Skocz do zawartości
chrisgarver

Jaki rom najlepszy i dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was wszystkich serdecznie. Otóż mam jedno bardzo ważne pytanie. Jestem posiadaczem Notki 2. Wywaliłem brand Playa, wgrałem sobie inny czysty rom i mam root'a z CWM. Tak przeglądałem sobie tematy z custom romami i się zastanawiam. Czy któryś z tych romów powoduję że nasza Notka działa o wiele lepiej itp.? Napiszcie mi proszę jaki rom i dlaczego jest idealny do tego smartabletu :)

Według mnie stock który ja mam jest bardzo dobry. Wszystko całkiem szybko i płynnie chodzi. No może bateria lekko kuleje, ale to raczej wina GTA VC...:P

Notatka od Moderatora: Angel_of_Death
    wykrzyk.png Proszę o trzymanie się ściśle tematu! Piszemy tylko o ROMach, które według nas są najlepsze i w "kilku" słowach o tym, dlaczego według nas jest najlepszy :) Można również pisać o kernelach jakich używacie w zestawieniu z danym ROMem.

Pozdrawiam AoD!

Edytowane przez Angel_of_Death

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wgrałem dr Ketan V5, ale wracam do V3, ponieważ V5 krzaczy się, cały czas wywala błędy i chyba jest mniej opcji w ustawieniach. Nie testowałem innych, ale kusi mnie Ditto Note 3. Jedyne co u mnie nie działało w dr Ketan V3 to youtube scrapbook, ponieważ zapisywało mi jako obraz. Poza tym wszystko działało pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie zacząłem pobierać Ditto 3. Zobaczymy czy zauważę jakiekolwiek zmiany w płynności działania, lub żywotności baterii. Ma ktoś może jakieś porównanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KLIFord

@chrisgarver: na pewno zauważysz aż się zdziwisz [-: Tak samo jak i ja. Niby oba było 4.3 ale DN3 jest o wiele fajniejszy (prywatne zdanie) - do tego obsługa rysika z N3, lepsze zarządzanie bateria itp. Pobaw się nim i przekonaj się!

A tak na marginesie, mam teraz rozterkę - bo zakładałem, że na N2 korzystać będę z Oficjalnych Romów - i było by tak gdyby nie po instalacji 4.3 z Indi zakochałem się w 4.3 :P i zaczęły się testy customów... teraz boje się, czy jak wyjdzie 4.3 oficjalnie na europe - będę w stanie wybrać właśnie czysty ROM :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie ten się bawię I musze przyznac ze bardzo fajny romik. Te smaczki z N3 sa bardzo fajne ;)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

też się zastanawiam namd DN3. W kwestii modyfikacji N2 jestem zielony. czy można bezproblemowo wrocic potem do czystego roma bez śladu, że się coś zmieniało? I czy lepiej teraz przejść na DN3 czy poczekać aż pierw bedzie oficjalny 4.3 i wtedy dopiero przejsc na DN3?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ależ oczywiście że można :) Wystarczy downloadmod później czysty nie brandowy romik w odinie PDA i flashujesz :) Tzn. u mnie tak działa :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja od kilku dni siedzę na cyganie i muszę powiedzieć że jest super. Ma sporo funkcji personalizacyjnych których brakowało na stocku, aplikacje z czystego androida których bardzo brakowało mi po przesiadce z Nexusa 4 i działa szybciej. Co do baterii, wytrzymuje mi półtora dnia, tak samo jak na stocku. Po nocnym ładowaniu wieczorem mam 40 procent ale i tak ładuję bo codziennie. Funkcji rysika mi nie brakuje bo samsungowe dodatki tylko mnie denerwowały. Na cyganie obsługa rysika ogranicza się do gestu "back" i "Home" co mi wystarcza. Błędów w sofcie nie zauważyłem choć po pierwszym flashu wywalało mi błędy w aplikacjach Google, ale to pewnie dlatego że przywróciłem kopię z titanium backup która robiłem na stocku.

Wysłano z Galaxy Note 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Elderbary

Siemka, zakładam ten temat aby każdy tutaj pisał jaki Rom według niego jest najlepszy :) ja używam osobiście używam CM

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Notatka od Moderatora: Angel_of_Death
    wykrzyk.png Jest już taki wątek w tym dziale... Na przyszłość zanim założysz temat, najpierw użyj wyszukiwarki

Scalam wątki!

Edytowane przez Angel_of_Death

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema. Ja bardzo długo wzbraniałem się przed wgraniem innego ROMu poza oficialem, ale... w końcu padło na DrKetan. Najpierw była wersja 3 a teraz jest 6.1. Działa bardzo dobrze. Na początku był problem z restartowaniem sie oraz zawieszkami telefonu ale powstał na to fix i jest super. Jedyny problem jaki zauważyłem to zapisywanie w wycinkach obrazu zamiast filmów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi