Skocz do zawartości
jagoda212167

Galaxy tab3 7.0 jak zrobić roota?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów mam prośbę z uwagi iż jest to nowy tablet a potrzebuję zrobić roota czy komuś się już to udało i czy może podzielić się instrukcja , znalazłem sposób na wersję 10.1 ale czy bedzie pasowała , nie chciałbym uwalić mojego nowego nabytku z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledzy czy naprawdę nikt nie pomoże , ja wiem że na xd developers jest pełno metod rootowania tab3 7.0 t210 jednak mój angielski jest słaby samo zrootowanie rozumiem przez odina jednak zostanie nabity licznik i tego nie wiem jak usunąć ponieważ stracę gwarancję , czy nikt nie ma podobnego problemu może ktoś pokusi się o instrukcję po polsku rota ,wgrania CWM i kasowania licznika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dario

root jest bardzo prosty, przez ODINa (w moim przypadku t211), chyba bylo cos w PL ale nie moge teraz znalezc, jak wpadne na trop linka to zapodam

ale w danej chwili root nie jest do niczego potrzebny, bo ROMów jak na lekarstwo, o ile w ogole na jakis trafisz

a oficjalny rom ze strony samsunga nie wymaga roota, jego tez robi sie z ODINa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tEz

Dario wez pod uwage ze aplikacje tez wymagaja roota, np. taki Titanium Backup albo LCD Density Modder.

Wysłane z mojego SM-T211 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. ściągamy program Odin 3.07 + sterowniki Samsunga+plik z rootem (poszukaj na Google lub na forum XDA)

2. uruchamiamy taba w trybie download (Home+Power+Volume Down)

3. Podłączamy taba, w Odinie klikamy na "PDA" i wskazujemy pobrany wcześniej plik root (recovery.tar.md5)

4. Odznaczamy opcję "Auto Reboot" oraz "F. reset Time" w Odinie

5. Klikamy "start" i czekamy 2 minuty aż zobaczymy zielony napis "PASS" w odinie.

..i już :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łatwo, szybko i przyjemnie robimy roota jednym programem, bez używania wcześniej zrootowanego firmware. Program ten to Kingo Android ROOT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłem roota tym sposobem, zresztą skrótowy opis zamieściłem powyżej :cool:

Polecam jako recovery używać TWRP - mnie przyjnajmniej bardziej odpowiada niż CWM.

---------- Post dołączono o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

nie da się (na tą chwilę) skasować licznika. Z tego co kojarzę, stan licznika nie jest pokazywany w SM-T210/211, aczkolwiek po zrootowaniu odinem zmienia się status softu z "Samsung official" na "Custom".

Mozna zrobić unroot wgrywając Odinem oryginalny soft Samsunga, (T210XXAMKE) dostępny na polskiej stronie u "konkurencji" :PP

Metodą która pozwala na ominięcie flash counter jest tryb ADB , wymaga to trochę więcej zachodu...

http://forum.android.com.pl/f499/instalacja-sterownika-usb-adb-159920/

SM-T210 Root without ODIN! - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam pytanko, czy jest root bez nabijania flagi modyfikacji? chodzi mi o wersje 3g t211

Edytowane przez mucha433

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na SGT 3 nie nabijesz KNOXa (jeśli ci akurat o to biega), obojętnie czy rootując, czy wgrywając ponownie ROM (oryginalny samsunga).

Nie wiem jak na custom ROMie, bo jeszcze nie próbowałem (wystarczy mi zrootowany stock na obu moich SGT 3).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi