Skocz do zawartości
cru5h

Adapter MHL

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@up

Dzięki za tip... chyba kupie sobie ten adapter i "zatrudnię" pilnik do roboty powinno pomoc zeskrobanie około 0.5mm z obu stron czy coś...

A tak na marginesie to mam tu 2 MHL adaptery... jeden taki uniwersalny ALL-in-1 czyli HDMI, SD, OTG itp drugi tylko HDMI 2m kabel + USB do ładowania... oba działają OK aczkolwiek wkurza manie trochę lagowanie myszy na TV - nie ma znaczenia czy mysz przez OTG czy BT, a jak podłączę do monitora to daje tylko 720p - nie wiem dlaczego monitor nie wyświetla 1080p...

Nic to zamówię ten co dałeś linka i zobaczymy co i jak...

EDIT: Właśnie idzie do mnie ta Chińska podróbka "MHL 2.0", zobaczymy czy rzeczywiście będzie lepsza niż te co mam tutaj. Jeśli się okaże OK to będę sprzedawał ten ALL-in-1 MHL...

EDIT 21.03.14

Ok. Dziś ok. Południa dostałem ten MHL adapter od Chińczyka (z linku podanego kilka postów wcześniej), zakup jak i wysyłka bez problemów, czas dostawy to ok 17 dni od czasu zakupu…

Maiłem lekka nadzieje ze tak jak kolega tu opisał jest to MHL2.0 – Niestety jest nie tak, następna super podróba chińczyka. Po podłączeniu do Nota i TV te same opcje 1080p/30fps, mysz laguje tak samo, na Monitorze PC tylko 720p. (Monitor nie podtrzymuje odświeżania 30Hz dlatego nie może wyświetlić obrazu 1080p/30fps i przełącza się na 720p)

W związku z tym ze łatwo to ustrojstwo można otworzyć sprawdziłem, co w trawie piszczy… jest tam chip MHL-HDMI Bridge SiI9292, czyli na oficjalnej stronie producenta to MHL1.0.

MHL-to-HDMI bridges for mobile applications, SiI9292, SiI9296, SiI1296

Na innej witrynie to samo:

CP9292 - Starter Kit for SiI9292 MHL to HDMI Bridge

Tak, więc nie jest to MHL2.0 nawet, gdy Chińczyk wydrukował i ktoś potwierdził ze tak jest. Co prawda działa bez podpinania zasilania ale wiele podrób może to robić, nie jest to zadnym dowodem ze adapter podtrzymuje MHL2 tak jak na Alibaba sprzedają takie cuda do SGS2 z tym chipsetem bez potrzeby zewnętrznego zasilania. (tylko HDMI-microUSB 11pin)

Po 30minutowym przeglądaniu neta wyszło szydło z worka ze jest to stary chipset używany w wielu innych kolorowych kablach i przejściówkach MHL, tylko ze tu chińczyk maksymalnie podrobił go by wyglądał jak Samsungowski z napisem 60fps

Dwa plusy to cena ok 21pln z przesyłka i działanie kabla bez zasilania, a tak nie ma, co kupować tego „taniego MHL2.0”, można kupić każdy inny w PL za ok 25-28 a efekt będzie ten sam - no może trzeba będzie podpinać USB zasilanie.

Jako ze mam Neo Hybrid case, wtyk nie pasuje jest za gruby, ale można go ściągnąć tak jak 2 kawałki są ściśnięte i lekko to zdjąć, w środku wtyk jest zalany tak wiec można go tak używać bez tej obudowy.

W sumie zakup mnie nie zbyt bardzo rozczarował jak na cenę nie spodziewałem się zbyt dużo po tej chińszczyźnie, jak ktoś chce zaoszczędzić na OK kabel MHL1.0 i ma cierpliwość poczekać to jest spoko.

Załączam fotki dla Wgladu:

post-141496-14255744005565_thumb.jpg

post-141496-14255744005839_thumb.jpg

post-141496-1425574400609_thumb.jpg

post-141496-14255744006645_thumb.jpg

post-141496-14255744006979_thumb.jpg

Na allegro to 99.99% podróbki nawet na Amazonie i eBay ludzie masowo dostają fake-i, wszystkie MHLe na Chińskich sajtach to fake (brak 60fps)... niestety

A swoja droga tutaj ciekawy artykuł nt fake vs real MHL2.0 Samsung Adapter:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2412756

Edytowane przez RAGman7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SAMSUNG ADAPTER HDMI MHL GALAXY S3 S4 NOTE 2 3 (4162536773) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

kupiłem i działa z Note 2 podłączenie wyświetla parametry 1080i 60Hz

nie działa z Note 3 podłączenie wyświetla parametry 1080p 24Hz , zobraz pojawia się na chwilę i znika, znowu pojawia i znika na chwilę lub całkowicie, nie pomagają restarty itp.

mam nadzieję że to pomoże przy wybieraniu adaptera ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja stosuję multimedialna stacje dokująca od Samsunga i działań znakomicie z Note3 i działała również z note2

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A panowie jak z ta stacja? Czy podrobki tez nie obsluguja MHL 2.0 jak przy adapterze?

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cru5h

Czy ktoś z Was posiada etui SGP SPIGEN Neo Hybrid w Note 3 i stację dokującą Samsung Galaxy Note II Universal Smart Docking Station with HDMI and USB (White) ? Jestem przed zakupem etui i chciałbym wiedzieć czy będzie pasować telefon w tym etui do tej stacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam podróbkę Neo Hybrid I niestety telefon nie wchodzi do stacji.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cru5h

Dla zainteresowanych w tej stacji multimedialnej Note 3 wchodzi w S-View Cover ale zamknięty. Przy odwróconej zakładce nie wchodzi bo jest za grubo... Ale można zawsze włożyć z otwartą na bok ;)

Send by Note 3 via Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Satro

Jakby ktoś chciał kupić adapter Samsunga w tym sklepie: Samsung Adapter MicroUSB MHL na HDMI - Kable i przejściówki - SIMSERWIS

Przyszło, wygląda jak te oryginalne, problem tylko taki że z opakowaniem waży 42g, tymczasem w oficjalnej specce ( Przejściówka HDMI MHL 2.0 ET-H10FAU | SAMSUNG PL )

mamy:

Waga

Bez opakowania: 43,3 g / Z opakowaniem: 69,4 g

Idzie do zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GRIZZLY1

Ma ktoś jakieś info o dobrej przejściówce usb hdmi?

Chciał bym ją wykorzystać do przeglądania zdjęć, filmików czy sporadycznie internetu na tv.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi