Skocz do zawartości
meelten

ShenDu OS [4.1.2] [FINAL]

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem sposób żeby obejść problem ze zmiana "head sculpture".

Wystarczy podmienić obrazek w "JA" w kontaktach.

Wtedy zmieni się też przycisk ekranu blokady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem sobie wczoraj ten Rom, ogólnie jestem zadowolony(Mniejsza z Chińskimi znaczkami w kilku miejscach) ważne, że chodzi płynnie... po ostatniej akcji gdzie Ignorance V3 wyłączył i sformatował mi cały telefon, po prostu myślałem, że go roztrzaskam w centrum handlowym -.-. Mniejsza.

Wie ktoś może... czy się da, jakoś pozbyć ikon z pulpitów? Zakładam, że ten Rom nie posiada jakoby menu, a właśnie to menu mieści się na pulpicie, tylko mam tam masę niepotrzebnych ikonek które tylko zawadzają, niektóre np. "google" się powtarzają, da się jakoś temu zaradzić?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Usunąć ikony bez odinstalowywania programu raczej się nie da. Można je za to grupować w folderach (po prostu przeciągasz jedną ikonę na drugą). Ja sobie zrobiłem folder, do którego wrzuciłem wszystkie "śmieci" z których nie korzystam, albo korzystam raz na ruski rok i mam porządek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki ci bardzo. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego Romu. Czy da się gdzieś ustawić, który z tych dolnych klawiszy ma mieć daną funkcję? z przyzwyczajenia pierwszy od prawej włączał mi ten pasek z uruchomionymi w tle aplikacjami, jak się go dłużej przycisnęło to pokazywał menu danej aplikacji... Teraz pokazuje mi tylko menu, a pasek z aplikacjami pokazuje mi się po dłuższym przyciśnięciu klawisza środkowego :( Wiem, że jakiś rom posiadał funkcję zmiany zachowań tych przycisków tylko nie pamiętam w którym miejscu.

Mógł by mnie ktoś wspomóc? Siła przyzwyczajeń cały czas daje mi się we znaki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co widzę, chyba nie ma takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skiper

Już od pewnego czasu siedze na tym Romie i jestem z niego mega zadowolony pod względem szybkości i płynności działania. Ale irytuje mnie pewna rzecz. Jak wlacze Neta, bez wzgledu czy to wifi czy transfer danych co chwile wywala mi komunikat ze np aplikacja google play zostala zatrzymana albo ze gapps zostało zatrzymane. Daje wtedy ok i normalnie mogę korzystać z wszystkich aplikacji ale tych komunikatów co chwile sie pojawia kilkanascie pod rząd. Strasznie to denerwuje podczas przeglądania Neta. Macie jakiś pomysł co zrobić aby uniknąć tych komunikatów?

Napisane za pomocą aplikacji Forum Android.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie co prawda nic takiego nie ma, ale obawiam się, że bez reinstalacji nic nie poradzisz na to. Podobnie miałem ze Shponglem po jakimś miesiącu używania, tyle że tam było "aplikacja interfejs została zatrzymana". Najpierw to wyskakiwało sporadycznie i nie przeszkadzało za bardzo, a później już praktycznie co chwilę cokolwiek bym nie robił i było nie do zniesienia.

Chyba, że da się przeinstalować samo gapps, bo widocznie w tym leży problem.

Edit: Ale właściwie tobie to wyskakuje jak włączysz przeglądarkę czy po prostu połączysz się z internetem? Jak to pierwsze to może spróbuj innych przeglądarek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skiper

komunikaty się pojawiają jak tylko połączę się z internetem, także przeglądarka nie ma nic do tego. Ponowne zainstalowanie paczki z gapps również nie pomogło to samo przeinstalowanie ROMu, już sam nie wiem co może być przyczyną...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    coolos

Witam serdecznie,

mam pytanie do użytkowników one V - ile wolnego ramu posiadacie po instalacji tego systemu? - być może przeportowałbym go na Desire Z - przy okazji poprawiłbym chińskie krzaki tu i ówdzie (więc też mielibyście z tego korzyść).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Około 80 mb wolnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi