Skocz do zawartości
Aizer

Xperia J - Ile macie przeważnie dostępnego RAMu?

Rekomendowane odpowiedzi

Aizer

Założyłem ten temat aby dowiedzieć się ile macie przeważnie RAMu dostępnego i jak wam telefon przy nim chodzi. Fajnie będzie jak podacie też ROM.

11.2.A.0.31 Jelly Bean 4.1.2 Stock Central Europe. Niebrandowany od SONY.

Przeważnie 145-215. Starcza na płynne chodzenie po menu itd. W grach nie testowałem :)

Wcześniej miałem soft Brandowany od T-Mobile 0.31 i RAMu było ok. 120-160. Lagi w menu jak i na pulpicie. Masakra :). Zastanawiam się też ile macie na ICS i na CM10 :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

11.2.A.0.31 Jelly Bean, też niebrandowany i mam zawsze poniżej 100. Najczęściej 65-80. Włączone w tle messeger, facebook, swiftkey no i te standardowe procesy: secure clock service, usługi google itp. Chyba coś jest nie tak, prawda? Czy to prawda, że ilość ramu dostępnego, zależy od ilości zainstalowanych aplikacji? Bo ja mam tego sporo. Ogólnie jest płynny, ale ta mała ilość ramu mnie martwi :(

Edytowane przez konrad122112

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hubal

Na CM10 odchudzonym przez Kolosa28 tak około 170 - 200 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aizer
    11.2.A.0.31 Jelly Bean, też niebrandowany i mam zawsze poniżej 100. Najczęściej 65-80. Włączone w tle messeger, facebook, swiftkey no i te standardowe procesy: secure clock service, usługi google itp. Chyba coś jest nie tak, prawda? Czy to prawda, że ilość ramu dostępnego, zależy od ilości zainstalowanych aplikacji? Bo ja mam tego sporo. Ogólnie jest płynny, ale ta mała ilość ramu mnie martwi :(

Nie wiem od czego to zależy ale ja mam zainstalowane Angry Birds , Twitch , Task Killer i File Managaer i to wszystko. Też mam w tle uruchomione różne programy. Mam też opcje w Task Killerze że podczas zgaszonego ekranu zabija mi niepotrzebne aplikacje przez co jak włącze ekran to ładniutko idzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Różnie

Przed chwilą 220, po użyciu task killera 250, ale przeważnie w granicach 170-210

cm10 fxp247

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@2up Mosz fajnie :/ ja się jaram jak mam 120 mb wolnego ramu na stock 11.2.A.0.21... Muszę wgrać jakiś Custom Rom, żeby płynniej telefon chodził, bez tego syfu od Sony z którego i tak nie korzystam.

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie na stock 11.2.A.0.31, przeważnie 50-70mb wolnego ramu jest, ale ubijaczka z kernela 3.4 działa na tyle sprawnie że raczej na lagi zbytnio nie narzekam, jeśli występują to zaraz po odpaleniu Jtki z deepsleepa i przy synchronizacji fejsbooków i maila, no i standardowo przy aktualizacji appek przez sklep. Jakoś mam wrażenie że z tym kernelem dużo lepiej działa telefon aniżeli z 3.0.8 na CM, ale to może być złudzenie optyczne :P

Pozdrawiam

P.S nie korzystam z żadnych ram boosterów ani żadnego innego tego typu softu, w tle radzej działa DS battery saver i fb z messengerem (no te dwa najwięcej ramu pochłaniają).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up Może to trochę nie dotyczy tematu, ale z jakiego launchera korzystasz? Stockowy to za przeproszeniem największe //ciach// jakie miałem okazję testować, teraz gdy korzystam raz z Apex'a, raz z Nova nie wyobrażam sobie pracy na fabrycznym.

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Raciborski
    Regulamin forum pkt 3.2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiecie co ogólnie rzecz biorąc ten telefon czasem mnie irytuje.

Więc zakładam ten temat by z wami o tym porozmawiać oraz się wyżalić.

Otóż zawsze jak instaluję nowe apki(wersja systemy 4.1.2) pokazuje mi czasami zbyt mało pamięci na dysku.

Co z tego że kiedy wchodzę na ustawieniach w zakładkę Pamięc pokazuje mi 98 mb wolnego w telefonie oraz 380 na wewnętrznej...Co z tego jak regularnie czyszczę Clean Masterem zarówno Pamięć Ram jak i pliki śmieci.

Wszystko jak krew w piach..i jeszcze te marne 382 MB RAM

Nie irytuje was ten telefon???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    VOLFEN

Nie ma sensu czyścić RAM-u: http://forum.android.com.pl/f31/dlaczego-nie-powinienea-ua-ywaae-auto-task-killera-w-androidzie-66432/

Z tego co wyczytałem w specyfikacji telefonu to z 4 GB fabrycznie montowanych w telefonie, około 2 GB są dla użytkownika. Żeby je zająć to rzeczywiście potrzeba instalować dużo i (co najważniejsze) NIE przenosić danych aplikacji na kartę zewnętrzną. Zakładam, że takową posiadasz. Jeśli nie to udaj się to pobliskiego sklepu z elektroniką i zakup sobie chociażby taką kartę GOODRAM microSDHC 16GB Class 10 + adapter.

Co do RAM-u to nie ma co rozpaczać, wystarczy umiejętnie korzystać. Jeżeli chcesz poprawić osiągi i zoptymalizować użycie pamięci warto zainteresować się wgraniem modyfikowanego kernela.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi