Skocz do zawartości
tommyl

7 pulpitów - 7 tapet, możliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

tommyl

Witam,

czy to możliwe? Próbując na każdym mam tą samą tapetę.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TAK

Trzeba stworzyć tapetę odpowiednich wymiarach ( szeroka na 7x rozdzielczość pozioma 1x rozdzielczość pionowa) i trzeba umieścić na niej 7 obrazków. Po prostu skleić jedną tapetę z 7 części. Gotowego programu do tego nie znam, mozna w gimpie czy czymś takim próbować jak ktoś umie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm nie wydaje mi się aby takie rozwiązanie działało prawidłowo. Przy zmianie pulpitów widzę cały czas środek głównego pulpitu tylko nieznacznie przesunięty w jedną lub druga stronę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chwilę posiedziałem nad tapetą w DEFY i wygląda to tak, że jeśli chcemy umieścić swoją tapetę musimy zrobić obrazek (wyciąć) o rozmiarze dokładnie 960 x 854 piksele.

Gdy umieścimy go w telefonie, podczas wybierania tapety rozszerzamy pojawiający się prostokącik na całą wielkość naszej nowej tapety i zatwierdzamy (rozszerzenie następuje poprzez przeciągnięcie palcem).

Co do tematu podziału tapaety na sektory to chyba będzie trugne do wykonania, bo wychodząc od położenia środkowego menu mamy trzy przesunięcia w lewo i trzy w prawo, a każde z nich o dokładnie 80 pikseli, czyli za jednym ruchem nie przesuwany całej wielkości ekranu (szerokości)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jareQ1
    Co do tematu podziału tapaety na sektory to chyba będzie trugne do wykonania, bo wychodząc od położenia środkowego menu mamy trzy przesunięcia w lewo i trzy w prawo, a każde z nich o dokładnie 80 pikseli, czyli za jednym ruchem nie przesuwany całej wielkości ekranu (szerokości)

To jest zrobione specjalnie w ten sposób anie tak, że przewija całe tło pulpitu. Jest tak a nie inaczej po to, aby przy przechodzeniu między pulpitami stworzyć taką jakby przestrzeń między tłem a ikonkami bo jeśli przewijałoby się całe strony pulpitów to wyglądałoby to tak jakby ikony były "sklejone" z tłem - czyli są plusy i minusy takiego rozwiązania, aczkolwiek fajnie by było gdyby można było zmieniać sposób zmiany tych teł przy przechodzeniu między pulpitami bo nie ukrywam, iż kolega tommyl zapodał tutaj ciekawy pomysł :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świety podał wam rozwiązanie -MultiPicture Live Wallpaper. Testowałem z theme Windows Phone 7 http://next-level-android.blogspot.com/2011/01/motorola-defy-7-windowsphone-7-ui-for.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x