Skocz do zawartości
romuch

Galaxy Note 3 + Sony SBH52 - moje wrażenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zaryzykować i kupić zestaw sonego ze wspomnianymi słuchawkami. Domyślam się ze moje zapytanie możliwe byłby do rozstrzygnięcia tylko w sytuacji gdyby ktoś miał dokładnie taki zestaw. Jak dojdą słuchawki i ktoś miałby podobne rozterki chętnie podzielę się wrażeniami :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vaxeiro

Ano niestety konkretny zestaw można skomentować tylko go mając, a jest mała szansa bym trafić na takiego posiadacza :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pol189

Gorąca prośba - mógłby ktoś sprawdzić czy tytuły utworów wyświetlają się z odtwarzacza Meridian..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vaxeiro

Nie wyświetlają się, a w samym programie Nie widzę opcji do kontroli tego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Slesz

czy tytuły utworów wyświetlają się przy aplikacji mortplayer?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odkopie temat....pytania mam pewnie głupie ale nie znam się i liczę na pomoc :)

Czy SBH52 będzie można połączyć przez NFC ?? Jaka odległość telefonu musi być zachowana by działało to dobrze ??

Chcialem ten zestaw podpiąć pod starszy wzmacniacz (aplituner) za pomocą Jacka i z telefonu puszczać muzyczkę na kolumny. Męczy mnie podpinanie kabla do telefonu i ciągłe wstawanie by coś zmienić.

Odlegość telefonu od nadajnika około 5m.....

Oraz czy po sparowaniu tego urządzenia z telefonem można sterować telefonem czy pierwsze skrzypce przejmuje urządzenie i jego przyciski.

Dodatkowo sprzęt był by wykorzystywany przy jeździe rowerowej....nada się??

Oraz pytanie jeszcze NFC to to samo co BT ??

Edytowane przez Yellowmen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vaxeiro

NFC i bt to zupełnie różne technologie.

NFC to technologia stykowa, ta sama co w kartach kredytowych. Działa tylko na bezpośredni dotyk i w tym wypadku służy tylko do pierwszego połączenia, nic więcej. A i do tego nie jest wogole potrzebna, jedynie minimalnie pomaga.

Natomiast bt służy do bezprzewodowej transmisji danych, w tym dźwięku. Dla słuchawki jest to podstawowa technologia. Działa to bez problemu w obrębie całego dużego mieszkania - sygnał odbija się od ścian i dociera wszędzie.

Słuchawka doskonale sprawdza się jako odbiornik do głośników - sam używam ją głównie dokładnie w tym celu i w ten sposób. Nie wyobrażam sobie nie posiadania takiego urządzenia i takiego jego nie zastosowania w dobie spotify.

Sterować można bez problemu telefonem i wtedy jest on fenomenalnym pilotem muzycznym.

Do jazdy rowerowej również świetnie się nadaje - tak też go używam. Choć ciężko rozmawiać jadąc bo mikrofon za dużo szumów ruchu i wiatru łapie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź :D

To podpytam jeszcze czy jeśli zastosuję słuchawki które mają mic na kabelku...to który mic będzie zbierał głos ??

oraz czy ta odległość do 5m nie zakłóci działania ??

Dodatkowo....ile czasu będzie to grało podczas wycieczki rowerowej ??

I może inne pytanie...czy model SBH20 też będzie działał tak jak SBH52 ?? Nie potrzebuję bajerów, wyświetlaczy i innych cudów wianków.....Tylko rower + muzyka z amplitunera....zda to egzamin ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vaxeiro

Kiedyś mnie to zastanawiało i robiłem testy - działa tylko mikrofon na słuchawce :) tam raczej nie ma portu jack obsługującego mikrofon.

Odległość w mieszkaniu nie ma znaczenia - u mnie działa nawet w innym pokoju przez zamknięte drzwi. Nie wiem ile to w metrach ale na oko 10 co najmniej (+drzwi po drodze).

Choć stabilność połączenia jest w dużej mierze zależna od jakości modułu bt w telefonie - na poprzednim modelu np zdarzały mi się na dworze mikro przerwy w dziwieku - na nowym nigdy.

Nie liczyłem nigdy ile dokładnie trzyma bateria - ale długo. 10 godzin chyba, tak mi się wydaje - ale to mówię na wyczucie.

Nie znam dokładnie niższego modelu, ale każdy odbiornik bt działa tak samo, wielkie bajery to dodatki w zasadzie nie potrzebne w dobie o wiele lepszych SmartWatchy. A podstawowa funkcja to to samo.

Dzisiaj już nie szukał bym słuchawki Smart - ale z jak najlepszym kodekiem i jakością dźwięku.

Modele różnych producentów różnią się jakością dźwięku. Kiedyś miałem samsunga - tak tragicznego jeżeli chodzi o dźwięk ze nadawał się tylko na śmietnik.

Ale funkcjonalnie jeżeli chodzi o transmisję to mimo braku ekranu i bajerów Smart - robił to samo.

Edytowane przez vaxeiro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam teraz Z3 i w sumie to bardziej nastawiam się na słuchanie muzyki w domu i na rowerze niż na rozmowy i inne cuda wianki, Jutro jadę oglądać SBH20 za małe pieniążki....

Dzięki za wszelkie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi