Skocz do zawartości
Matticzek

Co zamiast Myphone Next?

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś własne propozycje co może konkurować w cenie nexta? Szukam telefonu do 5cali (ale nie dużo większego niż next). Większych wymagań nie mam oczywiście, byleby wydajność była zbliżona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sdar

Mam wrażenie że stałym konkurentem był od początku Kruger&Matz LIVE.

Obawiam się jednak, że do tego typu pytań jest inny dział na tym forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gatsem

• Lenovo a820 (ten sam procesor/grafika; brak lampy błyskowej; tańszy; chyba nikt nie prowadzi oficjalnej sprzedaży w Polsce - trzeba na allegro szukać)
    • Jiayu G3S (to co innego, niż G3; większa rozdzielczość; ta sama grafika, ale wyższe taktowanie procesora; nie obsługuje Aero zdaje się; trzeba z zagranicy ściągać - allegro etc)
    • Faea F1 (wnętrze podobnie jak Jiayu; subiektywnie ładniej wygląda, obsługuje Aero, obsługuje NFC - ciężko go dostać)
    • Motorola Moto G (Ma zdecydowanie najlepsze wsparcie, producent zapewnia, że w styczniu wyda Androida 4.4; wnętrze podobne, chyba trochę lepsze niż powyższe; nowy telefon, więc ciężej dostępny i chyba trochę droższy ~700-800)
    • Pentagramy można obejrzeć, np. Combo 4-core
    • Xiaomi Hongmi (zw. też Red Rice - trzeba uważać, żeby wybrać wersję działającą w Europie; ciężko go dostać - trzeba sprowadzać, a popyt jest ogromny podobno; podzespoły i wsparcie bardzo dobre; jakby się udało dostać w cenie producenta, tj. 140$, to bije wszystko powyżej na łeb imo)

To tylko przykłady, jak się rozejrzysz, to tego jest masa na rynku na półce 400-800zł. Tylko często są problemy z dostępnością, polskim wsparciem, obsługą polskich standardów itd.. Radzę poczytać też na forach, jakie są problemy z danym modelem.

I popieram kolegę wyżej - tutaj raczej narzekamy i cieszymy się naszymi Next'ami;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gatsem

To raczej inne półki, LG F5 ma tylko dwurdzeniowy procesor, gorszy wyświetlacz (tj. mniejszą rozdzielczość), ale za to obsługuje LTE no i ma lepsze wsparcie w Polsce (Motorola zdaje się wycofała się z Polski). Pytanie co kto woli, a o gustach lepiej nie dyskutować;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moto G zamyka się w 500-600zł i wydajnościowo wciąga nosem wszystkie wymienione zabawki- nie wspominając o genialnym czasie pracy na bateryjce i wyśiwetlaczu. Odczyty z ostatnio testowanych przeze mnie 2 egzemplarzy:

1st Motorola Moto G 16GB:!!

IMEI:

Antutu: 17153, 17663, 17303, 17259, 17551

Batt: 5700, batt 5082

Qua: 8409, 8553, 8622,

GFX: + 612

second Motorola Moto G 16GB:

IMEI:

Antutu: 17558, 17501, 17251, 16716, 17240

Batt: 5268, batt 5610

Qua: 8704, 8561, 8535,

GFX: - 610

MY Next w samym antutu oscyluje w max 13000 pkt... Qua: 3800, a GFX blisko 300frames(GFXBench 2.7 T-Rex HD C24Z16 - Onscreen:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

F5 ma gorsza rozdzielczosc? taka samą co przy mniejszym ekranie daje jeszcze wieksze zageszczenie pikseli.

A co do procesora....kazali mi sie wypowiadac spokojnie wiec sie powstrzymam. Chłopcze ten 2 rdzeniowy w LG zjada na starcie ten z MyPhona

Motorola G za 500 zł uhm....chyba na bazarze w Indiach, najtansza jest po 770 i to wersja 8 gb bez rozbudowy karta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gatsem

LG F5 540 x 960 px (4.30") 256 ppi

Moto G 720 x 1280 px (4.50") 326 ppi

Nie porównywałem myPhone, tylko LG F5 z Moto G, a tu wygrywa Motorola. Choć jako laik, mogę się mylić.

Edit: sorry, pomiędzy moimi wcześniejszymi postami było wcześniej pytanie co wybrać: LG F5 czy Moto G. Stąd zamęt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kupiłen na prmaocji w realu w Dąbrowie Górniczej za 599 ,jestem zadowolony . 1-wsz urzytkownik androida

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@slipdog

Aktualnie kupuje się Moto G za 99 / 119-129 GBP w zależności od wersji(=500-650zł... nie 770:)). Mam ci dowód zakupu podesłać, żeby udowodnić że to nie "bazar w Indiach" tylko zwykłą dystrybucja z GW? 770zł za 8gb to chyba wersja z 2? 3 ręki gdzie każdy dolicza po 100zł prowizji + za flachę + prowizja allegro? Jeżeli nawet gotówka to problem i ograniczamy się do wersji 8GB, to za te 500zł Moto G bije na głowę wszystkie nowe modele do 900-1000zł(dopiero 2x droższe konstrukcje typu N4 mają widoczny wzrost wydajności).

Edytowane przez ps2master

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szkoda tylko ze moto g ma jak dla mnie jeden ale wielki minus. brak slota na karte microsd. pewnie z tych 8gb dla uzytkownika jest dostepne z 7gb albo mniej. dla kogos kto uzywa smartfona do dzwonienia i wysylania smsow to moze starczy ale w takim wypadku po co tak mocne podzespoly skoro zmieszcza sie z 2-3 lepsze gry, a filmy to chyba w rmvb by trzeba bylo ogladac bo takie srednie 720p zajmujace 2,5gb juz nie wejdzie. zostaje wiec tylko wybor ver 16gb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi