Skocz do zawartości
Asngar

Verification failed - Installation aborted.

Rekomendowane odpowiedzi

Asngar

Witajcie, moim maleństwem jest HTC Hero, który jeszcze nigdy mnie nie zawiódł ;] ROMY zmieniałem mniej więcej raz w miesiącu, żeby w końcu trafić na swój ideał, który wpadnie w moje oczekiwania..

Jakiś tydzień temu postanowiłem sobie zmienić ROM'a. Szukam, szukam, no i znalazłem pare ciekawych pozycji:

http://forum.android.com.pl/f92/cronos-gingerbread-1-3-0-16-02-11-a-41320/

[ROM][sense 2.1][18 Sep]RCMix 2.2b Fixed, Asian available, Cleaner, Better, Faster - xda-developers

To są tylko 2 przykładowe na jakich się męczyłem, ale na tym pierwszym mi zależało..

Mianowicie chodzi o to, że gdy próbuje flashować roma, ten jest ZAWSZE uszkodzony. Próbowałem już z około 9 rodzajami różnych romów - ciągle ten sam problem, podczas flashowania

Install : RCMix22b_WWE.zip?

Press HOME to confirm,

any other key to abort.

Install from sdcard...

Finding update package...

Opening update package...

Verifying update package....

E:Corrupt file:

data/app/maps4.4.0.4414-brut16.apk (w każdym innym update - inny niby uszkodzony plik, winrar testował, wszystko zgodne.. czasem ściągałem z paru różnych źródeł, to samo..)

E:Verification failed

Installation aborted.

Proszę Was o jakąś poradę odnośnie zaistniałego problemu, ręce mi już opadają a;(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli sprawdzałeś samo archiwum z ROM-em i jesteś pewien, że jest z nim wszystko w porządku, to spróbuj sformatować kartę sd i jeszcze raz partycjonować (jeśli chcesz korzystać z apps2sd).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Asngar

Okey, jutro jakoś to spróbuje ogarnąć. Niestety jestem początkujący w tych sprawach, także przyda mi się każda informacja jak sformatować i partycjonować kartę SD :) [oczywiście poszukam jeszcze w google ;) ]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Asngar Sprawdź sumy kontrolne archiwum i jeśli wszystko jest ok to zrób jak podpowiedział @tomekk_nt.

Ewentualnie jeśli próbowałeś odchudzić ROM (wywalałeś coś z archiwum). To musisz jeszcze raz "podpisać" plik np. przez android commander (sign zip file).

Tworzenie partycji karty SD znajdziesz w recovery ;) format masz bezpośrednio z systemu ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Asngar

Po formacie karty SD, nadal to samo ;/ Sumy kontrolne się zgadzają.

Nic nie odchudzałem ;) słabo znam się jeszcze na romach, kumpel po znajomości mi kiedyś pokazał jak flashować ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sprawdz md5, pewnie coś się źle pobrało ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bruno: md5 to suma kontrolna

Może zip nie jest podpisany ?? W takim wypadku przy instalacji ROM'u trzeba w recovery wyłączyć opcję sprawdzania podpisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Asngar

Może zip nie jest podpisany ?? W takim wypadku przy instalacji ROM'u trzeba w recovery wyłączyć opcję sprawdzania podpisu.

Mógłbys mnie bardziej poinstruować co do wyłączania tej opcji? ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@wojtek5 z tego co pamiętam RCMix i Cronos były podpisane. No ale nie zawadzi sprawdzić ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Asngar

Odświeżam - "W takim wypadku przy instalacji ROM'u trzeba w recovery wyłączyć opcję sprawdzania podpisu."

Nie mam w recovery takiej opcji.. Można to gdzieś ustawić normalnie w opcjach telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi