Skocz do zawartości
Nomad_

Brak wyboru opcji LTE w LG G2

Rekomendowane odpowiedzi

zippi

Dziwna sprawa, mam konkretne informacje z sieci play (nie od konsultantów) tylko od osób odpowiedzialnych za produkt (branding itd.) że lista LTE Config pozwala obsługiwać pasmo LTE w Play - wcześniej na sofcie bez brandingu nie działało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cuuuba

To raczej nie możliwe, nie robili by dystrybucji z i bez LTE na europe... moim zdaniem to kwestia software'owa:oczy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zippi

Dokładnie, pisz na [email protected] albo sam rzecznik prasowy Orange Ci odpisze jeśli posiada takie informacje albo skieruje sprawę do trochę bardziej ogarniętych konsultantów z większą możliwością dotarcia do tych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra jest jednak u mnie LTEConfig, nie szukałem po prostu w aktualizacjach aplikacji :facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nomad_

No dobrze ale czy to jest wina operatora czy LG? Bo już pomijam czy Orange dysponuje zasięgiem LTE czy nie, ale telefon od nowości po wyjechaniu z fabryki i reklamowany jako 4G powinien mieć taki zakres w ustawieniach. Jeżeli jestem w badziewnym Orange gdzie LTE nie ma ale w opcjach sieci zaznaczę automatyczny GSM/WCDMA/LTE to po prostu będę na zasięgu WCDMA. Jednak jeśli włożę kartę operatora którego LTE funkcjonuje normalnie to będzie mial LTE. Dobrze rozumuje? Więc nie wiem czy pisanie do Orange ma sens. Bardziej widzę tu winę LG.

Edit:

@maciek1422

Hmm... Do osób które mają G2 w Orange. Jeżeli macie możliwość przełożenia karty z Play/Plus to zobaczcie czy pojawi się aktualizacja. Ja póki co takiej możliwości nie mam ale może niedługo dorwę jakiegoś sima.

Edytowane przez Nomad_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zippi

Wina leży po obu stronach moim zdaniem. Play w miarę szybko się z tym uporal i wszystko działa. Skoro play mógł dać config lte i LG udostępniło update to moim zdaniem LG jest w tej kwestii ok. Są juz ustawienia lte dla Orange bo w telefonach z brandingiem zapewne wszystko działa, i albo Orange się ociaga z przekazaniem stosownych ustawień albo LG planuje to na jakiś większy update lub wciąż testuje ustawienia. Przypomnę ze play miał ten telefon na wyłącznosc operatorska w Polsce przez bodajże miesiąc wiec mieli więcej czasu na to wszystko.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rp1986

Zadzwoniłem właśnie do lg polska, potem do play, potem znowu do lg polska.

Otóż okazuje się że telefony z wolnej dystrybucji nigdy nie będą obslugiwaly lte. Chcesz mieć lte to kup telefon od operatora.

To jest dopiero debilizm! Na pudełku telefonu z wolnej dystrybucji wa wymienione wszystkie pasma które wa w polsce do obsługi lte a i tak nie skorzystasz bo nie działa.złodziejstwo w biały dzień.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co rozumiesz przez pojęcie wolna dystrybucja? Bo teoratycznie i praktycznie telefony zakupione w polskich Euro RTV Agd czy Saturnie to telefony z pełną polską gwarancją, a więc nie z wolnej dystrybucji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nomad_

Możesz kupić TV, kino domowe, telefon etc bezpośrednio od LG? nie wydaje mi się. Możesz kupić tylko w sklepach i jest to w sumie wolna dystrybucja=polska dystrybucja bo sklepy w niego łap nie wkładają jak operatorzy tylko narzucają marżę od producenta tyle.

post-278383-14255735049639_thumb.png

@rp1986

Mi powiedzieli to samo, ale już wiemy, że mija to się z prawdą. Jakoś ludzie, którzy mają kupione tel z "wolnej dystrybucji" ale mają tel w play/plus aktualizację do LTE dostali.

Tak btw. to ciekawe czy na podstawie tego zamieszania mogę żądać zwrotu gotówki za tel. W sumie to niezgodność produktu z warunkami umowy jakimi są niewątpliwie obsługiwane pasma.

Edytowane przez Nomad_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi