Skocz do zawartości
nataseva666

Power bank do z1 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Sony Bluetooth Wireless Speaker SRS-BTX300 proponuje nie dosc ze gra 6 do 8 h i calkiem przyjemnie, daje sie przewozic i ma wypas etui to do tego laduje telefon przez gniazdo USB, na allegro za 579 pln

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
epsneb

Sprawdź: MOMAX Bateria przenośna iPower Turbo - 16800 mAh

droga /jednak warta swojej ceny/ - w mojej ocenie aktualnie bezkonkurencyjna.

Regularnie używana do ładowania: Z1, SGS2, ACE, ThinkPad Tablet.

PS. Ostatni test - 670km/8h jazdy - Automapa+GPS na Z1 /1x ładowanie/, tablet na okrągło - bajki ;) /2x ładowania/

Edytowane przez epsneb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W przyszłym tygodniu planuje zakupić http://www.amazon.co.uk/Aftermarket-Product-3200mAh-Portable-External/dp/B00H1Q8CTC/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1391179886&sr=8-2&keywords=z1+3200 kuzyn przylatuje 15 lutego z Anglii, więc bez kosztów przesyłki bym miał, jeżeli ktoś by chciał mi zaufać bym mógł mu zamówić, będę też brał Sony Magnetic Charging Dock for Sony Xperia Z1 - Black: Amazon.co.uk: Electronics

Edytowane przez sulex
literówki, interpunkcja, PL znaki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawia mnie jedno...

Pytałem na jednym z forum elektro o odpowiednie dobranie takiego powerbanku do Z1.

Zgodnie z specyfikacją oryginalnego sieciowego zasilacza ma on na wyjściu 5.0VDC i 1500mA.

8286077200_1395576797_thumb.jpg

To etui wraz z powerbankiem o którym piszecie wyżej, ma na wyjściu 800mA...

Na chłopski rozum,jeśli ładuje Z1 ładowarką sieciową od zera do 100% przez okres 3 godzin to tym powerbankiem około 6 godzin ? Porażka jakaś :) Jeśli bateria w Z1 będzie miała 0% to teoretycznie możecie wogóle nie postawić Z1 na nogi ...

9674820400_1395576796_thumb.jpg

Mam ładowarkę samochodową USB o dwóch wyjściach-1,2A oraz 2,1A.

Kiedyś ładowałem nią GPS i przy wpięciu go w słabsze gniazdo USB ładowarki 1,2A w ogołe nie ruszył...

4263364600_1395581207.jpg

Poświęciłem trochę czasu na wybór PowerBanku i wydaje mi się,że już lepiej zainwestować w coś takiego z parametrami 2,1A na wyjściu i pojemnością 10 000mAh.

http://allegro.pl/m-life-ml0604-powerbank-10-000-mah-zasilacz-wawa-i4032505367.html

Ewentualnie o połowę mniejszy :

5200mAh ale również 2,1A na wyjściu

http://allegro.pl/pentagram-infinity-usb-powerbank-5200mah-p-8321-i4047402203.html

Mają one jakieś wsparcie marką (Pentagram) co daje większą pewność o bezpieczeństwo Z1 jak i samego PB.W te "noname" ja bym się osobiście nie pakował ;)

post-215202-14255744094932_thumb.jpg

post-215202-14255744095167_thumb.jpg

Edytowane przez nexttab

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hej nabyłem ostatnio uchwyt do roweru ( na allegro za 40zł ale przyzwoity jest nadzieja że nie wypadnie ) i potrzebuję jakiegoś powerbanku tak by jakoś go przypiać do ramy i poprowadzić kabelek do fona. Chodzi mi o to żeby w trakcie jazdy rowerem fon non stop działał tj np nawigacja , rejestrowanie trasy itp. I tak dobrze by było jakby kilka godzin wytrzymał. Wiec zastanawiam się nad pojemnością 15000 - 20000mAh. Pomijam produkty Sony bo ceny z kosmosu a te inne powerbanki to ceny przyjemnijsze . Tylko jedno pytanie. Jak jest z tym napięcem ładowania ? Bo większość z nich ma opcje 1 lub 2.1 A , a jak jest ładowana Z1 ? jakie wymagania ma ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...że tak powiem otwarcie :hyhy:

UWAGA

Miałem ten oto powerbank M-LIFE 10000mAh ML0604

Uniwersalny zasilacz z baterią awaryjną POWER BANK M-LIFE 10000mAh do tabletów i innych urządzeń z k | Lechpol - Dystrybutor elektroniki

6860727400_1399311402.png

NIE KUPUJCIE TEGO !

Nie naładujecie tym baterii w Xperii Z1 i innych tego typu wymagających mocnego zasilania smartfonach.

Z1 potrzebuje ładowarki o mocy 1,5A.

Ten powerbank teoretycznie posiada 2.1A ale to tylko napis...

Po kilku,kilkunastu sekundach przestaje ładować,znów zaczyna i tak wkoło,a ekran tylko miga i gaśnie.

Na szczęście trafiłem na uczciwego sprzedawce,przyjął zwrot.

Pisałem też do producenta LECHPOL ,bez odpowiedzi....

W miarę tania ,chińska tandeta.Podejrzewam,że to na wyjściu ma 1A max.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że mogła mieć jeszcze mniej albo było z tym powerbankiem coś nie tak. Podłączyłem kiedyś telefon do ładowarki coś koło 0,8A i po prostu wolno bardzo wolno ładowało, a nie zrywało połączenie. Mogłeś zainstalować jakąś aplikacje do monitorowania stanu baterii itp. Typu elixir i sprawdzić jakim prąd był.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
drakex

Witam Ja kupiłem omega ompb10 10000 mah, ładuję z1 w czasie poniżej 2 godzin i jest w stanie naładować 3 razy smartfon rozładowany do 20 procent i jeszcze doładowal Lumie 820 o połowę. :) jestem bardzo zadowolony

Nadmieniam ze z1 jest bardzo wybrednym smartfonem i np. Tanie ładowarki samochodowe nie ładują go w ogóle, tak jakby nie dopuszczał pradu z nich płynącego, gdzie Samsung i Lumie ładują się normalnie

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawy jestem za jaki czas padną Ci te baterie w tej Omedze...

Nie kupuje się takich PB, bo "producenci" ładują do nich tanie ogniwa.

Ktoś kto chce mieć porządny PB,z dobrym ogniwem w środku i wcale nie tak drogi,to polecam produkty firmy LEPOW (wpisz na allegro)

post-215202-14255752139895_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Legionn

Czy ktoś posiada może power bank od Prestigio - 10000mAh.

Foto

Edytowane przez AndropaX
zdjęcia, screenshoty, video itp. umieszczamy w znacznikach [spoiler]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi