Skocz do zawartości
olciakko18

Samsung Galaxy Tab 3 10.1 - szybko spadająca bateria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj tj w sobotę kupiłam tablet Samsung GT 3 10.1.

Gdy już w domu go włączyłam, chciałam zobaczyć sobie funkcje, programy, coś poinstalowac itd.

Bateria naladowana była na ok 50% ale nie wiem czy dobrze pamiętam, mogło byc więcej albo minimalnie mniej, no ale to co zauważyłam po niecałej godzine użytkowania bateria spadła drastycznie szybko bo do minimalnej ilosci 3% i urządzenie wyświetlilo komunikat o tym że trzeba podłączyć je do naładowania. Tak tez zrobilam, bateria ładowana byla długo az osiągnęła 100% (ok 2,5h) ale od razu po odłączeniu spadło do 99 czy 98%. Dzis uzywam tabletu lacznie ok max 2-3 h i do tej pory mam 44% ale wystarczy ze wchodze na fb czy ogolnie przeglądam strony i leci co 2-3 min 1% albo więcej. Troszkę sie denerwuje bo wszystko wyłączone, ekran jest na maksa sciemniony i nic... a to wlasnie ekran zzera 78% baterii wiec o co chodzi... może po 2-3 ładowaniu cos się zmieni? Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tablet jest nowy? Jeśli tak to odczekaj kilka dni, bateria się trochę uformuje, na początku zawsze szybciej spada, aktualizują się aplikacje,itp. Tablet się musi ułożyć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

1. wyłącz aktualizacje automatyczne w systemie

2. wyłącz aktualizacje automatyczne na google play (włącznie z aktualizacją po wifi - sam przecież możesz sobie od czasu do czasu zerknąć co jest nowego)

3. odinstaluj zbędne śmieci

4. włącz oszczędność energii (wystarczy tylko w części dot. procka - będzie chodził na niższych ustawieniach natomiast gdy będzie trzeba większej mocy sam się przestawi na wyższe; nie włączaj w części dot ekranu ... na ten moment w obecnych ROMach daje tylko 'efekt babci' w postaci bardzo zmniejszonej jasności ekranu i widoczności zawartości)

5. jeśli masz stockowy rom i zrootowany tab powywalaj śmieci od samsunga

6. zainstaluj AdAware które w pliku host blokuje reklamy z różnych witryn w tym w aplikacjach darmowych ... to tak na szybko...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko powyłączane, ekran tak, że prawie nic nie widzę, wifi jedynie wtedy gdy tego potrzebuję - max godzina-dwie dziennie bo tablet pada jak korzystam z niego nieprzerwanie przez np. powyżej godzinę, aktualizacje tylko przez wifi itd i tablet cały czas trzyma w użytkowaniu max 3 godziny. ładowałam go w środę od 11 do 15 - bo dopiero wtedy osiągnął 100% i niby trzymał do dziś, ale używałam go bardzo mało. tak ma być, czy co ? jak tylko siedzę dłużej, np gram czy wchodzę na fb na czat to od razu żre baterię jak cholerka. co z tym zrobić?

Dodam też, że ekran zjada obecnie 68% ale niekiedy jest i 80% a nawet więcej...

Edytowane przez olciakko18

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

Jaką masz wersję ROMu ? Jeśli chodzi o ekran .. przeczytaj punt 4 z mojej wypowiedzi powyżej ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzie mam szukac wersji ROMu ? Mam włączoną oszczędność energii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawienia >> Informacje o urządzeniu >> Numer wersji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jdq39.p5210xxuami8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

Zastanawiałem się co Ci odpowiedzieć bo bardzo jesteś oszczędna w informacjach istotnych a mających wpływ na działanie konkretnych urządzeń. Numer ROMu jest ostatni możliwy na nasz kraj (XEO) dla P5210, chyba że weźmiemy pod uwagę najnowszy z j. polskim czyli P5210XXUAMK8 DBT (Germany) gdzie są poprawki. Być może lepiej działa bateria. Niestety ale to chyba jeszcze nie ten moment dla Ciebie by sobie go wgrać biorąc pod uwagę Twoją obecną wiedzę na temat Andka. Zresztą wiąże się to też chwilowo z utratą gwarancji (TriangeAway przywracające ją jest dopiero w trakcie oczekiwania na wsparcie dla nowej linii tabletów z serii 3).

Teraz zrobiłbym jeszcze raz full wipe (powrót do ustawień fabrycznych), powyłączał wszystko zgodnie z tym co powyżej jest napisane oraz poczekał na uformowanie się baterii jak radził Movement. Pamiętaj też o zasadzie: jak czegoś nie używasz - wyłącz to - inaczej zjada baterię w tempie zastraszającym.

Edytowane przez czadar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi