Skocz do zawartości
rudek102

Spica na rower (GPS + mapy Topo + muzyka)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w trakcie kupna roweru - typowy MTB.

Zastanawiam się jakby na kierownicy zamontować Spicę. Jest to pewnie dość trudne :

po 1): uchwyt na kierownicę,

2):Głowica

3)Zabezpieczenia przed wypadaniem. Chciałbym albo kupić potrzebne rzeczy albo spróbować

zrobić coś takiego samemu. Najlepiej byłoby mieć rower przy sobie, jednak trzeba już teraz zacząć planować. Gdyby nie niezły gps, nie musiałbym go montować na kierownicy/mostku.

Ale jeśli chciałbym jeździć w bliżej nieznane mi tereny, dobra mapa musi być.

Jeśli nie elektroniczna to na papierze. Co sądzicie? Jak planujecie swój przyszły sezon rowerowy? Pozdrawiam. Aha, polecano mi jako program Mavericka narazie, jeszcze potestuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    geppi

Hehe .. jaki hardcore

Ja jak miałem starą i600 wsadziłem Tel do jakiegoś pudełka (na kanapki z biedronki) z w miarę szczelnym zamknięciem + wata do wytłumienia/ustabilizowania, stary uchwyt na lampkę 2 wkręty i po sprawie.

Ze spicą .. można jeszcze po kombinować .. wyciąć dziurę .. jakaś folia ze starej karty graficznej .. taśma duct tape ..i może dotyk jakoś zadziała

PS. Po za tym polecam program Bluetooth GPS Provider i zewnętrzny GPS (oszczędność na żywotności baterii) ja używam Spice samdroid 1.3.1 + „Bluetooth GPS Provider” + Pentagram P3101 i wszystko wyśmienicie hula. i tela bez zewnętrznego zasilania można jako navi sensownie używać

Edytowane przez geppi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

;)Dzięki za wskazówki, narazie planuję, z nowego roweru chyba w tym sezonie już nici, zobaczymy, narazie nie ma jak robić bo strasznie zimno

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałem to, ale wydać 70 zł na rowerowy uchwyt to nie sztuka ;) . Pokombinuję coś sam. Znalazłem już mocowanie na kierownicę, zostaje jeszcze głowica i żeby to jakoś do kupy zlepić. Myślę że mocowanie na taką gumkę wiele nie wytrzyma, spica wyleci na pierwszej dziurze. Najpierw pogłówkuję sam, a jak skapituluję to kupię ;)

edit: mam jeszcze awaryjną ładowarkę na baterię AA. Kupię jeszcze kabelek z wyjściem micro usb bo mam mini. Fajny gadżet. Mały i do tego bierzesz parę akumulatorków i trochę już może wytrzymać :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Reyn23

Miałem ten sam problem wiec wybrałem coś takiego .

Torba rowerowa - Sklep rowerowy KROSS

Polecam. Każdy model tel. się zmieści i jest fajnie zabezpieczony nawet przed kurzem i wodą.

Nie jest drogi ale nie dostaniesz go na allegro.Możesz jeszcze spróbować w sklepie T-Bike.

Niestety sterowanie tel. jest dość trudne ale za to nie muszę się martwić ze coś się mi się z nim stanie podczas leśnych przejażdżek ;) A spokojnie nie jeżdżę ...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupilem uchwyt w jakims sklepie gsm za 30zl czy nawet 25 i jest ok ;) regulowanie banalnie proste i prawie kazdy tel sie dalo zamocowac na nim ;) No a za 70zl pewnie jest lepiej wykonany, choc ten moj jest duzo fajniejszy ;)

Wysłano z GT-I5700 z użyciem Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ma to ktoś ?? może powie jak sie spisuje.... ??

bo wole powierzyć telefon uchwytowi za 70 zl niż za 30 zl :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi