Skocz do zawartości
norbiix

Odłączanie karty SD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

problem polega na tym, że karta SD od czasu do czasu się odłącza sama... Robie restart tel i wszystko jest ok poza jednym. Po takim odłączeniu karty i restarcie telefonu, muszę od nowa niektóre aplikacje wgrywać, gdyż nie działają wcale lub nie działają poprawnie. Dodam, że aplikacji zainstalowane mam na karcie na zrobionej partycji według poradników z tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem taki sam problem na karcie od LG. U mnie pomogła zmiana na kartę Kingstona.

Kermit.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Drizzt

Pojawił się podobny problem u mnie, posiadam nową kartę Kingston SDHC 8 GB, i czasem otrzymuje komunikat że niespodziewanie odłączono kartę i następnie poszukiwanie błędów, potem karta działa już normalnie. Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    asdasdasdas[/warnt]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rizwan

forum.android.com.pl/f199/problem-z-kartae-sd-komunikat-katra-sd-zostaa-a-nioeczekiwanie-wyjae-ta-41022/

Chyba mamy podobny problem :-) ja na szczęście nie tracę aplikacji. Ale polecam titanium backup pro, można go ściągnąć z neta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poradziłem sobie w inny sposób. Znalazłem gdzieś na angielskiej stronie. Wystarczy odgiąć troszkę blaszki w górę w gnieździe tak by bardziej przywierały do karty. Delikatnie oczywiście ;) jak narazie nie widziałem tego komunikatu już tydzień czasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

norbiix, to rozwiąże problem ruchu karty w slocie i faktycznie zminimalizuje jej odłączanie. Ja mam podobny problem, ale często, gdy tablet leży. Gdy nie ma ruchu, karta też powinna być w miejscu. Nie jest to jedyny antek, jaki miałem.A problem pojawiał się w 3 różnych (różne firmy, różne gniazda). Możliwe, że problem może być w sofcie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi