Skocz do zawartości
Kriss_Hietala

Systemowa( ekranowa) klawiatura w ZTE Blade

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda, temat mógłby wylądować w ogólnej kategorii android, ale jako iż mamy wysyp róznych telefonów z najróżniejszymi parametrami, a interesuje mnie konkretny ZTE Blade, to postanowiłem jednak tutaj wrzucić temat.

A więc do rzeczy, jakich uzywacie klawiatur, na jakim sofcie, dlaczego ich uzywacie i co byście w niej poprawili?

iPhone keyboard emulator iPhone keyboard

+szybka, bez lagów

+duże wygodne klawisze

-brak kropki w niektórych opcjach(np w smsach)

+ dwukrotne szybkie stuknięcie w spacje wstawia kropke

+wersja płatna ma dobry słownik, aczkolwiek angielski tylko

Multiling keyboard Multi ling gingerbread

+ Jedyna jaką znalazłem gingerbreadową działającą na 2.1(oprócz better keyboard i smart keyboard)

+ kropki na głównym panelu

-małe klawisze

-wnerwiające poprawianie i uzupełnianie

-niepotrzebny skrót do voice write(nie mozna wywalić)

Very Easy japanese Keyboard Very Easy japanese keyboard

+szybka, ładna

+katakana i hiragana oraz romanji

+ dostepne "połówkowe" alfabety jak też i pełnoprawne

-brak obsługi kanji i słownika

- Niektórym może się wydać "kanciasta" i nie-intuicyjna

Japanese IME japanese IME

+ szybka

+ hiragana,katakana,kanji,konwersja, słownik

+multum opcji i ustawień

- wydaje się zagmatwana i odrzuca użytkownika swoim skomplikowaniem

-Potrzeba sporo czasu by ją ogarnąć.

Z klawiaturami jest róznie.. na 2.1 playa nie dało sie pisac na tych 2 wbudowanych ( swype + słownik oraz ta bez słownika) bo literki wyskakiwaly 1-2s po ich wybraniu i wiadomość miała masę literówek, a ich poprawa to meczarnia, iphone emulator free za to działał bosko. Po jego instalacji nagle stockowe tez zaczely dobrze dzialac ;P na FLB g2 r8a wbudowana dziala dobrze, ajfonowa tez. jednakze znowu czasem niektore potrafia w roznych aplikacjach troszke zwolnic... w ANDchacie kazda dziala super, w tweetdecku i przegladarce czasem potrafi losowo spowolnic tak jakby procek miał obnizone taktowanie. Z testów jakie przeprowadziłem wychodzi na to, że najlepsza klawiatura bez słownika, bo słownik tylko niepotrzebnie obciąża telefon a w moim przypadku poprawne słowa zamieniał na dziwne.... np "na" zmienil na "Noah" i kilka innych pospolitych wyrazow tez co chwile przestawial.... A potem ludzie się głowią próbując rozszyfrować taki msg ;P

EDIT: Cholercia, miało pójść do Dyskusji Ogólnej, a nie Pomocy Technicznej. Prosiłbym o przeniesienie.

Edytowane przez Kriss_Hietala
    Zły dział

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2szymi

Chyba większości ludzi chińskie klawiaturki się nie przydadzą, ale ładnie napisane :>

W tej ajfonowej klawiaturze nie da się wstawić kropki w sms? w żaden sposób?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kj5

Używam Swype i Htc_ime

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toldo

HTC IME dla mnie "rzondzi". Metodę preferuję od czasów Magica, największy plus to duże możliwości konfiguracyjne i neutralny wygląd. Ponadto jest czuła i raz skalibrowana działa bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Chyba większości ludzi chińskie klawiaturki się nie przydadzą, ale ładnie napisane :>

W tej ajfonowej klawiaturze nie da się wstawić kropki w sms? w żaden sposób?

Da się, ale musisz kliknąc 123 by przełączyć na znaki, nie ma kropki obok literek w '1wszym' panelu. ale mozna 2krotnie tapnąć spację to też wstawi :P

Better keyboard/Smart keyboard kuszą,ale płatne są.. ktoś się bawił nimi na blejdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kunis6

Jak juz stworzyles taki temat to zrob ankiete z najczesciej uzywanymi klawiaturami i kazdy kto nowy wejdzie bedzie wiedzial kto jakich uzywa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ejSka

Ja używam Swypa :) całkiem dobrze i szybko mi się na niej pisze, choć jak nie ma jakiegoś wyrazu to mozna sie zdenerwować :D ale raczej pozytywna klawiatura :) pisze w pozycji pionowej, blisko literki jeszcze szybsze pisanie :P pozatym widze wtedy ile znaków zostało do wykorzystania :P

Czasami jeszcze używam jakiejś klawiatury do pisania pokolei literek, jak wpisuje coś czego nie chce zeby swype zapamiętywał typu hasła czy jakieś nazwy szukając po markecie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kj5

Miałem SMART i ogólnie nic specjalnego, nie warte zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SnP88

zdecydowanie swype najszybsze pisanie jedna reka moim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi