Skocz do zawartości
nataseva666

Power bank do z1 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro znalazłem coś takiego:

Bateria zewnętrzna 3200mAh Sony Xperia Z1 / L39h (3694593458) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Czy ktoś używa, lub planuje zakup? Dość wysoka cena i zalatuje chinami. Może wiecie gdzie dostać tańsze odpowiedniki?

Edytowane przez patrikos23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostawa 10-12 dni więc na pewno z zagranicy, prawdopodobnie właśnie z chin, zamówił sobie 10 sztuk kilka(naście) dni temu i wystawił aukcję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    liftlodz

na Ebay taka bateria kosztuje ok 85 zł z wysyłką

3200mAh External Battery Charger Backup Case Cover FOR Sony Xperia Z1 L39H | eBay

więc raczej cena z lekka zawyżona, a czas oczekiwania taki sam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo ten z allegro zamówił na ebayu i teraz sprzedaje 2 razy drożej :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    liftlodz

Tak przy okazji, miałem powerpack do zetki, bardzo podobny do tego do zetjedynki i byłem z niego super zadowolony, przedłużał żywotność telefonu do 4 dni :-) , zetjedynka ma co prawda baterie znacznie lepszą ale zakup takiego powerpacka przed wyjazdem w góry będzie chyba rozwiązaniem

tapnięte z zetjedynki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile ten powerpack waży? Chodzi mi mniej więcej o odczuwalną różnicę trzymania telefon z nim/bez niego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bruus

Kurczę, już mi się to podoba. Chyba niebawem będzie to następna zachcianka do Z1:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od 3 lat używam czegoś takiego:

ENERGIZER XP 4001 JAK NOWY WAWA (3680725965) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Tutaj też znazlazłem ciekawe etui na kształt flipcover z baterią, tylko dla z ultra. Dla Z1 nie widziałem.

http://www.ebay.com/itm/New-5000mAh-External-power-bank-pack-battery-case-for-Sony-Xperia-Z-Ultra-XL39h-/300999672104?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item4614fa8128

Zakupiłem, kiedy dodatkowe baterie były jeszcze ciężko dostępne, a taka bateria wystarczała na 3 pełne ładowania(Htc HD2). W tej chwili ta bateria pozwoliła mi na naładowanie Note II do 80%. Z xperią Z1 jeszcze nie testowałem, ale będzie pewnie podobnie.

Największą wadą czegoś takiego jest to, że jest to dodatkowe urządzenie i musi się łączyć za pomocą kabla z telefonem, co znacznie zmniejsza jego mobilność i utrudnia obsługę.

Najlepszym rozwiązaniem - według mnie - jest power pack montowany do obudowy telefonu, tylko tutaj trzeba iść na kompromis, bo telefon jest wtedy dużo cięższy i grubszy.

Tutaj pytanie do osób posiadających takie akcesorium:

1 Czy telefon jest dużo cięższy?

2 Jak bardzo pogrubia?

3 Czy w dalszym ciągu da się komfortowo korzystać z urządzenia?

4 Czy dużo bardziej ciąży w kieszeni?

5 Niszczy obudowę?

6 Jak z jakością wykonania(w końcu chiny)?

7 Czy nie przeszkadza w robieniu zdjęć?(w XZ miałem silikonowe etui i przy zdjęciach z lampą obraz stawał się mleczny)

8 Pytanie ogólne - czy warto?(tańsza opcja z ebaya)

Edytowane przez nataseva666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Na allegro znalazłem coś takiego:

Bateria zewnętrzna 3200mAh Sony Xperia Z1 / L39h (3694593458) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Czy ktoś używa, lub planuje zakup? Dość wysoka cena i zalatuje chinami. Może wiecie gdzie dostać tańsze odpowiedniki?

Z1 pewnie też masz produkcji chińskiej. :) Pójdziesz do salonu SONY to wszędzie made in china. Wracając do tematu kupiłem na Allegro za 99zł baterię przenością o trochę mniejszej pojemności ale spokojnie wystarczy na 3 pełne ładowanie. Poszukaj tańszych odpowiedników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi