Skocz do zawartości
novator14

Nexus one Jak zrobić downgrade romu z 2.3.6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako że planuje wgrać jakiegoś cm i popłynąć trochę głębiej z modami , chciałbym się dowiedzieć jak zrobić downgrade? W chwili obecnej mam andka 2.3.6 a na nim nie mogę zrobić ani roota ani recovery nie chce działać. Prosiłbym o jakieś instrukcję , słabo potrafię angielski a tłumacz niestety wszystkiego nie tłumaczy. Dziękuję za pomoc. PS. wrzuciłem rom 2.2 na kartę pamięci pod nazwą PASSIMG.ZIP ale niestety w trybie bootloadera nie ma tego potwierdzenia co w 2.3.6 zeby to zainstalować , co jest nie tak ? Chciałbym wgrać rom bazujący na andku 4.1.2 więc też będę musiał zmienić partycję, jak ktoś ma wiedzę jak postępować z tym telefonem to będę bardzo wdzięczny. Wszystko jest trudniejsze niż w lwl ;d

Edytowane przez novator14

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego y tego co wycztałem na angielskich stronach to metoda PASSIMG.ZIP działa z Nexusami z wyświetlaczami Amoled nie wiem jak z SVCD...ja mam właśnie SVCD i miałem problem w ogóle z aktualizacją z Andka 2.1 do 2.3 bo chciałem wszystkie instalki robić manualnie po kolei nie przez OTA.Dużo info znalazłem na forum XDA...Myślę że powinieneś poczytać o

BLACKROSE choć nie wiem czy to jest dobry trop...

Acha ja aktualnie mam Andka 2.3.3 czyli GRI40 z rootem metodą Superboot i odlokowanym bootloaderem. Grunt to nie robić nic pochopnie...

Tyle ode mnie może coś pomogłem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja wersja lcd to samsung amoled , mam 2 inne romy i właśnie metodą passimg nie chcą pójść, a jeden jak "uceglilem" tel poszedł ten 2.3.6 . Chciałem wgrać właśnie Blackrose ale coś nie chciało pójść i myślałem że to przez to że nie mam superusera. Siedzę nad nim od rana jak tylko zaadoptowałem taśmę flex z desire ;d. Bootloader poszedł na pierwszy ogień i o dziwo poszedł gładko i szybko bez żadnych problemów. Jutro też posiedzę cały dzień i może będzie jakiś postęp. Recovery też nie chce się wgrać z aplikacji Rom Manager , prawdopodobnie woła o roota ;/. PS Jakim sposobem udało Ci się wgrać 2.3.3 ? Przez wiersz poleceń + fastboot ? Czy przez kartę pamięci ? Bo u mnie wiersz poleceń wisi jak wpisze komende np fastboot flash boot boot.img , jest napisane sending i nic się nie dzieje ;/. Nie mogę też zainstalować romu z oryg recovery wyskakuje aborted . Masz może działający link bądź pełny rom gri40 ? Jakby to miało jakieś znaczenie , telefon pochodzi ze szwecji.

A tu log z próby wgrania recovery. :

C:\adt-bundle-windows-x86_64-20131030\androidsdk\tools>fastboot flash recovery r

ecovery-clockwork-4.0.0.2-crespo.img

sending 'recovery' (4040 KB)...

PS. Po kolejnym dniu walki ogarnalem sytuacje, przesiadlem sie na laptopa szybka instalacja wszystkiego i poszlo od kopa wszystko. Dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Edytowane przez novator14

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi