Skocz do zawartości
delibear

[TUTORIAL] Nagrywanie rozmów

Rekomendowane odpowiedzi

HTC One X nie ma standardowo możliwości nagrywania rozmów (w przeciwieństwie do smartfonów innych firm).

W tym tutorialu przedstawię, jak można zmusić naszego HOX'a do nagrywania rozmów.

Wszystko robisz na własną odpowiedzialność. Nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenia.

Wymagania:

Odblokowany bootloader (jak odblokować bootloader przeczytasz tutaj )

Prawa root'a

Ściągnij patch Sound_Phone_Original_REC.zip stąd (najlepiej bezpośrednio na telefon)

Zanim przystąpisz do dalszego działania zrób backup swojego oryginalnego pliku Sound_Phone_Original_REC.txt

Znajdziesz go używając eksploratora plików (np. Solid Explorer lub ES File Explorer) w:

system/etc/soundimage/Sound_Phone_Original_REC.txt

najlepiej wysłać go do siebie pocztą, wrzucić na pc lub na dropbox'a, czy inną chmurę)

Wejdź w recovery i zrób flash pliku Sound_Phone_Original_REC.zip, który pobrałeś w punkcie pierwszym

Zrestartuj telefon

Gratulacje - masz możliwość nagrywania rozmów.

Teraz musisz jeszcze wybrać odpowiednią aplikację.

Polecam Call Recorder by skvalex

Link do wersji trial (pełna funkcjonalnośc ograniczona czasowo do 14 dni): tutaj

Link do wersji pełnej (płatnej): tutaj

W aplikacji wchodzimy w ustawienia > nagrywanie > standardowe źródło i cieszymy się dwukierunkowym nagrywaniem rozmów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adramel

Czy jest sposób by sprawdzić jaką wersje Sound_Phone_Original_REC.txt się posiada - oryginalną czy spaczowaną?

Wiem że kiedyś wgrywałem spaczowaną, ale już nie pamiętam czy od tego czasu robiłem tylko upgjedy Venoma przez OTA czy też raz wgrałem pełny rom.

Mam HOX+, po ostatniej aktualizacji Call Recorder by skvalex w liście urządzeń pojawił się HOX+, wiec może już CR działa bez pedmiany pliku Sound_Phone.

A wydaje mi się że spaczowany Sound_Phone_Original_REC.txt powoduje że rozmówcy gorzej mnie słyszą (ja słyszę i nagrywam dobrze). Nie wiem teraz jaką wersje Sound_Phone_Original_REC.txt posiadam i czy to ona jest winna...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi