Skocz do zawartości
romuch

Galaxy Note 3 + Sony SBH52 - moje wrażenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno nabyłem słuchawkę BT Sony SBH52 i moje wrażenia z użytkowania są nie najlepsze. Przede wszystkim jakość rozmów telefonicznych jest tragiczna, trzaski, szumy etc. Pani z infolinii Sony Mobile stwierdziła, że mam za stary telefon tj. LG E975 (LG G). Sprawdzałem też na innym moim LG P895 jak również na Sony Z. Jak wygląda jakość rozmów u Was. Czuję, że powinienem oddać słuchawkę do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Niedawno nabyłem słuchawkę BT Sony SBH52 i moje wrażenia z użytkowania są nie najlepsze. Przede wszystkim jakość rozmów telefonicznych jest tragiczna, trzaski, szumy etc. Pani z infolinii Sony Mobile stwierdziła, że mam za stary telefon tj. LG E975 (LG G). Sprawdzałem też na innym moim LG P895 jak również na Sony Z. Jak wygląda jakość rozmów u Was. Czuję, że powinienem oddać słuchawkę do serwisu.

Korzystam z tej słuchawki od miesiąca i nie mogę narzekać. Wszystko słychać bardzo dobrze. Może prócz syntezatora mowy, ale wiadomo jak wyglada czytanie polskiego zdania po angielsku :-P Jak na urządzenie wielofunkcyjne jest super.

Mi SBH52 zastępuje smartwatcha. Wolę jednak tradycyjne zegarki.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    atanor

Ja polecam Samsung HS3000. Dobrze gra, lepiej niż mw600, ma kodek atpx i całkiem niezły Sound Alive Equalizer. Jedynym minusem w stosunku do SE to brak ekranu.

Do moda: może zmienić wątek na ogólny o bluetooth do Note 3?

Wysłane z N-9005

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Korzystam z tej słuchawki od miesiąca i nie mogę narzekać. Wszystko słychać bardzo dobrze. Może prócz syntezatora mowy, ale wiadomo jak wyglada czytanie polskiego zdania po angielsku :-P Jak na urządzenie wielofunkcyjne jest super.

Mi SBH52 zastępuje smartwatcha. Wolę jednak tradycyjne zegarki.

Po sparowaniu poprzez NFC słuchawka działa idealnie. Żadnych trzasków, czysty dźwięk. W zasadzie już prawie nie rozmawiam bezpośrednio przez smartfona tylko za pomocą słuchawki od Sony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    IPSX

też już jestem szczęśliwym posiadaczem tej słuchawki i mam takie pytanie czy działa wam aplikacja znajdź telefon ? bo u mnie na notce nie chce i nie wiem co robię nie tak bo w opisie aplikacji jest ze działa z tymi słuchawkami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vaxeiro

Również niedawno zakupiłem tą słuchawkę dla Note2. Poprzednio używałem podobnej od Samsunga i przeskok w jakości dźwięku jest gigantyczny na rzecz Sony. Samsung miał tragiczne wręcz, zniekształcone wysokie tony. Sony natomiast ma pasmo czyste i wysokiej jakości. Rozmowy telefoniczne zarówno na wbudowanym głośniku jak i na słuchawkach również doskonałej jakości. Absolutnie żadnych trzasków, przerw czy problemów nawet pomimo tego że Note leży dosyć głęboko schowany + ma metalową obudowę. Zasięg i siłą połączenia na wysokim poziomie. Również w sytuacji gdy podłączam słuchawkę do głośników jako odbiornik muzyki z telefonu. Zasięg działa bez problemu w obrębie dwóch pokoi.

Ekran bez problemu współpracuje z Power Ampem, wyświetla tytuły tak jak powinien. Doskonale działa też equalizer. Niestety zupełnie inaczej jest w Spotify gdzie nie działa ani ekran ani equalizer. A to już dosyć przykre. Działa tutaj natomiast pauza i przewijanie.

Powiadomienia o smsach, wydarzeniach kalendarza, Gmailu i połączeniach działają bez zarzutu. Jest jeszcze Facebook i Twitter (nie używam wiec nie Testowałem). Niestety pozostałe powiadomienia juz nie co jest dużym minusem. Słuchawka powinna chociaż dać znać ze cokolwiek przyszło, na podobnej zasadzie jak dioda telefonu. Nic z tego. Tylko powyższe sześć. Chociaż te są zazwyczaj najważniejsze.

Połączenia wywoływać można jak wiadomo tylko (i aż) z rejestru ostatnich połączeń.

Gdyby całość działała na zasadzie diody powiadomień i gdyby eq w Spotify działało uznał bym słuchawkę za zakup doskonały. Te dwa poważne minusy sprawiają że zakup musze uznać za tylko i aż dobry.

Przede wszystkim cieszy mnie ogromny skok jakości dźwięku w porównaniu do poprzednio posiadanego Samsunga.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

---------- Post dołączono 02-02-14 o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano 01-02-14 o 23:12 ----------

Korekta do mojej wypowiedzi (uzupełniam ją bo ten wątek wyskakuje jako jeden z głównych linków przy szukaniu informacji na temat tego zestawu w Google - sadzę ze nie jedna osoba się nim sugeruje).

Doszukałem się aplikacji która przekazuje na zestaw sony wszytkie powiadomienia z systemu. Z każdej aplikacji - dla przykładu, można odbierać i czytać wiadomości z GG. Działa też wyświetlanie utworów ze Spotify. Mój poziom zadowolenia z słuchawki Sony wzrósł bardzo mocno, teraz to jest naprawdę świetna sprawa. W żadnym wypadku nie zamienił bym się już na klasyczną słuchawkę/zestaw bez ekranu (tym bardziej zważywszy jak tragicznej jakości dźwięk dawał poprzedni samsung i jak nie wielka jest różnica w cenie)

Do rozwiązania została tylko kwestia eq w Spotify.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez vaxeiro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A możesz podać jaki model samsunga miałeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kasica-76

W pierwszym zdaniu jest napisane, ze do Note 2.

Wysłane z Note3 przy pomocy Tapatalk4 ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

on miał na mysli model słuchawki samsunga a nie telefonu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie... jaki model tej słuchawki samsunga? hs3000 czy jakaś inna?

Edytowane przez oem20735

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi