Skocz do zawartości
adi191pls

Tablet z 3G czy bez - dyskusja ogólna

Tablet z 3G czy jednak WiFi Only?  

53 użytkowników zagłosowało

1. 1. Tablet z 3G czy jednak WiFi Only?

• Tablet z 3G/LTE
        32
      • Tablet tylko z WiFi
        20

Rekomendowane odpowiedzi

adi191pls

Otwieram ten wątek z myślą o osobach, które nie wiedzą, czy brać tablet z modułem 3G czy jednak wystarczy im wariant WiFi only.

Piszcie, co uważacie za lepszą opcję i dlaczego.

Zapraszam do dyskusji i głosowania w ankiecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    booncol

Chyba wiadomo, że lepiej jest mieć więcej niż mniej. To tak jak z autem i jego wyposażeniem. Pytanie czy warto dopłacać.

Sam z wbudowanego modemu korzystam z raz w miesiącu. Tablet 10.1 więc nie nosze go w kieszeni. W domu jest Wifi.

Zastanów się czy to dla Ciebie gadżet kanapowy czy w ciężki teren. Pomyśl w jakich miejscach będziesz z niego korzystał i będziesz znał odpowiedź. Zresztą telefon zawsze jest pod ręką i w sytuacjach awaryjnych teethering załatwi brak dostępnych sieci Wifi.

Według mnie dla tabletu kanapowego modem jest całkowicie zbędny.

Sent from my ME302KL using Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

Może być bez 3G o ile masz jakiś telefon który mógłbyś używać jako modemu (odbiera on sygnał 3G i przez wifi przesyła do tabletu) i zgadzasz się na takie rozwiązanie (kolejny gadżet do dźwigania). Ogólnie sprzęt bez 3G jest mniej mobilny i trudno go używać poza domem (np w autobusie czy w szkole, gdzie nie zawsze jest dostępna sieć wifi).

Inną kwestią jest czułość wbudowanego modułu wifi, który szczególnie w tańszych konstrukcjach i z niektórymi procesorami lubi mieć kiepski zasięg czy zrywać połączenie etc. Tutaj właśnie (poza tym co napisałem wcześniej) 3G + karta Aero2 albo sim Orange z allegro na przesył danych może być lepszym rozwiązaniem nawet w domu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    booncol

Do domu i tak lepszym rozwiazaniem bedzie router wifi z modemem 3g.

Sent from my ME302KL using Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupując 8 calowego note,kupiłem go w wersji z 3g,ponieważ uważam,że sprzęt może mi służyc poza domem,ze względu na jego mobilność.Ale gdybym kupił 10-tkę,to też z modemem.Dla mnie tablet bez 3g,to wykastrowany sprzęt.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adi191pls

Dla mnie oczywiście lepiej brać z 3G niż bez, jednak tablet z WiFi only często jest tańszy od swojego odpowiednika z 3G, a często przy identycznym budżecie (np. 800zł) tablet WiFi only ma lepsze bebechy, niż tablet z 3g za tą samą kwotę. Tak więc wszystko zależy od preferencji, bo jeśli tablet kupować wyłącznie do domu, to raczej tylko z WiFi, bo dostajemy wydajniejszy sprzęt za niższą kwotę.

3G na dobrą sprawę tylko, jak tablet będzie wynoszony poza dom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zastanawiając się teraz nad wyborem tabletu uważam że modele bez 3G to lepsze rozwiązanie. Na co dzień w domu/na uczelni mam dostępne WiFi a generalnie tutaj korzystał będę przez większość czasu.

Jeśli chodzi o internet na wyjazdach w teren to są modemy z routerem i wbudowanym akumulatorem - do tego power bank i możemy cieszyć się internetem np. Aero2 przez cały czas pracy tabletu. Do tego takie rozwiązanie jest bardziej uniwersalne, można użyć go z laptopem, smartfonem z włożoną inną kartą sim czy innym urządzeniem.

Zwykle oszczędność przy zakupie tabletu bez 3G wystarczy na zakup takiego modemu a jeśli wziąć pod uwagę że obsłuży nam więcej niż jedno urządzenie bądź obsłuży kolejny tablet kupiony powiedzmy za 2 lata - oszczędność wydaje się całkiem realna.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem według mnie jest zakup taniego smartfonu i używanie go jako routera. Można kupić urządzenie w jakiś sposób wybrakowane, tańsze i używać go tylko w celu udostępniania internetu.

Jeśli się mylę proszę o sprostowanie a;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    parart

U mnie pierwszy zakupem był tablet bez modemu 3G. Niestety okazało się że poza domem jest też mi potrzebny dostęp do internetu. Wiec kupiłem modem zewnętrzny. Takie rozwiązanie dla mnie stało się mało wygodne. Co więcej nie każdy modem zewnętrzny będzie prawidłowo współpracował z każdym tabletem. Producenci tabletów wskazują listę modemów 3G kompatebilnych. Także zmieniając tablet prawdopodobnie też bedzie konieczność zmiany modemu. Już nie mówiąc o wiszący modemie, który nie jest zbyt komfortowe. Dlatego zmieniłem ten zestaw na tablet z wbudowanym modemem 3G i jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kot87

Jak dla mnie 3G jest wskazane, ale bez niego też można żyć :)

Ja pierwszy tablet ( i jak na razie jedyny ) mam bez 3g. Ale Po pewnym czasie zacząłem pluć sobie w brodę i musiałem dokupić router... Ale z drugiej strony mogę teraz połączyć router z kilkoma urządzeniami....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja stoję teraz przed wyborem tabletu. Za cenę tabletu z modułem 3g można mieć, lepszy tablet bez 3g lub tablet z większą pamięcią. Wybór jest trudny. Trzeba sobie zadać pytanie do czego będziemy go używać. Ja planuje zakup tabletu 7-8 cali, będę go używał często poza domem więc wybieram z modułem 3g. Jednak jeżeli byłby to tablet 10 cali którego używał bym w domu to nie ma sensu pakować kasy w moduł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi