Skocz do zawartości
sebool12

Który ROM będzie dla moich wymagań najlepszy

Rekomendowane odpowiedzi

Masz kolego problem z czujnikiem a nie z andkiem. Musisz poluzować jedną śrubkę post-261605-14255737253479_thumb.jpg problem czesto spotykany chyba w fabryce za mocno przykręcają i czujnik nie łapie :) jak poluzujesz bedzie okey. Na googlach jest duzo tematów o tym :P Ja tak samo miałem na froyo poluzowalem i jest ok. Teraz przez dłuższy czas mam cm7.2 polecacie coś lepszego? Myśle o cm 10 jakimś. Chodzi mi zeby był w miare stabilny, wszystko chodziło jak nalezy bez błedów i android zeby był 4 coś. Czekam na propozycje odrazu piszcie jaka wersja od kogo z góry dzięki :)

Edytowane przez grzesiekckck

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Perul u mnie problem występuje czasami, ale jest to wina, że mam po prostu brudny ekran i przetarcie palcem po czujniku rozwiązuje problem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Perul

Rozwiązanie z poluzowaniem śrubki to ja już zastosowałem parę miesięcy temu. Pomogło na krótki czas w 100%, po pewnym czasie jakieś 50% a obecnie ze 30% działa jak powinien.

Nawet rozebrałem całkiem telefon i nakleiłem "podkładkę" z kilku warstw plastra. Przez dzień było w miarę OK, a potem znów to samo.

Co do zabrudzenia szybki, to chyba obecnie jest tego kwestia, bo przetarcie palcem rzeczywiście pomaga. Tylko, że wystarczy zatłuszczenie od dotknięcia do twarzą, co przy normalnym użytkowaniu jest nieuniknione.

Chociaż bardziej mi się wydaje, że jest to kwestia "usypiania/włączania" czujnika przez soft. W ogóle jest jakoś dziwnie się zachowuje, bo ekran potrafi się wygasić zaraz po wybraniu numeru, zanim przyłoży się telefon do twarzy.

Wczoraj soft całkiem się posypał -telefon wyłączył się przy "low battery". Pod ładowarką złapał bootloopa (przez całą noc, bo nie sprawdzałem tylko odłożyłem) no i dziś jest to samo z tym bootlopem.

Tak czy siak czeka mnie reinstal systemu, więc chciałbym wgrać coś z czym nie będzie problemu.

Czy po CM 10.2 mogę wrzucić normalnie 7.2, czy trzeba jakoś specjanie telefon czyścić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Perul

Powrót z cm10 do cm7

wejdż w Bootmenu i wybierz

Tools >> File System Tools >> Format DATA and CACHE to ext3

trzeba chwilę poczekać, następnie

Go Back >> Recovery >> Custom Recovery

w Recovery wybierz

Instal zip from sdcard >> chooose zip from sdcard >> i wskaż plik nowym z romem

nie robimy żadnych wipe i cieszymy się nowym romem

A jaki rom polecacie z stabilnych? Potrzebuje coś wgrać bratu, zależy mi tylko, żeby można było edytować widgety w pasku powiadomień oraz działał skrót Home na blokadzie ekranu jako latarka. Czy CM7 Stable posiada te funkcje?

Edytowane przez sebool12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Widgety statusbara na CM7 są na pewno konfigurowalne. Co do aplikacji na lock screenie, to nie pamiętam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A jaki rom polecacie z stabilnych? Potrzebuje coś wgrać bratu, zależy mi tylko, żeby można było edytować widgety w pasku powiadomień oraz działał skrót Home na blokadzie ekranu jako latarka. Czy CM7 Stable posiada te funkcje?
    Instaluj śmiało ostatnie wydanie CM 7.2 od maniac'a ! Ja powróciłem do tej wersji schodząc z przeróżnych ROMów 4.x.x ...Ten 7.2 jest w pełni stabilny, mam go baaardzo długo i nic nie krzaczy. Brakuje trochę wyglądu ICS/JB itp itd...ale stabilność i dobrze opracowane zarządzanie pamięcią (to akurat chyba tylko w tym wydaniu CM7.2) są ważniejsze. Co do konfiguracji paska powiadomień i latarki na lockscreen - tak masz taką możliwość.

Ja już niestety Defy odstawiam delikatnie na bok (jako telefon awaryjny). Skusiłem się na egzotyczną, ale sprawdzoną opcję - Xiaomi Mi2S ;):cool: i teraz częściej zaglądam mimo wszystko na MIUI Polska.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie szukam CM10 który będzie miał możliwość edytowania ustawień tak zaawansowaną jak w taki_jeden czy choćby Violin. W sumie CM11 pod tym względem też jest OK. Edycja paska powiadomień (skroty), odblokowywanie bocznymi przyciskami i procenty baterii to te, które mi teraz do głowy przychodzą, takie minimum.

Poza tym wiadomo, trzy główne cechy - stabilność/szybkość/energooszczędność. Zostałbym na CM11, ale póki co nie spełnia pierwszych dwóch.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, w Kitkacie to jest. Jednak samo działanie romu jest dla mnie niewystarczająco wydajne i stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja z kolei poszukuję romu z:

-działającym nagrywaniem w 720p (jeśli takowe istnieje)

-w miarę długo działającą baterią

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi