Skocz do zawartości
BW.

Początki z modyfikowaniem

Rekomendowane odpowiedzi

BW.

Witajcie,

dzis rano wszedłem w posiadanie defy, jest to moj pierwszy telefon z androidem, dotychczas miałem jedynie doświadczenia z modyfikowaniem iOS ale jak już zdarzyłem się zorientować ta wiedza nie ma żadnego odniesienia w androidzie. Jakieś Romy jakies radia jakies werjse, nie wiem jeszcze czym to się od siebie różni..

Stąd kilka pytań na wszelki wypadek, żeby nic nie zepsuć w nowym fonie.

1. Czy przed rootowaniem opłaca się wykonac jakąś kopie bezpieczeństwa?

2. Czy po rootowaniu traci się jakieś dane, bądź aplikacje? z tego co czytałem to nie, ale chce się upewnić?

3. JAK zrobić kopie bezpieczeństwa, żeby po wgrywaniu jakiś romow, nowych systemow czy jak to się tam zwie, móc zawsze wrócić do tego co mam teraz wprost od producenta?! (to ważne pytanie dla mnie)

4. W kilku punktach proszę opisać kolejność czynności jakie należy wykonać żeby poprawnie i bezpiecznie wgrać np. nową wersje softa, 2.2. Chodzi mi tak ogolnie, bez szczegółów jak będe znał nazwy czynności itd, to zawsze doczytam na forum, bo teraz nawet nie wiem czego szukać.

5. Czy jest polska wersja a2.2 z działającym w 100% MOTO BLUREM? bo mo telefon w tej chwili nie synchronizuje fb itd.. ;[

6. Czy po wgraniu nowego softa bede miał wszystko od 0? bo np. w iOS wgrywając nowy soft wykonywała się kopia danych i zostawała wgrana na nowy system automatycznie, dzieki temu nic sie nie traciło.

Mam nadzieję, że moje pytania was nie zdenerwują hehe, ponieważ zaczynajac z androidem, trudno jest ogarnać te zmiany softa, ponieważ nikt nie napisał ogolnej instrukcji, tylko każda czynnosc jest opisana oddzielnie i nie do końca wiem co mam czytać i jak zrobić z tego jedną całość. Jednym słowem trudno jest się wdrożyć. Z góry dziękuję za odpowiedzi i mam nadzieję, że ten temat przyda się wszytskim nowym userom androida i motorolki defy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

1.Regulamin? (zła kategoria -> idź do "Pomoc techniczna"

2.Google :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ponieważ zaczynajac z androidem, trudno jest ogarnać te zmiany softa, ponieważ nikt nie napisał ogolnej instrukcji

Pewnie dlatego, że do każdego telefonu musiałaby być inna....

Przenoszę do właściwego działu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wgrac ROM 2.51 lub Froyo? Zrobic Root na 2.31 lub 2.51 lub Froyo?

//KD: Dołączam do istniejącego tematu. W końcu cięzko poszukać przed założeniem i najlepiej założyć 15 takich samych :rolleyes:

Edytowane przez WithoutName

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tyle w kazdym romie pisze jak trzeba za instalowac i jak zrootowac :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O dzieki :) Ta instrukcja tyczy sie wszytkich ROMow? No i jak z rootem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, ta opcja tyczy się tylko recovery. Jak masz ROM jak na przykład 2.2 wgrywasz go programem RSD lite. A roota robisz albo programem super one click root albo z4root(działa tylko na 2.1)

Tym poradnikiem masz pokazane jak wgrać recovery, czyli przygotowanego przez kogoś backupa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BW.

zrootowałem telefon i chciałem zrobic kopie bezpieczenstwa calego telefonu przed wgrywaniem jakis nowosci, zainstalowałem ROM Managera ale...

klikając BackUp current ROM, wyświetla mi się, "You must haveClockworkMod Recovery installed before continuing!.."

kiedy wybieram żeby zainstalowało to pokazuje się lista modeli, droid x, milestone i droid 2,

CO MAM ZROBIĆ?!

proszę o jakąś odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szakalq
    zrootowałem telefon i chciałem zrobic kopie bezpieczenstwa calego telefonu przed wgrywaniem jakis nowosci, zainstalowałem ROM Managera ale...

klikając BackUp current ROM, wyświetla mi się, "You must haveClockworkMod Recovery installed before continuing!.."

kiedy wybieram żeby zainstalowało to pokazuje się lista modeli, droid x, milestone i droid 2,

CO MAM ZROBIĆ?!

proszę o jakąś odpowiedź...

wywal rom manager zainstaluj sobie DEFY ClockworkMod Recovery stąd: [RECOVERY] DEFY ClockworkMod Recovery - 2.5.1.8 - xda-developers

jest jeszcze wersja tutaj:

[Release] Clockwork MOD recovery for Moto Defy [updated 2010-12-18 04:08 am CST] - xda-developers

ja korzystam z tej pierwszej i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi