Skocz do zawartości
sroka22

Rozmiar potrzebnej paczki danych dla HTC MAGIC

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadłem na pewien pomysł, pomocny dla początkujących, zainteresowanych zakupem.

Ile zużywacie internetu w Waszym Magic'u?

Najlepiej napiszcie ile zużyte a kiedy okres rozliczeniowy albo za cały miesiąc, co ile jest taktowana Wasza paczka.

U mnie:

Okres rozliczeniowy: 1 dzień miesiąca.

Dzisiaj: 25 dzień okresu rozliczeniowego.

Aktualnie zużyty transfer: 749 220 kB.

Taktowanie paczki: co do jednego bajta.

Jak widać imho paczka 500mb taktowana co 100kb to za mało (jak mialem taka paczke i wlaczone 3g to 250mb tej paczki zeszło w 3dni!).

Z internetu korzystam dość intensywnie, nie używam Wi-Fi, czasem obejże jakiś filmik na YT ale niezbyt często,.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wpadłem na pewien pomysł, pomocny dla początkujących, zainteresowanych zakupem.

Ile zużywacie internetu w Waszym Magic'u?

Najlepiej napiszcie ile zużyte a kiedy okres rozliczeniowy albo za cały miesiąc, co ile jest taktowana Wasza paczka.

U mnie:

Okres rozliczeniowy: 1 dzień miesiąca.

Dzisiaj: 25 dzień okresu rozliczeniowego.

Aktualnie zużyty transfer: 749 220 kB.

Taktowanie paczki: co do jednego bajta.

Jak widać imho paczka 500mb taktowana co 100kb to za mało (jak mialem taka paczke i wlaczone 3g to 250mb tej paczki zeszło w 3dni!).

Z internetu korzystam dość intensywnie, nie używam Wi-Fi, czasem obejże jakiś filmik na YT ale niezbyt często,.

Niestety chociazby taka ERA z gory nalicza 100 kb wysłanych /100 kb odebranych ... Więc na pewno szybciutko by ich pakiecik 50mb/15 zł poszedł w niepamiec:/ Jesli chodzi o internet to ERA nieco lezy :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mckay

No Era leży w tej kwestii ja na szczęście w większości czasu jestem w zasięgu wifi na uczelni czy w domu i szacuje że wykorzystałem jakieś 600MB więc jakbym chciał zapłacić za to Erze to uzbierałaby się niemała kwota.

Patrząc na oferty innych operatorów to jest lepiej ale i tak jak dla mnie niezadowalająco.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
yahuto

w plusie mam tak ze placi sie jakis abonament np: 100zl, i ta stowa jest na wszystko, mozesz wogole nie dzwonic i wszystko przeznaczyc na neta, nie kozystac z neta i tylko dzwonic albo i to i to. mozna w kazdej chwili sprawdzac stan konta sms-em. jest to bardzo wygodne bo nie musze bawic sie w zadne dokupowanie paczek netu do polaczen glosowych.

UPDATE, no tak ale jak to sprawdzic? wgrywam rom tak czesto ze dane z androida nie sa pelne, no chyba ze przez neta w panelu klienta ale ja do takowego dostepu nie mam.

Edytowane przez yahuto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@yahuto: ta, po 12gr/100kB, prawda? Orange ma ciekawie-> 39,5zł za 2GB rozliczanego co 1kb.

Po drugie - miały być "suche" dane a widze, że nikt ich nie wstawił, jak sie zastanawiałem nad zakupem tel to brakowało mi tematu gdzie ludzie podają ILE wykorzystują i JAK korzystają, bo schodzi to na rozmowe o planach taryfowych ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Suche dane - pakiet 500 MB rozliczane co 100 kB, od 1 listopada zużyte 330 MB zostało 170 MB do końca miesiąca. Z WiFi korzystam czasem w domu, jak intensywniej podziałać. Poza WiFi to się nie ograniczam. Korzystam z www, rss, mail, synchronizacja, raczej nie używam you tube. Używałem też tego pakietu w notebooku jak nie było dostępu z kabla.

Mniej sucho - mam 500 MB za 15 zł, mogę mieć 1 GB za 25 zł i 2 GB za 45 zł. 500 MB jak widać w zupełności mi wystarcza.

Edytowane przez andriej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

(heh, czuję się mały przy Waszych pakietach :P)

Simplus

Pakiet: 25mb za 5zł na 30 dni

"Taktowanie paczki:" 100kB (nie jestem pewien czy dokładnie co 100kB)

pozostało: ~8mb

Daty: od 12-11 do 12-12

dodam tylko, że ostatnio przez "przypadek" zużyłem okolo 5mb :) , większość czasu siedze w zasięgu wi-fi (jak nie w domu to na uczelni ... lub ludzi, którzy niezabezpieczają sieci [a pełno takich mam w mieścinie swojej[ )

cheers!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GiPi

Witam wszystkich (to mój pierwszy post na forum)

Ja mam w MBank Mobile i dziś minęło 30 dni od aktywowania paczki

Pakiet: 100MB za 5zł na 30 dni

Taktownie danych: co 1kB

Po 30 dniach zużyłem: ~37MB

I tu się pojawia śmieszna sytuacja bo mam aplikacje 3G Watchdog do monitorowania transferu danych i wg mnie liczy całkiem sensownie tzn. gdy wszedłem na jakąś stronę, ściągnąłem aplikacje czy odebrałem maila to naliczał mi bardzo prawdopodobne ilości danych, tyle że po tym miesiącu naliczył mi ok 69MB, czyli prawie 2 razy więcej niż twierdzi operator. Miał też ktoś tak i wie jaki program będzie wskazywał "prawidłową" wartość.

Jeśli chodzi o to jak użytkuje neta, to cały czas mam włączone WiFi, tak wiec na uczelni (chyba że mam zajęcia w sali do której WiFi nie dociera) i w domu praktycznie nie pobiera mi z konta. Głownie korzystam do synchronizacji Gmaila albo gdy potrzebuje znaleźć pilnie jakąś informacje (mapy, wikipedia, allegro albo aby coś wygooglować). Czasem jeszcze coś ściągnę z marketu przez 3g (jakieś małe aplikacje) ale jeszcze nigdy nie oglądałem poza WiFi filmów na YT. W skrócie nie korzystam bez sensu przez 3g z neta, ewentualnie robię to bardzo rzadko...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rcicho

Przez miesiac zużyłem ok 340mb z pakietu 500mb w Play Fresh. W użyciu głównie Opera Mini, czasami Chrom czy Dolphin. 2-3 razy dziennie uruchamiam aplikację Speed test do pomiaru szybkosci łącza. Rzadko używam wi-fi bo pakiet 500mb w zupełności wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zaskar

Mam limit 1gb /mc rozliczane co 1kb. (Orange)

Z tego wykorzystuje srednio 350 mb. Z netu korzystam czesto niekiedy siedze 2-3godz dziennie. W skali miesięca ogladam ok 15 filmikow na you tube.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi