Skocz do zawartości
sebool12

Który ROM będzie dla moich wymagań najlepszy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Który rom jest dla Defy najlepszy i posiada następujące funkcje? :

-Skrót latarki działa na ekranie blokady ekranu

-Możliwość przypisania koloru diody powiadomień dla danej aplikacji

-Możliwość edycji widgetów/skrótów w pasku powiadomień

Z góry piszę, że Cm7.2 od Maniaca odpada - użytkuje go od jakiegoś czasu i przestał działać stabilnie: losowe restarty, często traci połączenie z internetem moblinym, przy włączeniu internetu prawie zawsze muszę od nowa wpisywać pin do karty sim, potrafi się zawiesić.

Czy to może być wina kernela? Używam

2.6.32.9-g21f1a48

hudsoncm@il93lnxdroid52 #1

Fri Jun 10 8:23:07 CDT 2011

Z gór THX za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

cm 10.2 :) polecam :) \Na cm 7.2 miałem ten sam problem. Po wgraniu cm 10.2 problem zniknął :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiedziałem pół dnia na romie 10.2 od Quarx'a. Sam launcher działa naprawdę dobrze, lecz reszta poprostu się muli :(

Filmy w MX Player otwierają się ok 5s i nie zawsze działają płynnie, a na CM 7.2 w sekunde... Więc jest różnica

Jest też problem z pilotem od słuchawek - na żadnym programie nie działa przytrzymanie przycisku.

Kontakty z FB nie synchronizują się i trzeba użyć jakiegoś programu - ja użyłem UberSync for Facebook. Niby się synchronizowało, w kontaktach pojawiły się nowe kontakty, ale :

- nie dało się ukryć kontatków, które nie miały numerów

- dialer nie widział kontaktów z fb

Powyższe wady zmusiły mnie do powrotu na cm 7.2 od maniaca - mimo kilku bug'ów ten rom pod względem szybkośći działanian bije wszystkie inne, które dotychasz testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak. Kazdy rom bedzie niestety lagowal. Kazdy ma jakies problemy. Ja wrocilem do stock romu dla defy + z androidem 2.3.7. Wg mnie dziala lepiej od cm 7.2 od Maniaca. Czekam na cm 11, gdy bedzie dopracowany :). Sory ze pisze bez polskich znakow ale wgralem rom dla defy + bez jezyka polskiego :D Na cm 7.2 miałem te same problemy.

Sent from my MB526 using Tapatalk 2

Edytowane przez Dragonfail

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dragonfail heh, a ja nie wyobrażam sobie funkcjonowania mojej defy na stock romie ze względu na brak masy funkcji

m.in. skrót do latarki na ekranie blokady, widgety w pasku powiadomień (+ ich edycja), dialer wyszkujacy po pseudonimie, nazwie firmy, odblkokownanie ekranu przyciskami głośności itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niestety. Brakuje takich funkcji. Jednak 7.2 Maniac mnie odstrasza :) Przez miesiąc podziałam na stocku a potem przejde na cm 11. Każdy używa romu jaki mu potrzebny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Powiem tak. Kazdy rom bedzie niestety lagowal. Kazdy ma jakies problemy. Ja wrocilem do stock romu dla defy + z androidem 2.3.7. Wg mnie dziala lepiej od cm 7.2 od Maniaca. Czekam na cm 11, gdy bedzie dopracowany :). Sory ze pisze bez polskich znakow ale wgralem rom dla defy + bez jezyka polskiego :D Na cm 7.2 miałem te same problemy.

Sent from my MB526 using Tapatalk 2

A ty posiadasz Defy czy Defy + i czy np idzie wgrać rom do zwykłej Defy z Defy + ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam defy :) Nie ma problemu z wgraniem softu z defy + do defy :) Obydwa telefony mają te same bebechy. Wszystko działa :) Wgrywaj śmiało przez RSD :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a możesz podać jakiś link do romu albo link do strony z tego forum żeby było wszystko opisane ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Potrzebujesz do tego programu RSD Lite i sterowników do systemu.

RSD Lite musi być 4.9 albo nowsze.

Sterowniki

RSD Lite v4.9

1. Rozpakuj wszystkie pobrane pliki (jeśli trzeba).

2. Zainstaluj program RSDLite i pobrane sterowniki

2.5. W międzyczasie możesz zrobić wipe, nie jest wymagane ale przydaje się.

3. Teraz musisz uruchomić telefon w trybie bootloadera – wciśnij i przytrzymaj 5s przycisk zwiększenia głośności (górny), a następnie przytrzymaj przycisk Power (oba na raz).

4. Powinien pojawić się bootloader.

5. Teraz podłącz telefon kablem USB do komputera i uruchom RSDLite jako administrator.

6. Wybierz plik *.sbf

7. Kliknij START i poczekaj aż flashowanie dobiegnie końca - w programie RSDLite pojawi się napis PASS. Albo napis Please manually power up phone.

Jeśli pojawił się błąd: "Failed flash process. Unable to retieve initialization values from INI file (0x7029); phone connected". Należy zmienić nazwę pliku sbf na krótszą, np. asd.sbf.

Rozwiązanie 99% problemów przy flashowaniu:

Jeśli po wgraniu (a rsd ukończyło flashowanie) system się nie uruchamia i ma bootloop'a (cały czas logo motoroli, albo napis ANDROID) należy zrobić WIPE (jeśli nie wiesz co to, nie zaczynaj flashowania).

Link do romów: SBF-files Defy and Defy+ STOCK ROMS, bootloader version-sbf-matrix - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi