Skocz do zawartości
sebcio2804

rom [UPDATE]Alternative V5 wersja PL android JB 4.2.2

Rekomendowane odpowiedzi

Kazuyoshi

Nie mialem z tym romem takich problemow :) wgraj sobie Miui v5 4.8.30 to Najlepszy rom jaki mozna miec na pokladzie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak doinstalować "Pisanie głosowe google"? Nie ma tu w klawiaturkach tego udogodnienia a czasem się przydaje :/

Edit: Rozwiązanie znalezione. Wystarczy doinstalować aplikację "Google".

Edytowane przez santarski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    open

Po testach kilku KitKatów wróciłem do tego romu - co za ulga, jest dużo lepiej.
    Na razie tylko jeden mały problem znalazłem - automatyczna jasność działa słabo przy niskim poziomie oświetlenia. W pomieszczeniu czujnik światła cały czas zmienia mi wartość między 1 a 60 w związku z czym ekran co chwilę się rozjaśnia i ściemnia.

Niby w GravityBox można zmienić jasności dla poszczególnych progów ale u mnie jakoś nie ma to wpływu, chyba te ustawienia nie działają...
    Na razie znalazłem program Velis Auto Brightness, w którym na wykresach zmieniam sobie jasność i to działa poprawnie ale... strasznie zżera baterię. 
    Czy ktoś potwierdza ten problem i może kojarzy jakiś soft, który skutecznie zmieni wartość podświetlenia dla poszczególnych progów. Ustawiłbym sobie dla 1-60 lux ten sam poziom i by mi nie migało....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@open

Ja jasność ustawiłem sobie na stałą wartość. Faktycznie automatyczne zmienianie działa słabo, brak płynności, skacze strasznie i mruga. Jak znajdę jakiś program który to koryguje, to chętnie go udostępnię.

Można jakby co widget zainstalować do zmian i ręcznie przeklikiwać :D Polecam apke

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    open

No i znalazłem jeden błąd - WiFi hotspot - niby się włącza ale gdy z paska powiadomień kliknę aby np. zmienić hasło to się wywala - "aplikacja Ustawienia została zatrzymana".

W inny sposób chyba nie da się ustalić hasła, a jakie jest domyślnie ustawione to niestety nie wiem, więc... hotspot jest nie do użycia :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@@open

Faktycznie nie działa bezpośrednio z opcji. Zainstalowałem z playa 'Portable Wifi hotspot' I tam opcje się pokazały. Wystarczy raz ostawić I po kłopocie.

Edytowane przez santarski
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 30.11.2014 o 09:18, Kazuyoshi napisał:

wgraj sobie Miui v5 4.8.30 to Najlepszy rom jaki mozna miec na pokladzie :)

Znalazłem tą wersję i chcę ją sobie wgrać.

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=510433&view=findpost&p=25984292

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=510433&view=findpost&p=33933258

Może mi ktoś napisać czy można to zrobić przez TWRP i co się robi z OTA? Nie znam rosyjskiego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi