Skocz do zawartości
dix241

Wgranie 4.3 dla Note 2 Lte w Wersji Skandynawskiej

Rekomendowane odpowiedzi

M4R10
    Tak tylko pamietaj ze w tej wersji jest juz działajacy Knox i nowy bootloader.

Możesz mi to wyjaśnić?

Mam taka samą sytuację jak kolega, czysty rom z plusa bez roota. Czy mogę wgrać tą aktualizację bez problemu?

I jakie to będzie miało konsekwencje na przyszłość?

Edytowane przez M4R10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

Możesz ale musisz trochę rzeczy zrobić,pozatem ja się boję nabicia licznika knox bo potem może być problem z gwarancja.

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    M4R10
    Możesz ale musisz trochę rzeczy zrobić,pozatem ja się boję nabicia licznika knox bo potem może być problem z gwarancja.

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

Jakich? Przecież wgrywam na czysty soft, bez rootowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

Czy czytałeś że musisz zrobić kopię efs itp. ,do tego jest potrzebny root,jak wgrasz 4.3 i nie będzie imei to aby przywrócić to co backup zrobiłeś też musisz mieć root,root ci nabije knoxa....

Z takich powodów boję się wgrywać 4.3 i poczekam aż będzie w ota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    M4R10

Ale czemu ma nie być numeru IMEI? przecież wrzucam oficjalny soft samsunga na soft samsunga. Nigdy nie było kłopotów.

Jaśniej i konkretniej bo nadal nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi czemu były by problemy.

Mam wrażenie że każdy gdyba bez wiedzy.

Edytowane przez marcinowozniako
    Nie cytujemy posta poprzedzającego nasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

Bardzo często ludzie po wgraniu tracą imei,przejrzyj forum to zobaczysz jaka plaga ...,jak nie zrobisz kopii to możesz mieć problem,jak będziesz miał problem to nie płacz na forum ...

Kiedyś miałem parę telefonów Samsunga i normalnie sobie chodziłem po softach,teraz też normalnie wgrasz ale możesz mieć nie fart że imei się zgubi i nie będziesz miał sieci ...

Ja poczytałem i już wiem że aby wgrać nowy soft trzeba zrobić roota + wgrać recovery +zrobić sobie kopie softu + kopię efs itp. a potem dopiero możesz wgrywać soft ...

Mam kolegę który ma s4 i jemu wgrywałem normalnie soft nie wiedziałem o tym efs,jemu właśnie chyba zgubił się imei bo po wgraniu nie było zasięgu ...,dał chyba do komisu i tam mu naprawili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Panowie nie straszcie tym znikaniem imei.

Dla zainteresowanych co chca wgrac rom 4.3 skandynawia. Wgrac mozecie normalnie poprzez odina i zaden knox flagi wam nie zmieni dopóki nie bedziecie robic roota poprzez odina lub cwm.

Jedno co jest najwazniejsze to to ze rom 4.3 ma nowy bootloader i juz nie bedzie mozliwosci powrótu do starszej wersji romu np 4.1.2.

A root romu 4.3 tez mozna zrobic nie nabijajac licznika, ale za pomoca programu Kingo root, który instaluje sie w kompie i robi roota w telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

Zrobiłem roota,kopię efs,kopię softu i wgrałem 4.1.2 Nordic i teraz pobiera mi 4.3 (700 mb update-to musi to być).Super chodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Doddek

@up

I jak ten 4.3? :P

Możesz napisać coś więcej? Wszystko działa jak należy? Jak płynność, bateria itp?

Mam małe pytanie, mógłbyś zainstalować Android Weather (swoją drogą polecam)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devexpert.weather&hl=pl

albo np aplikację mBank

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.mbank&hl=pl

i zobaczyć czy działa lokalizacja po GPS?

Ponieważ ja jak wgrałem soft Nordic, to wyskakiwała mi mapa, pokazywało mnie w Oslo :D

i już tak zostawało, mimo że telefon niby szuka lokalizacji >:(

Z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

Mi wszystko działa ok ;)

Płynność zadowalająca,bateria ok :],na poprzednim sofcie miałem problem z obrotem,już go nie mam.

Nie wiem czemu ci na 4.1.2 Nordic pokazywało że jesteś w Oslo,mi na tym 4.1.2 i 4.3 pokazuje Polskę od razu ;-),może nie miałeś czegoś włączonego.

Z aplikacją Mbank nie mam ani nie miałem problemu pokazuje Polskę ;-),specjalnie sprawdzałem chociaż tego nie używam :D

vy7y3yja.jpg

post-199862-14255736485553_thumb.jpg

post-199862-14255736485977_thumb.jpg

Edytowane przez dix241

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi