Skocz do zawartości
ar_w

Zauważone WADY w telefonie przez użytkowników G2

Rekomendowane odpowiedzi

No nie dopisałem, że z moim poprzednim telefonem, LG 4X HD, nie miałem z zestawem głośnomówiącym żadnych problemów, więc winy upatruję jednak w G2. Co do drugiej sprawy nie chcę włączać ustalania czasu trybu cichego, bo różnie pracuję i stałe godziny mi się nie sprawdzą, tak więc jak rozumiem powinien on działać dopóki sam go nie wyłączę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ragalg1

A masz możliwość aktualizacji radia? Bo mój Parrot nie działał z galaxy s3 (wcześniej z nokia 5800 super dzialal) dopóki go laptopem nie aktualizowałem. Z G2 też się nie sparował dopiero po aktualizacji. A co do trybu cichego. Ja mam ustawiony że od 23ej do 5ej tylko kilka kontaktów zadzwoni ale z paska powiadomien można to wyłączyć.

Wysłane z mojego LG-D802 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualizacja w menu radia teoretycznie jest, ale na stronie firmware update Pioneera ten model nie ma żadnego softu, więc nie da rady. Ale zauważyłem dziś nowy, i dla mnie mocno niebezpieczny, "ficzer". Co prawda już raz wystąpił, ale to było świeżo po zakupie i instalacji pierdyliona nowych aplikacji, więc uznałem, że po resecie wszystko będzie ok. Jednak dziś znów pojawił się piękny error w postaci milczenia alarmu po włączeniu drzemki. Żeby nie być gołosłownym załączam screena, na którym widać drzemkę ustawioną na 5:50 oraz bieżącą godzinę 6:22. Otóż alarm zadzwonił o ustalonej 5:45, i co ciekawe, zwróciłem uwagę na fakt, że w momencie dzwonienia włączony był tryb cichy. Potem jakimś cudem sam obudziłem się około 6:10 (na całe szczęście, bo szedłem do pracy!) i wtedy zobaczyłem, że drzemka wyświetla się tak jak widać na screenie, a tryb cichy jest wyłączony.

Ponieważ kiedyś już coś takiego mi się zdarzyło (mam na myśli samoczynne wyłączanie trybu cichego) zaczynam podejrzewać, że wyłącza się on samoistnie o godzinie szóstej. Myślałem też, że to on blokuje drzemkę, więc przeprowadziłem chwilę później test, ale tym razem wszystko zadziałało poprawnie. Napiszę jeszcze do LG o tym alarmie (bo to mnie tak naprawdę najbardziej niepokoi), ciekawe co wymyślą...

post-57867-14255735564653_thumb.png

Edytowane przez Raciborski
    Zdjęcia, filmy, Logi itp. proszę zamieszczać w spoilerach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kowcio

Mam ten telefon od jakiś 2 tygodni (soft czysty, tak jak mi Orange dał) i muszę przyznać, że jedyną rzeczą, która mnie mocno wkurza to problem z Internetem. W domu czy w pracy mam połączony telefon do WiFi, natomiast jak wyjde nie chce łączyć się z 3G. Dopiero jak wejdę w ustawienia apnów i tam kilka razy zatwierdzę punkt dostępowy, to dopiero telefon łaczy się z netem. Dziwne i wkurzające, nawet przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie daje.

Poza tym, jest dużo większy problem z zasięgiem. Telefon czasami po wybudzeniu wskazuje mi 0 kresek, po czym po chwili (dosłownie ułamek sekundy) "łapie" wszystkie. W informacjach o baterii np. 3 godziny po pełnym naładowaniu baterii mam czas bez zasięgu 85% (!). To chyba jakieś jaja są. W ciągu dnia odbieram bardzo dużo telefonów i jeszcze nikt mi się nie skarżył że się dodzwonić nie może, ale teraz pytanie, czy tego zasięgu faktycznie nie ma, czy też telefon to mały koreański oszust.

Reszta działa bez zastrzeżeń. Jeszcze nie ma żadnej aktualizacji...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również nie zawsze mi łączy transmisję ale wejście i wyjście w tryb samolotowy załatwia sprawę

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to ja z kolei w niebrandowanym G2 z transmisją danych i jej przełączaniem między Wi-Fi a 3G nie mam żadnych problemów, miałem je natomiast czasem w brandowanym przez Play 4X HD, więc może to soft od opów coś miesza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nomad_

@kowcio @Attacker @robertst

Polecam wejść w Ustawienia>Wi-Fi>z dolnej belki menu i Zaawansowane Wi-Fi>WŁĄCZYĆ Słaby sygnał Wi-Fi i Optymalizacja Wi-Fi reszta wyłączone. Jak to zasugerował tytaa w temacie o problemach z transmisją danych. Paru osobom to pomogło ;)

@kowcio

Na pierwszy rzut oka wygląda mi to na problemy z zasięgiem 3g spowodowane raczej Twoją lokalizacją. Zakładam, że jak większość masz ustawiony automatyczny tryb sieci prawda? Często z własnego doświadczenia wiem, iż 3g w budynku łapie o wiele gorzej. To, że masz 85% raptem po 3 godz jak to nazwałeś bez zasięgu to normalna rzecz. Zasięg masz, tylko bardzo słaby i telefon się musi "napocić" żeby go złapać. Stąd też taki apetyt na baterie. Proponowałbym Ci dla sprawdzenia ustawić na sztywno tryb GSM, telefon naładować na 100% i obserwować. Czy również masz taki słaby zasięg i czy po 3 godz też spadnie Ci tak dużo % na baterii.

Edit. Sorry, źle zrozumiałem te 85%, już teraz wiem ocb ;) Nie mniej nadal polecam zrobić tak jak pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kowcio
    @kowcio @Attacker @robertst

Polecam wejść w Ustawienia>Wi-Fi>z dolnej belki menu i Zaawansowane Wi-Fi>WŁĄCZYĆ Słaby sygnał Wi-Fi i Optymalizacja Wi-Fi reszta wyłączone. Jak to zasugerował tytaa w temacie o problemach z transmisją danych. Paru osobom to pomogło ;)

@kowcio

Na pierwszy rzut oka wygląda mi to na problemy z zasięgiem 3g spowodowane raczej Twoją lokalizacją. Zakładam, że jak większość masz ustawiony automatyczny tryb sieci prawda? Często z własnego doświadczenia wiem, iż 3g w budynku łapie o wiele gorzej. To, że masz 85% raptem po 3 godz jak to nazwałeś bez zasięgu to normalna rzecz. Zasięg masz, tylko bardzo słaby i telefon się musi "napocić" żeby go złapać. Stąd też taki apetyt na baterie. Proponowałbym Ci dla sprawdzenia ustawić na sztywno tryb GSM, telefon naładować na 100% i obserwować. Czy również masz taki słaby zasięg i czy po 3 godz też spadnie Ci tak dużo % na baterii.

Edit. Sorry, źle zrozumiałem te 85%, już teraz wiem ocb ;) Nie mniej nadal polecam zrobić tak jak pisałem.

Tak właśnie w ustawieniach WiFi mam cały czas zaznaczone, dodatkowo tylko też żeby nie łączył się z WiFi jak nie ma Internetu. Coś czuję że LG musi dać jakąś aktualizację, ma być niebawem 4.4 dla tego telefonu. Boję się tylko, czy LG przypadkiem nie robi tego Androida 4.4 tak by ino szybko był i wtedy się zaczną problemy. Ja wiem że oni mają teraz ambicję wykopać Samsunga tymi swoimi nowościami (i w przyszłości może im się uda - od dawna pokazali, że umią robić świetne telefony), jednak coś ostatnio w LG soft działa gorzej niż wcześniej. Mam też L5 II i ten działa OK, ale w rodzinie polecilem L7 II i tam np. nie dzwonił budzik na sofcie Plusa i różne dziwne rzeczy się działy. Niech działają i oby 4.4 dzialał pięknie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nomad_

Odznacz tą drugą opcje i zostaw tylko te 2 co napisałem i zrestartuj tel. W teorii jedna opcja wyklucza drugą więc wtedy mogą źle działać. Dla testu zostaw tylko Słaby sygnał Wi-Fi. No i ustaw na sztywno tryb GSM żeby przetestować ten zasięg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sorbiq

W moim G2 gdy rozmawiam brzęczy mi głośnik, irytujące jak cholera, po zmniejszeniu głośności gdzieś tak do połowy wartości maksymalnej już tego nie słyszę, myślę że oddam go na serwis, dodatkowo słyszę trzaski obudowy w okolicy oczka aparatu, tak jakby coś nie było spasowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi