Skocz do zawartości
panczito

Ładowarka samochodowa

Rekomendowane odpowiedzi

oko26

Jak to jest z Note 3, czy można go ładować w aucie podczas korzystania z np: AutoMapy? Podczas ostatniej podróży (500km)  baterie naładowałem w domu do pełna mimo to podłączyłem pod ładowarkę i w drogę, jak dojechałem okazało się że telefon jest na ładowarce tylko na podtrzymaniu i po odpięciu odrazu sygnalizuje 1% baterii. ładowarka 2 Amperowa. Gdzieś słyszałem że Note 3 ma jakieś zabezpieczenie że ładuje max 700mA na ładowarkach samochodowych, jak to jest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Nie wiem jaka masz ladowarkę, ale ja jeżdżę bardzo duzo autem z właczona nawigacja w notce i ładowarka ładuje mi normalnie. 

Może sprawdź dokładnie czy napewno jest 2A. Nie spotkałem ie z tym przy ładowarce 2A aby mając ją cały czas włączoną, potem odłaczajac bateria pokazywała by mi 1%.

Albo jest coś nie tak z ładowarką lub z gnaizdem do ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sama ładowarka to nie wszystko, zwłaszcza jeśli masz modularną. W takim przypadku niezmiernie ważny jest kabel. Ja przerabiałem to ostatnio - z racji umiejscowienia uchwytu i gniazdka zapalniczki potrzebuję kabla ok. 1m długości. Wypróbowałem ich kilka - pozwalały osiągnąć prąd różny ładowania, od jakichś 700 mA na kablu od Kindle po nawet 300 mA na kablu, który wyglądał bardzo solidnie - ale najwyraźniej jedynie wyglądał. Obecnie jestem na etapie szukania innych kabli bo przy tej długości nie mogę wyciągnąć więcej jak ok. 650-700 mA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oko26

W programie galaxy Charging Current 

Odczytałem takie dane:

Reference: 1200mA

Maximum: 1800mA

Average: 1200mA

te same dane mam przy ładowaniu na ładowarce stacjonarnej (oryginalnej samsung)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    upel

No to prawidlowe. Ja mamvtez ori Samsunga 2A i w trasie 500 km spokojnie ladowala nota od 10% do 100%. Potem ja odlaczylem i przed koncem trasy podlaczylem znowu i z jakichs 70 paru % dobila do 100%. Tez jechalem caly czas z Automapa (wlaczone dane i gps bez wifi).

Wytapnięte z mojego Samsunga Galaxy Note 3 przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oko26

Więc gdzie tkwi problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi przy prądzie rzędu 600mA i włączonej nawigacji poziom naładowania baterii powoli wzrasta. Czy to było jednorazowe, czy masz tak notorycznie? Bo jeśli to pierwsze, to może po prostu wtyczka się poluzowała w telefonie i prąd był niższy niż 1200mA?

Wytaptalkowane na grouperze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krzmag

Witam. Mam Note3 i taki sam problem... Jeśli chodzi o wtyczkę to jest ok... Czy to może byc spowodowane softem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zed72

Przetestujce kilka kabli u mnie też problem był z kablem dokupiłem nowy i problem zniknął z włączonym GPS i danymi komorkowymi i mapami telefon spokojnioe sie ładuje do 100 i trzyma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi