Skocz do zawartości
Doominq

RĘCZNE odblokowanie bootloadera + instalacja recovery

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

w związku z prośbami o pomoc przy odblokowaniu bootloader przygotowałem mały tutorial.

Osobiście pomogło mi to w odblokowaniu L9, gdy zawiodły wszystkie dostępne toolkity...

UWAGA: Wszystko co zostało umieszczone w tym poście jest sprawdzone osobiście przeze mnie, jednak czynności opisane poniżej wykonujesz na własne ryzyko!

1. Pobieramy sterowniki stąd i instalujemy przy ODŁĄCZONYM od komputera telefonie.

Sterowniki możemy też zainstalować przez LG PC SUITE.

2. Ściągamy stąd paczkę z plikami ADB oraz RECOVERY i kopiujemy na dysk C. Ścieżka ma wyglądać tak: C:\ADB\

3. Restartujemy komputer.

4. W telefonie przechodzimy do 'Opcji programistycznych' i zaznaczamy 'Debugowanie USB'.

5. Podłączamy telefon do komputera i czekamy aż wszystkie sterowniki się zainstalują.

6. Uruchamiamy wiersz poleceń i wpisujemy:

cd C:\ADB

7. Następnie wpisujemy:

adb devices 

Tutaj powinna wyświetlić się list urządzeń adb podłączonych do komputera. Jeśli jest pusta przejdź do Menedżera urządzeń i sprawdź czy sterowniki są poprawnie zainstalowane, jeśli nie, kliknij Aktualizuj sterownik. Jeśli to nie pomaga, spróbuj wykonać czynności raz jeszcze lub napisz na forum - spróbujemy pomóc :)

8. Wpisujemy:

adb reboot oem-unlock

Telefon powinien uruchomić się ponownie. Naszym oczom ukarze się czarny ekran z białymi napisami informujący o tym, że odblokowanie bootloadera spowoduje utratę gwarancji. Aby odblokować wciśnij przycisk VolumeUP. Lub Power jeśli się rozmyśliłeś.

Po tym wszystkim Twój bootloader powinien być odblokowany a telefon powinien przejść w Tryb fastboot :)

9. Pozostajemy w tym trybie i w tym samym wierszu poleceń wpisujemy:

UWAGA: może zdarzyć się tak, że przy wpisaniu tej komendy wyskoczy nam napis <waiting for device>.

Dlatego wcześniej lepiej wejść w Menedżer urządzeń i sprawdzić, czy mamy poprawnie zainstalowany sterownik ADB jeśli nie, klikamy na niego PPM i wybieramy Aktualizuj sterownik

fastboot flash recovery recovery-clockwork-touch-6.0.3.1-p760.img

10. Po zakończeniu pozostaje nam już tylko wpisanie:

fastboot reboot

To wszystko, jeśli postępujecie zgodnie z instrukcją - nie powinniście mieć problemów. Mam nadzieję, że pomoże ;)

Proszę moderatorów o nie usuwanie tego tematu, wiem, że jest podobny, jednak opisuje on odblokowywanie bootloadera za pomocą toolkitów, co nie u wszystkich się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobione wszystko według poradnika, wszystko ok, ale telefon restartuje się zamiast ekranu odblokowania bootloadera. A mam pytanie. Po podłączeniu telefonu do komputera w jakim trybie mam go uruchomić? Oprogramowanie LG, ładowanie baterii, czy może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm... Dziwna sprawa. Tryb jest bez znaczenia, moze byc ladowanie baterii. Jak mozesz to wrzuc screena menedzera urzadzen.

Btw. Jaki masz soft na telefonie? Nie orange przypadkiem?

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam wersje 20b i tez sie restartuje ... mam roota też. W momencie kiedy sie restartuje telefon na komputerze jest informacja że nie rozpoznano urządzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Doominq mam soft z Orange, bo telefon też z Orange na umowę. CO w tym dziwnego? Coś inaczej muszę zrobić?

Oto screen:

y6xz.png

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez czysty76
SPOILER !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witajcie,

w związku z prośbami o pomoc przy odblokowaniu bootloader przygotowałem mały tutorial.

Podaj jeszcze źródło, skąd tę metodę wziąłeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
minol

Najprościej odblokować bootloader z poziomu telefonu mając roota i Terminal Emulator, lub dowolną tego typu aplikację i wklepać

su
reboot oem-unlock

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten, jak i kilka innych poradnikow opiera sie na tej samej metodzie. Wiec nie wiem po co powstal ten temat. Jesli tak jak u mnie nie chce sie odblokowac bootloader, musi poczekac na to, co ludzie z xda wykombinuja. Tutaj niestety jest tylko kopiuj/wklej z tamtego forum.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ludzie, żadne sterowniki, metody, programy na PC i inne takie nie mają żadnego znaczenia. To wszystko można zastąpić wpisując w niepodłączonym telefonie z poziomu terminala

reboot oem-unlock

Jeśli to nie działa, to żaden zewnętrzny program na to nie pomoże. One wszystkie po prostu łączą się z telefonem przez ADB i uruchamiają go ponownie. To że komuś poszło taką metodą, a nie poszło inną to tylko i wyłącznie kwestia szczęścia. Najwyraźniej programiści LG się nie popisali i wejście w tryb fastboot jest loterią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi