Skocz do zawartości
2dark2walk

Kabel OTG USB 3.0

Rekomendowane odpowiedzi

Historia jest taka niedawno wyprowadziłem się z domu rodzinnego i w nowym nie mam komputera, jego zamiennikiem dla mnie jest teraz Note 3 i służy mi w zasadzie do wszystkiego. Trzymam na nim tonę materiałów, filmów itp. i szukam sposobów na szybkie ich przesyłanie. Karta micro sd jest i jest szybka także nie ma problemu, pojawia się on jak zgrywam na pendrive’a, przy małych plikach to nie przeszkadza, jednak jak jest tego kilka GB bądź więcej to trwa długo. Mam adapter micro USB 3.0 z wyjściem na USB 2.0 a prędkość przesyłania na pendrive’a ok. 8mb/s. Jak podpinam Pen'a USB 3.0 to Note twierdzi że pamięć jest uszkodzona i tyle. Szukałem po opcjach żeby jakoś to obejść ewentualnie ale nie znalazłem rozwiązania. Widziałem takie adaptery tyle że z USB 3.0 w necie ale nigdzie do kupienia u nas (bądź nie znalazłem) może ktoś wie gdzie takowy kupić można ? bądź żeby Note go czytał bez błędu.

Z zagranicy wiem że da radę kupić ale zostawiam to jako ostatnią opcję, z uwagi na cenę + cenę transportu + czas.

To mój pierwszy temat na forum także może zawierać wszelakiego typu niedociągnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ravage

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marval

Pierwszy adapter jawnie ma napisane, że jest 2.0, nad tym drugim też sie zastanawiam. Niby w opisie jest USB 3.0 ale jakos mi się nie chce wierzyć, że to może być prawdziwe 3.0 (by osiągnąc tą predkość z obu stron musi być wtyczka 3.0 - to chyba logiczne) USB 3.0 mają z reguły niebieskie gniazda ale to żadna pisana zasada. Szczerze wątpie by ten za 10zł to było prawdziwe 3.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ravage

zostaje czekać na oryginał ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Michuu

Znów napiszę w dwóch tematach.

Czy wiecie który kabel USB OTG będzie pasował pod etui Spigen Neo Hybrid? Mam kabelek ale muszę za każdym razem ściągać etui. Zamówiłbym inny z ebay'a ale nie wiem który będzie pasował tak bym nie musiał ściągać etui.

Końcówka etui musi być takich rozmiarów jak kabel do ładowania z zestawu. Ten idealnie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dołączę do pytania o kabelek OTG usb 3.0 (in/out) ... tyle tylko że ja poszukuje tego kabla w wersji Y czyli z dodatkowym wejściem na zasilanie ... wiem że przeważnie takie kabelki potrafią dać zasilanie tylko drugiemu urządzeniu czyli np twardemu dyskowi ... czy ktoś wie gdzie można dorwać taki kabelek? ... a generalnie gdyby był tak wypasiony i umiał dać zasilanie przykładowo twardemu dyskowi i telefonowi jednocześnie byłoby super cudownie ...

a może ktoś potrafi zrobić taki kabelek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi