Skocz do zawartości
Koniko

Co zrobić z pękniętym ekranem ?

Rekomendowane odpowiedzi

Koniko

Witam.

Otóż około 2 miesiące temu nabyłem tablet Nexus 7 z 3G (Pełny zestaw). Służył mi on dobrze aż to teraz kiedy powstało wąskie , małe pęknięcie przechodzące przez 1/4 ekranu. Tablet ni stąd ni zowąd pękł mimo że był trzymany w szczelnej obudowie.. W mniejszej części ekran wogóle nie reaguje natomiast w większej chodzi bez problemu. I mam pytanie czy to podlega gwarancji ? Czy jest wogóle sens bawić się w reklamacje u asusa ?

Edytowane przez Koniko
    Wymogi..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gio

Prawdopodobieństwo, że ekran pękł sam z siebie jest bliskie zeru. Więc serwis zapewne uzna to za uszkodzenie mechaniczne.

Edytowane przez foxpl1
    Tytuł poprawiony więc ramkę usunąłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sulex

@up były takie przypadki, że ekran pękał sam w nexusach. Cóż, poczytaj a znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem podobną sytuację. Zauważyłem małą szczelinę na boku tzn. tylnia klapka tak jakby odstawała. Docisnąłem trochę za mocno i KRACH! Wielkie pęknięcie na ekranie od tego miejsca do końca ekranu na ukos. Część ekranu od pęknięcia w górę w ogóle nie reagowała na dotyk, natomiast dolna działała tak jak zwykle. Pomyślałem że może oddam na gwarancję w końcu nie miam nic do stracenia. Za parę dni przychodzi kurier, otwieram pudełko i... tablet naprawiony! Nie mogłem uwierzyć, a jednak :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Koniko

Czytałem właśnie też na jakimś blogu o podobnej sytuacji i dopiero za 2 razem zgodzili sie na naprawe..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie masz nic do stracenia. Najlepiej dzwoń na infolinię Asusa i przedstaw sprawę. Prawdopodobnie będą chcieli byś wysłał im fotki uszkodzenia na mejla. Wyślesz i zapewne zasugerują złożenie zgłoszenia do serwisu. Tak więc działaj. Mi wymienili pęknięty ekran w ramach gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi