Skocz do zawartości
meelten

ShenDu OS [4.1.2] [FINAL]

Rekomendowane odpowiedzi

ROM bazujący na AOSP (Android Open Source Project) i CM10. Wersja androida: jellybean 4.1.2.

Wizualnie i funkcjonalnie ROM przypomina MIUI, ale jest od niego dużo lżejszy. Jest to więc ciekawa alternatywa dla osób, którym podoba się MIUI, ale ze względu na ograniczenia sprzętowe HOV nie mogą z niego komfortowo korzystać.

Szybkość i stabilność porównywalna z innymi romami pod HOV, jak np. Shpongle, czyli jest dobrze.

Jest to wersja finalna (release: 2013/10/05) i prace nad romem raczej nie będą już kontynuowane.

Co nie działa?

Chyba wszystko działa. MMS podobno także, ale tego akurat nie sprawdzałem.

Żadnych poważniejszych bugów nie stwierdzono.

Screeny:

post-163067-14255735195342_thumb.png

Wątek na XDA: 2013/10/05【ROM】 [Offical] ShenDuOS-v4.1.2-131004-Primou(GSM) Pin Fixed[Final] - xda-developers

Kernel: HELLBOY-CM10-20130214

Uwaga: To nie jest najnowsza wersja kernela, ale ta jest zalecana przez twórców romu. Próbowałem najnowszego Hellboya pod CM10, ale nie udało się uruchomić.

ROM: ShenDu-Primou-v4.1.2-131004.zip - 141.92 MB

GAPPS: gapps-jb-20121011-signed.zip

Instalacja, tak samo jak w przypadku każdego innego romu:

1. Wrzucamy pliki zip z romem i gapps na kartę SD.

2. Podmieniamy kernel. Instrukcja.

3. Full wipe/factory reset.

4. Przez recovery instalujemy rom, a następnie gapps.

5. Rebootujemy telefon.

post-163067-1425573519561_thumb.png

post-163067-14255735195806_thumb.png

post-163067-14255735196012_thumb.png

post-163067-14255735196285_thumb.png

Edytowane przez meelten

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ximar

Witam!

Jako pierwszy wypowiem się na temat tego romu.

Już jakiś czas obserwowałem na XDA. Wczoraj postanowiłem go wrzucić na HOV i powiem szczerze pierwszy zachwyt zaraz potem pierwsze irytacje.Ale po kolei

Instalacja bez jakichkolwiek problemów. W sumie to Hellboy już miałem wrzucony wcześniej.

potem wrzuta romu i gapps. Szybko się włączył, szok :D ignorance akurat umnie włączając się pierwszy raz trwał bardzo długo. Potem szybka konfiguracja (uff jest polski ) i widzimy główne menu. A na nim no tak miui więc na ekranie jest wszystko łącznie z chińskimi znaczkami(jakaś aplikacja chyba rss)Szybkie sprzątanie i segregacja w foldery spowodowało że jest dużo miejsca na pulpitach.

Pasek górny po rozwinięciu pokazuje nam godzinę datę (krzaki) i skrót po angielsku. Po dotknięciu otwiera się kalendarz zmodyfikowany przez autora wraz z dodanym jego kalendarzem do synchro. Zainstalowałem kalendarz by google ustawiłem aby po kliknięciu otwierał się ten google usunąłem synchro z chińskimi znakami.... i nic dalej jest to samo.

Działa chyba wszystko ( nie testowałem mms bo potrzeba przesyłu zdjęcia lub pliku via mms jest u mnie rzadkością)

Płynność jest świetna zauważalna różnica gospodarowaniem ram w stosunku do ignorance.(ale to chyba wina sense)

Zauważyłem tylko spadek wydajności w momencie podpięcia telefonu do komputera.

Rozbudowane opcje menu i możliwość swobodnego dostosowania kontrolek na pasku jest niesamowita. Jedyne co mnie zastanawia to... czy jest jakaś opcja odpowiedzialna za wyświetlanie zdjęć rozmówców podczas połączeń. Wykonujesz połączenie masz mnóstwo opcji ale zdjęcia osoby już nie...W shpongle świetnie to wyglądało a tutaj... nic :( jak ktoś znajdzie na to rozwiązanie (nie chodzi mi tutaj o nakładki w stylu fullscreen caller ..)To proszę podzielcie się! :oczy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Qrcze dzisiaj wypróbuję.

Strasznie podobał mi się MIUI ale dyskwalifikowała go szybkość działania.

Zainstaluję po pracy i podzielę się swoją opinią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To prawda, że sporadycznie występują "krzaczki", ale z tego co zauważyłem są to tylko miejsca wspomniane przez Ximara (status bar i kalendarz). Raczej nie przeszkadza to w użytkowaniu, jedynie psuje nieco estetykę. Dla zainteresowanych jak to wygląda zamieszczam poniżej screeny:

post-163067-14255735255063_thumb.png

Co do zdjęć kontaktów, to nawet o tym nie wiedziałem, bo po prostu nigdy z tej funkcji nie korzystałem. Teraz sprawdziłem na szybko i o ile można bez problemu dodać zdjęcie do kontaktu, to wygląda na to, że faktycznie nie wyświetla się ono przy połączeniu. Nie wiem, może ta opcja jest gdzieś dobrze ukryta.

Strasznie podobał mi się MIUI ale dyskwalifikowała go szybkość działania.

U mnie to samo. ShenDu używam od 3 dni (wcześniej był Shpongle, ale ostatnio coś zaczął się sypać) i póki co jestem zachwycony prostotą i płynnością działania.

post-163067-14255735254802_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Narazie za krótko używam żeby się w pełni wypowiedzieć. Ale najważniejsze uwagi:

SZYBKOŚĆ!! - kurde jeszcze tak szybkiego romu nie miałem na pokładzie. Po wgraniu aplikacji etc. szybkość nie spadła.

WSZYSTKO DZIAŁA - tu nie ma co komentować. Nie trzeba grzebać z aparatem itp.

Dla mnie aktualnie to najlepszy ROM dostępny dla HOV. Polecam każdemu go wypróbować. Fakt czasem jakiś Chiński krzaczek wyskoczy ale zupełnie mi to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się, zainstalowałem rom wczoraj (zajęło mi to 3h ale to tylko z powodu ze fastboot nie widział telefonu przez usb :/, sam rom szybciutko się ładuje :P ) i jest na prawdę szybki. Używałem do wczoraj Ignorance i był całkiem przyzwoity ale znudził mi się Sense4, a poza tym czekałem na coś powyżej androida 4.0 lub CM10 z działającym aparatem (inaczej używałbym Shpongle). Trzeba poświęcić parę minut na uporządkowanie pulpitów ale mam nadzieję że nie zawiedziemy się na tym sofcie po paru dniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jak działa po 15 minutach przeglądarki, facebooka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie o wiele lepiej niż ignorance , klawiatura szybciej się pojawia, nie trzeba tyle czekać na reakcję V'ki.

Wysłane z mojego HTC One V przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ximar

Z baterią też jest trochę lepiej niż na shpongle no i wszystko działa. Zeby tylko ktoś zrobił tak kitkata :)który to teoretycznie HOV powiedzmy że spełnia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam problem z pobraniem mmsów (play). zaraz poszukam jakiś konfiguracji i zobacze czy zadziała.

Po dobrym ustawieniu apnów działają, teraz tylko nie wiem jak odebrac mmsy które przyszły przed zmianą ustawień :/.

Edytowane przez trebuhh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi