Skocz do zawartości
jdef90

MyPhone Next zawiesza się aplikacja android phone

Rekomendowane odpowiedzi

jdef90

Witam wszystkich, zapewne jak wielu z Was jestem szczęśliwym posiadaczem Nexta. A właściwie byłym szczęśliwym... mam już go ponad miesiąc, generalnie byłem zadowolony (tel służy mi do dzwonienia, obsługi poczty, bieżącej pracy itp) ale niestety, jakiś czas temu zaczął się zawieszać w zakresie aplikacji telefon "proces com.android.phone nie odpowiada zakończ/czekaj". To znaczy nie ładuje historii połączeń, restartuje się aplikacja telefon, nie można zadzwonić, odebrać połączenia, a także nie można załadować kontaktów. Teraz także zobaczyłem komunikat "działanie zestaw narzędzi SIM nie odpowiada. Czekaj/zakończ". Czy ktoś z Was miał podobne problemy, wie jak je ogarnąć?

Edytowane przez jdef90

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Barbar

Przywróć ustawienia fabryczne/kopię bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

reset i wgraj update :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jdef90

Dzięki za sugestie, czy znajdę gdzieś info jak to zrobić na tym forum?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jdef90

Dzięki, niestety mam już 4.1.2 fabrycznie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może nie myśl tylko wykonaj - podpowiedź (data kompilacji vel wersja pasma podstawowego) ponadto jeszcze wipe data

Edytowane przez MrForest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jdef90

@up

mów do mnie jeszcze... ja telefonuje telefonem nie programuję go :oczy:

aktualizacja nie chciała się zainstalować, operation aborted czy jakoś tak...

Edytowane przez positivepl
    Nie cytujemy posta pod postem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gatsem

A zrobiłeś wszystko tak, jak napisano? Tj. ściągasz https://docs.google.com/file/d/0B7PdE0beFb4YTXlYMFdMT1dTSzQ/edit, rozpakowujesz, kopiujesz zipa na kartę SD i dopiero to instalujesz przez recovery. Zresztą jak rozpakujesz, to tam jest plik Instrukcja.txt. Bo brzmi jakbyś próbował od razu ściągniętą paczkę zainstalować. Jeśli jednak robisz wszystko zgodnie z instrukcją, to przepisz dokładnie jaki tekst zwraca podczas instalacji (u mnie np. zwracało kiedyś "Status 7 error").

Jak nie masz jakiś super ważnych rzeczy na komórce i chcesz spróbować prościej, to wejdź w ustawienia telefonu->Kopia i kasowanie danych->Ustawienia fabryczne - wyczyści Ci wszystkie dane, może zacznie działać lepiej.

Choć osobiście polecam poczytać różne fora i poeksperymentować trochę. Poczytać o romach, wgrywaniu itd., w przypadku androida naprawdę warto przynajmniej poznać możliwości. A tutoriali wszelakich nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jdef90

Czytanie ze zrozumieniem tekstu opanowałem już dość dawno temu :)

robię wszystko jak należy, klikam w paczkę ZIP na SDCard, potem muszę jeszcze wybrać raz plik w folderze ZIP, chwilę się mieli i wyskakuje po prostu komunikat: --Install /sdcard/Update_SD-myPhone_NEXT_T0819.zip Installation aborted

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi