Skocz do zawartości
nyrobee

LG G2, Tipsy i ciekawe funkcje.

Rekomendowane odpowiedzi

M7CR

Dołączę się do tematu z polskimi znakami. Polskie znaki skracały ilość znaków w jednym SMSie, zmieniłem na Alfabet GSM i teraz niby jest te 170 znaków wpisując polskie, ale czy to rzeczywiście pozwoli na wykorzystanie JEDNEGO SMSa do 170 znaków z polskimi? Bo normalnie to polskie znaki bardzo skracały te wiadomości, przez co wysyłałem po 2 wiadomości z polskimi znakami zamiast jednej bez nich, a za każdym razem muszę poprawiać słowa, bo słownik mi "podpowiada" słowa z polskimi znakami. Już wolę wysyłać bez polskich znaków jedną wiadomość niż dwie z polskimi, tylko jest to trochę uciążliwe.

edit// już doszedłem do tego. Automatycznie zmieni się np. "ą" na "a". Więc wpisuję normalnie słowa, a na telefonie odbiorcy są znaki bez ogonków itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dołączę się do tematu z polskimi znakami. Polskie znaki skracały ilość znaków w jednym SMSie, zmieniłem na Alfabet GSM i teraz niby jest te 170 znaków wpisując polskie, ale czy to rzeczywiście pozwoli na wykorzystanie JEDNEGO SMSa do 170 znaków z polskimi? Bo normalnie to polskie znaki bardzo skracały te wiadomości, przez co wysyłałem po 2 wiadomości z polskimi znakami zamiast jednej bez nich, a za każdym razem muszę poprawiać słowa, bo słownik mi "podpowiada" słowa z polskimi znakami. Już wolę wysyłać bez polskich znaków jedną wiadomość niż dwie z polskimi, tylko jest to trochę uciążliwe.

edit// już doszedłem do tego. Automatycznie zmieni się np. "ą" na "a". Więc wpisuję normalnie słowa, a na telefonie odbiorcy są znaki bez ogonków itp.

Kolego mógłbyś napisać jak to zrobiłeś bo podobnie mam i męczę się z tym. Mój lg g2 ma soft UK tak przy okazji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    M7CR

Aplikacja SMS/MMS -> przycisk menu -> Ustawienia -> Wiadomość tekstowa SMS -> Kodowanie znaków: Alfabet GSM.

Teraz normalnie mogę pisać polskie znaki, ale SMS jest wysyłany bez nich, przez co można teraz korzystać w pełni z klawiatury SwiftKey :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam wszystkim ściągnąć folie z tylnych przycisków ;-) pod folią są porowate a przez to dużo łatwiej wyczuwalne.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sulek

Wiecie jak zrobić aby w kontaktach lista zaczynała się od "A" bo u mnie zaczyna się od "#" a są to kontakty z kropką "." przed nazwą. (np. .Aktywne usługi, .Biuro obsługi itd.) Później dopiero jest od "A" a i tak dalej. Idzie zrobić tak aby te z kropką były na końcu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ragalg1

Zmien nazwę kontaktu. Przed nazwa wstaw "z" zamiast " ."

Wysłane Tapatalkiem z LG G2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak ustawic w solo blokowanie ekranu dwoma dotknięciami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawienia>Gesty>Pierwsza opcja. Blokowanie działa jak tapniesz dwa razy na nav bar albo na puste miejsce na pulpicie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HudyT

Jest taka opcja żeby dźwięk powiadomienia i dzwonka były ustawiane razem,chodzi o to ze jak sciszam guzikami to zmniejsza się tylko dzwonek a powiadomienia zostają.

Wysłane z mojego LG-D802

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może ktoś wie jak wyłączyć możliwość przesuwania ekranów na ekranie blokady ? Domyślnie w lewo jest aparat a w prawo można dodać jakiś widżet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi