Skocz do zawartości
Soko_23

HTC Desire 300 opinie, może jakieś spostrzeżenia ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad kupnem HTC Desire 300, jednak w internecie jest bardzo mało opinii, recenzji itp. na temat tego modelu. Czy ktoś miał z nim styczność, posiadał go i mógłby się podzielić opiniami na jego temat?

Edytowane przez delibear
    poprawiono tytuł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ems

Witam.

:)

Niedawno pojawił się na rynku nowy smartfon HTC Desire 300.

Specyfikacja:

Procesor - Dual Core 1000 MHz Qualcomm Snapdragon S4 MSM8225

Procesor graficzny - Adreno 203

System operacyjny - Android 4.1.2 Jelly Bean

Wyświetlacz - 4,3" 480 x 800 16 mln pojemnościowy

Wymiary - 131.7 x 66.2 x 10.1 mm

Waga - 120 g

Pamięć RAM - 512MB

Pamięć wewnętrzna - 4GB

Pamięć zewnętrzna - micro SD do 64GB

Zakres częstotliwości:

GSM- 850 900 1800 1900

WCDMA- 900 2100

Maksymalny czas czuwania - 625 (2G) / 625 (3G) godz

Maksymalny czas rozmów - 660 (2G) / 660 (3G) min

Akumulator - Li-Ion 1650 mAh

Multimedia:

Aparat główny:

Typ aparatu - 5 MP (2592x1944)

Nagrywanie wideo - 854x480

Funkcje - geotagging, touch focus, wykrywanie twarzy

Aparat dodatkowy:

Typ aparatu 640x480

Odtwarzacz Video - 3gp, .3g2, .mp4, .wmv, .avi (MP4 ASP and MP3)

Odtwarzacz MP3 - aac, .amr, .ogg, .m4a, .mid, .mp3, .wav, .wma

Radio FM z RDS

Cena sklepowa "z półki" ok 750 zł.

Wziąłem go na przedłużenie umowy z Orange za 1 zł w abonamencie 49,90 w promocji świątecznej.

Wygląd:

To jest ta cecha która zadecydowała w moim przypadku o wzięciu tego HTC.

Bardzo ładny, ascetyczny design. Bez udawanych chromów i innych tego typu błyskotek.

Nie jest tak kanciasty jak SONY ani tak bardzo zaokrąglony jak Samsung.

Dla mnie w sam raz.

Bardzo ładnie osadzony i dobry ekran z szerokimi kątami widzenia.

Na naszych stronach opisany jako TFT, na Phonearena jako IPS. A więc ta sprawa do sprawdzenia !

Jak na ekran 4,3" duży (131 mm) i długi, ale stosunkowo wąski (66 mm). Mnie to akurat pasuje.

Bardzo dobrze leży w mojej dłoni. Miałem w rękach inne smartfony o podobnej wielkości ekranu, nieco szersze

więc mogłem porównać.

Działanie:

Android 4.1.2 wiadomo, nie najnowszy ale daje radę. Czy będzie aktualizacja do nowszej wersji ? Desire 300 to model ze średniej półki więc wątpię. Jak zaktualizują to będzie miła niespodzianka. Jeśli chodzi o nakładkę HTC Sense v5.0 wiadomo. Same superlatywy jeśli chodzi o działanie. Do tego standardowy motyw bardzo przyjazny dla oczu. Taki lekko monochromatyczny. Ascetyczny. Bardzo mi się podoba.

Wynik w ANTUTU to 7805 pkt. To jest wynik pierwszego testu. Następne troszkę lepsze.

Najlepszy wynik w ANTUTU to 8078 pkt.

Ten wynik może być pewnym rozczarowaniem dla graczy. Dwa stare rdzenie plus Adreno 203 powodują pewne ograniczenia szczególnie w grafice 3D. Ale pograć można i to całkiem nieźle.

Jednym zdaniem mogę ten smartfon ocenić tak:

Dużo elegancji i niedużo mocy.

Po tych paru dniach jestem zadowolony z najnowszego nabytku.

Macie jakieś swoje opinie na jego temat ?

Ktoś z Was go już ma ?

:)

Edytowane przez ems
    poprawki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vaughn

Kupiłem go w Orange, bo cena była satysfakcjonująca. Całkiem fajny smartfon, jak dla mnie wart swojej ceny. Nie jest demonem prędkości ale daje radę. Osobiście pozytywnie się zaskoczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    w_lewo

Ja również posiadam ten model od tygodnia i naprawde w tej cenie to jeden z lepszych telefonów. Da się zagrać nawet w ciut nowsze gry (czasem przeszkadza 0,5GB RAM), ja np. gram w GTA VC na max resolution fakt, że czasem zmula (może wina SD - mimo że 32GB tylko 4 klasa). Reszta gier i aplikacji działa bardzo płynnie. Wygodnie leży6 w dłoni i ma dobre tworzywo wykorzystane do tylnej klapki - nie ucieka z rąk, tak jak np. Galaxy Core +. Ekran ma świetny, żywe kolory, dobra jasność i ostrość. Co do dźwięku na czym mi bardzo zależy to jestem zachwycony. Zainstalowany przeze mnie Power AMP doskonale wprawia w ruch praktycznie każde słuchawki (od lekkich dousznych poprzez mocne dokanałowe aż po duże basowe). Sam głośnik jest bardzo głośny i bardzo wyraźny, brak zniekształceń. Wibracje nie są za mocne ale nie powinno to zbytnio przeszkadzać. Mnie denerwuje brak podświetlenia przycisków pod ekranem ale to szczegół.

Tak, tak, tak - 3x tak. Jak najbardziej wart polecenia.

Edytowane przez w_lewo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ems

Słuchawki z zestawu grają całkiem nieźle.

Moduł GPS to też plus dla HTC Desire 300. Nawet w pomieszczeniu OK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A możecie sprawdzić czy htc desire 300 z orange posiada simlocka?? Często nowe modele nie mają tej blokady, dlatego pytam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ems

Posiada. U mnie jest to napisane w umowie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Umowy są pisane na jedno kopyto, a czasami nowe telefony nie mają, dlatego prosiłbym kogoś jakby mógł żeby wrzucił inną kartę sim.

Zapytanie już nie aktualne. Telefon zakupiłem z allegro, zakupiony w salonie Orange 15 grudnia, telefon tak jak myślałem bez żadnego brandu operatora oraz bez blokady sim. Pozdrawiam

Edytowane przez arekk_89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    w_lewo

Mój z orange nie posiada simlocka, po pierwsze nie ma na nim żadnych oznaczeń operatora, o dziwo nawet przy włączaniu trelefonu nie ma charakterystycznego loga orange, po drugie T-mobile zadziałał za drugim razem, za pierwszym wyskoczył błąd sim a po wyjęciu, ponownym włożeniu i włączeniu jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kama13

Chce kupić HTC Desire 300, mam pytanie, odnośnie aplikacji.

Czy przez tą nakładkę HTC na Androida, są problemy z jakimiś aplikacjami? Może to głupie pytanie, ale nie za bardzo jestem zorientowany? :) . Chodzi mi o to, czy np. ta nakładka nie wyklucza działania niektórych aplikacji, widgetów, itp? Miałem wcześniej Xperie Neo V, może 2-3 razy udało mi się nieszczęśliwie trafić na aplikacje niekompatybilną, czy w tym przypadku też mogę na to liczyć? Nie chciał bym nagminnie trafiać na niedziałające gry i aplikacje. I Czy można przenosić aplikacje na kartę SD?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi