Skocz do zawartości
adi191pls

Tablet z 3G czy bez - dyskusja ogólna

Tablet z 3G czy jednak WiFi Only?  

53 użytkowników zagłosowało

1. 1. Tablet z 3G czy jednak WiFi Only?

• Tablet z 3G/LTE
        32
      • Tablet tylko z WiFi
        20

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem lepszy tablet bez 3g jak się ma smartfona. Bo w miejscach gdzie jest kiepski zasięg i np. Trzeba by wisieć z tabletem niewygodnie w oknie to lepiej wystawić w okno telefon i udostępnić net a wygodnie siedzieć obok.

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rip

Miałem tablet z 3g, myślałem, ze jest to niezbędne wyposażenie mobilnego tabletu. Ale "w praniu" wyszło, że bardzo mało jest sytuacji, w których wbudowane 3g wykorzystywałem.

Obecnie mam tablet bez wbudowanego modemu i jeśli potrzebuję mobilnego internetu to 2 kliknięcia i mam sparowany z telefonem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

Są też tablety z 3G, które obsługują rozmowy jak Asus Fonepad czy Samsung Galaxy Note 8.0 :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja z kolei z 3g korzystam dosyć często, chociaż nawet na uczelni mam dostęp do sieci bezprzewodowej. Ta jest bardzo kapryśna, więc zazwyczaj nawet nie odpalam wifi, bo wiem, że eduroam potrafi zrywać co kilkanaście sekund. Największą jednak zaletą 3g w tablecie jest możliwość korzystania z internetu w pociągu podczas dojazdów/powrotów z uniwersytetu. Zyskuję na tym dużo czasu, bo prasówki nie muszę już robić w domu.

Piszecie o udostępnianiu internetu z komórki - wszystko fajnie, tylko że po pierwsze trzeba się chrzanić z konfiguracją, a poza tym telefon rozładowuje się wtedy w zastraszającym tempie. Nie wiem jak Wy, ale ja wolę mieć rozładowany tablet, niż rozładowany telefon i brak kontaktu ze światem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja osobiście posiadam Lenovo A3000 3g i korzystam z modemu bardzo często ponieważ tablet jest zainstalowany w aucie.

Co do używania modemu z telefonu to w warunkach mobilnych wcale nie jest tak kolorowo. Porównałem modem z Lenovo i z LG E-610 wnioski są takie że bardzo często w miejscach gdzie telefon rwał przesył danych i stronę trzeba było przeładowywać kilka razy żeby w ogóle coś raczyło się wyświetlić na tablecie internet działał płynnie.

Niestety moduły 3g z telefonu mocno odstają parametrami od tych z tabletów. Moim zdanie wynika to chociażby z różnych możliwości zasilenia takiego modemu w tablecie i w telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biorąc pod uwagę różne potrzeby, okoliczności i awarie preferuje tablet z 3g i osługą Aero. Awaryjnie kilka razy z 3g korzystałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bolg
    Może być bez 3G o ile masz jakiś telefon który mógłbyś używać jako modemu (odbiera on sygnał 3G i przez wifi przesyła do tabletu) i zgadzasz się na takie rozwiązanie (kolejny gadżet do dźwigania). Ogólnie sprzęt bez 3G jest mniej mobilny i trudno go używać poza domem (np w autobusie czy w szkole, gdzie nie zawsze jest dostępna sieć wifi).

Inną kwestią jest czułość wbudowanego modułu wifi, który szczególnie w tańszych konstrukcjach i z niektórymi procesorami lubi mieć kiepski zasięg czy zrywać połączenie etc. Tutaj właśnie (poza tym co napisałem wcześniej) 3G + karta Aero2 albo sim Orange z allegro na przesył danych może być lepszym rozwiązaniem nawet w domu.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

Moim zdaniem lepiej zamiast 3G wybrać wersję z LTE szczególnie że w niektórych sieciach jest on "darmowy". Można też na Allegro kupić kartę z samym tylko internetem a jak się skończy wywalić i nabyć kolejną - dzięki temu tablet stanie się urządzeniem bardziej mobilnym.

Na koniec inna kwestia i pytanie - Tablet z funkcją telefonu czy bez?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napiszę tak, jeśli Cię stać na dopłatę to zawsze z 3G. Naotmiast warto ogólnie uświadamiać użytkownikom, że brak 3G można spokojnie obejść poprzez udostępnienie łącza w smartfonie, którego trzyma się zawsze gdzieś pod ręką. Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że w miejscach gdzie był problem z zasięgiem, lepiej zachowywał się telefon niż tablet. Telefon faktycznie możesz postawić gdzieś bliżej okna jak masz mało kresek i łapać lepiej sygnał gdzie ty z tabletem leżysz sobie wygodnie z w fotelu w głębi pokoju. Podsumowując, warto brać z 3G jeśli Cię stać, jeśli nie to tragedii też nie będzie :) Plus w przypadkui braku, twój wybór wśród urządzeń drastycznie się zwiększa .

Edytowane przez Brainos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adi191pls

Ew. Można z modemem lte i funkcją dzwonienia, zawsze masz urządzenie, którym jako tako da się zastąpić telefon, jak ten się zepsuje :)

Wysłane z Mezui M2 Note

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi