Skocz do zawartości
NeeRek

Hard reset , pytanie dotyczące danych wiadomości , kontaktów i aplikaci

Rekomendowane odpowiedzi

NeeRek

Witam. Mam problem ze swoim smarfonem . Tzn. brak mi pamięci w nim = usunę apk odzyskam 10 mb ale i tak po chwili coś zajmuje tą pamięć . Czyszczę cache = po kilku minutach znowu zajęta jest pamięć . Pomyślałem że zrobię hard reset z poziomu ustawień . Myślicie że pomoże ?

1. Jak zachować wszystkie smsy ?

2. Kontakty przeniosę na kartę sim , a po resecie , z powrotem na tel , to chyba najlepsze wyjście ?

3. Wszystkie zdj i piosenki przeniosę na laptopa , po resecie na tel .

4. Chciałbym zrobić jakiś backup WSZYSTKICH danych aplikacji itp.

5. Czy da się zrobić backup , aby potem przywrócić smarfona do IDENTYCZNEGO stanu w jakim jest teraz ?

6*. Ile mb wolnej pamięci ma lg l9 "po wyjęciu z pudełka" ?

7*. Może po resecie zaminiłbym pamięć sd z wewnętrzną , wtedy wszystko instalowałoby się na sd :) ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jezeli masz roota to bez problemu zrobisz backup smsow jak i aplikacji+ ich dane za pomoca Titanium Backup

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Przy tej ilości pamięci jaką ma L9 ratuje Cię jedynie karta pamięci i przeniesienie na nią mp3 i zdjęć. Jak nie masz roota i nie chcesz mieć to do jakiegoś w miarę sensownego backupu wykorzystaj My Backup Pro. Z rootem oczywiście jak napisał wyżej Akimata Titanium Backup. Kontakty zrzuć na konto Google. Przynajmniej możesz ich potem sensownie używać i wystarczy jak raz na jakiś czas zrobisz sobie ich backup bezpośrednio z konta.

Do identycznego stanu nie przywrócisz żadnym backupem, prócz backupu z poziomu CWM Recowery, ale wtedy wracacsz do tego co masz teraz. Po zastosowaniu programów do backupu masz zachowane jedynie wszystkie swoje programy i dane. Pierdoły typu tapety i ustawienia ikon na ekranie musisz zrobić ręcznie, po zrobieniu recovery. Jak masz za mało pamięci to i tak może Ci jej zabraknąć na stworzenie przez program katalogu z backupem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NeeRek

Mam roota , zaminiłem pamięc poprzez skrypt przeznaczony dla mojego l9 i nadal wszystko idzie do pamięci wewnętrznej. Na gwarancji mi nie zależy :)

Jakbyś mógł , napisz mi jakąś instrukcje jak zrobić żeby mieć pamięć . Na karcie sd mam wszystko co się da . (karta 32 gb 10 class )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kontakty proponowałbym zapisać sobie na karcie sim i potem przerzucić je na kompa. Poza tym nie zakładaj 5 tematów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartekc00

Tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi