Skocz do zawartości
Nomad_

Brak wyboru opcji LTE w LG G2

Rekomendowane odpowiedzi

Nomad_

Witam!

Kwestia była co prawda poruszana w pytaniach do posiadaczy, ale w sumie nie znalazłem tam jednoznacznej odpowiedzi.

Mianowicie wchodząc w ustawienia>łączność bezprzewodowa>sieci komórkowe>tryb sieci, mam widok jak poniżej:

post-278383-14255735040869_thumb.png

Jednym słowem brak wyboru LTE. Mam tak samo w 2 egzemplarzach G2. Oba pochodzą z X-KOMa, polska dystrybucja, bez brandingu, ver. oprogramowania D80210a-EUR-XX.

Tak jak radziliście zajrzałem do centrum aktualizacji, ale tam nie było aktualizacji, o której co niektórzy pisali LTEConfig czy jakoś tak.

I teraz pytanie. Brak wyboru LTE w opcjach może wynikać z:

1. To co się nasuwa od razu, nie mam karty sim LTE bo mam abo w Orange, a oni dopiero raczkują z LTE, więc nie pokazuje się nawet ta opcja mimo, iż telefon ją posiada.

2. Przez to, że posiadam "starą" kartę sim, nie pokazuje się aktualizacja LTEConfig?

Wiadomo, że nie mając dostępu do LTE od operatora nie mogę tego wybrać ale czy w ustawieniach nie powinna ta opcja się pokazywać chociażby nieaktywna?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapytaj opertora czy potrzebujesz do obsługi LTE specjalnej karty.

post-270833-14255735044249_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nomad_

Przeszperałem stronę orange i:

"Czy powinienem wymienić kartę SIM aby korzystać z internetu w technologii LTE?

Nie. Wszystkie karty SIM Orange, które są kartami 3G (czyli działają w technologi USIM) obsługują internet w technologii LTE."

No więc o co chodzi? Bo właśnie moja teoria padła, jednak to nie wina sima. Dlaczego nie mam do wyboru trybu jak powyżej u Ciebie mając tel prosto ze sklepu? >:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też nie mam takiej opcji w menu ani żadnej aktualizacji, ale po wpisaniu kodu *#*#3646*#*# (tak mi się wydaje) i tam ustawieniu LTE normalnie pokazuje mi się połączenie 4G. Jestem w Play. Ale niestety po każdym restarcie telefonu trzeba to ustawiać. Pozostaje czekać na update.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zanim wymieniłem kartę na obsługującą LTE w Plusie, LTE już w ustawieniach miałem może wgraj ponownie D80210a-EUR-XX.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Proove

Ja ostatnio zdebrandowałem G2 i wrzuciłem Open Europe. Również nie miałem w ustawieniach sieci możliwości wyboru LTE, ale w aktualizacjach miałem LTEConfig - zainstalowałem to i opcja LTE wróciła.

Tapatalked

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nomad_

Nie chcę wygrywać ponownie żadnego softu. Nie po to kupiłem telefon z PL dystrybucji praktycznie prosto od producenta, żeby teraz jeszcze coś dogrywać.

Właśnie dzwoniłem do LG. Z rozmowy wynikło, iż osoby które kupią LG bezpośrednio od producenta sklepy itp. opcji LTE nie mają i mieć nie będą. Żeby mieć LTE muszę kupić telefon od operatora! No paranoja jakaś :zdziwko:

To ja się pytam po co podawać w specyfikacji urządzenia i na reklamach sprzętu, że jest 4G jak w sumie nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba nie jest to prawdą ja kupiłem w merlin.pl i LTE mam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zippi

Podstawowe pytanie - jaki operator.

Lista LTE config na pewno dała telefonom z wolnej dystrybucji obsługę LTE w Play i nie wiem jak z Orange (patrzę na profil).

Co do obsługi LTE w Orange proponuję zapytać operatora, czy mają w planach przeprowadzić tego typu aktualizację (tak wydaje to LG, ale na zlecenie operatora). Jak będą pisać że nie wiedzą czy coś to zapewne tak jest bo po co mają kłamać, a na domysły z ich strony raczej bym nie liczył tylko poprosił o sprawdzone informacje uzyskane przez konsultantów z działu produktu Orange.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nomad_

Tak, operator to Orange. Ale czy to nie jest sprzętowa aktualizacja skoro mam niebrandowany tel? Nie powinna się pokazać niezależnie od operatora? Czyli co, jeżeli teraz pożyczę od kogoś kartę z Play to pojawi mi się aktualizacja? Trochę to dziwne... Poza tym kolega wyżej pisał, iż ma tel w Play i również brak aktualizacji i wyboru LTE w opcjach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi