Skocz do zawartości
The Mis

Zgubione ustawienia

Rekomendowane odpowiedzi

Nie byłem pewien czy tutaj czy raczej w Pomocy technicznej to pytanie powinno się znaleźć dlatego proszę moderatora o ewentualne przeniesienie do właściwego działu.

Problem polega na tym, że zniknęły mi wszystkie ustawienia ekranu domowego. Używam TWLaunchera, miałem na każdym z ekranów pogrupowane aplikacje, wszystko działało bez zgrzytów przez jakiś czas. Nic nowego ostatnio nie instalowałem. Wczoraj sprawdzałem w Markecie czy sa jakies uaktualnienia, a właściwie to chciałem sprawdzic bo aplikacja uporczywie twierdziła, że nie mam żadnych aplikacji z Marketu. Co ciekawsze po znalezieniu dowolnej z zainstalowanych aplikacji jest status pokazywany był jako "Installed".

Powyjściu z Marketu zrestartowałem telefon i zauważyem ze moje ustawienia ekranu domowego zniknęly. Za to moge widzieć w Markecie (my apps) wszystkie alikacje, które stamtąd pobrałem...

Dodatkowo niektóre aplikacje przy starcie telefonu "wywalaja się"..

Teraz pytania - czy na podstawie tego opisu można próbować zdiagnozować przyczynę takiego zachowania? Czy jakiś program do backupu pozwala odzyskać ustawienia personalne (dzwonki, tapety itp)? W jakim pliku zapamiętywane są wszystkie ustawienia użytkownika?

Acha - Froyo 2.2.1 instalowany z KIESa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak już straciłeś a backupu nie miałeś to nie odzyskasz ;]

A co było przyczyną? hmm... może jakaś gwałtowna zwiecha systemu, jakiś błąd na partycji, trudno powiedzieć.

To nie są one przechowywane w konkretnym pliku, siedzą na partycji /data/ może w /data/data/, nie pamiętam :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź.

Jak już straciłeś a backupu nie miałeś to nie odzyskasz ;]

No, to jest oczywiste. Pytałem o "na przyszłość".

To nie są one przechowywane w konkretnym pliku, siedzą na partycji /data/ może w /data/data/, nie pamiętam :P

To może inaczej - czy w Androidzie, podobnie jak w Linuksie, też występuje katalog /home (lub jakiś podobny spełniający tę samą rolę) w którym są katalogi domowe, a co za tym idzie ustawienia, użytkowników?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    No, to jest oczywiste. Pytałem o "na przyszłość".

na przyszłość to Titanium Backup i/lub Mybackup pro. Co jakiś czas dobrze też zrobić sobie backup z poziomu cwm.

To może inaczej - czy w Androidzie, podobnie jak w Linuksie, też występuje katalog /home (lub jakiś podobny spełniający tę samą rolę) w którym są katalogi domowe, a co za tym idzie ustawienia, użytkowników?

Nie ma takiego katalogu domowego jak w Linuksach. Generlanie większość rzeczy ląduje w /sdcard a aplikacje w /data/app (systemowe w /system/app). Dane przechowywane są w /data/data oraz w /dbdata/databases.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    na przyszłość to Titanium Backup i/lub Mybackup pro.

Dzięki. Zainstalowałem MyBackup Root. Czy jest jakaś istotna różnica w stosunku do MyBackup Pro?

Co jakiś czas dobrze też zrobić sobie backup z poziomu cwm.

A to, to chyba mnie przerasta na razie. Przynajmniej oceniając po tym, co znajduje wyszukiwarka...

Nie ma takiego katalogu domowego jak w Linuksach. Generlanie większość rzeczy ląduje w /sdcard a aplikacje w /data/app (systemowe w /system/app). Dane przechowywane są w /data/data oraz w /dbdata/databases.

Dziękuję bardzo. Czy to oznacza, że Android nie jest systemem multiuser?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dziękuję bardzo. Czy to oznacza, że Android nie jest systemem multiuser?

No chyba nie możesz na nim mieć kilku kont kilku różnych userów. Aczkolwiek może są na to jakieś hacki. zapewne wraz z wyjściem 3.0 coś z tym zrobią bo to ma być system na tablety. Chyba, ze będzie jak z iPadem, gdzie może być tylko jeden user.

Czy jest jakaś istotna różnica w stosunku do MyBackup Pro?

Pro jest płatne jak mniemam, ale nie wiem czym się różni od roota bo używam tylko pro.

A to, to chyba mnie przerasta na razie. Przynajmniej oceniając po tym, co znajduje wyszukiwarka...

Wchodzisz w recovery menu i tam znajdujesz opcje backup/restore. Wybierasz ją a później backup all i już :) Czekasz kilka minut i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi