Skocz do zawartości
bobiak

[ROM]Romy KitKat 4.4.2 -CM11, Beanstalk, Mokee, Carbon ROM, OMNIROM i inne (aktualizacja 30.03.2014)

Rekomendowane odpowiedzi

bobiak

Podziękowania dla (Grarak, Silesh.Nair, Arco) za możliwość wgrania Custom romów do naszych Galaxy Mega.

Powstało już kilka wersji romów do i9200/i9205

-AOKP

-Beanstalk

-Carbon

-Gummy

-Liquidsmooth

-Mokee

-Omnirom

-ParanoidAndroid

-Ressurection Remix

-Slimkat

-Vanir

Poniżej link do plików

Co nie działa:

-Małe błędy w aparacie

PRZED CAŁĄ OPERACJĄ NAJLEPIEJ JEST ZROBIĆ SOBIE KOPIĘ ZAPASOWĄ AKTUALNEGO OPROGRAMOWANIA

Aby można było zainstalować ROM potrzebujemy Recovery, które wspiera Androida 4.4

Instalacja Recovery:

Wszystko tak samo, jak wg tego tematu, lecz musimy wgrać inne Recovery niż jest tam podane (link poniżej).

Instalacja ROMu

Mając na karcie pamięci CM, oraz GAPPS, instalujemy wszystko przez Recovery, po wszystkim robimy Factory Reset i możemy się cieszyć Custom romem w naszym Mega :)

ROMy i Recovery:

https://www.mediafire.com/folder/8uuvfvauztdna/MEGA_6.3#8uuvfvauztdna

GApps:

BaNkS

Slimkat

CM11

Zrzuty ekranu:

jqga.pnggu1h.pngvo2y.png

xyip.pngpyh2.png

Linku do orginalego tematu:

XDA Developers Samsung Galaxy Mega CM11

XDA Developers Samsung Galaxy Mega AOKP

XDA Developers Samsung Galaxy Mega Slimkat

XDA Developers Samsung Galaxy Mega PA

XDA Developers Samsung Galaxy Mega BEANSTALK / MOKEE / CARBON / GUMMY

Edytowane przez bobiak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dDyniu

Świetnie, że coś się dzieje odnośnie naszych 9205. Bo już powoli zaczynałem żałować zakup z powodu znikomej ilośći romów do naszych telefonów. Pogratulować pracy.

PS

Czekamy na osobny dział dla tego telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4xkp

@Up.

Ja kupiłem swoją Megę ze względu na wyświetlacz. Pasuje mi jego rozmiar. Nie czekam na nowe oprogramowania. Będą, to dobrze. Nie będą, też dobrze, skoro ten co jest nie sprawia mi problemów. Natomiast za nieporozumienie uważam żałowanie kupna tylko ze względu na znikomą ilość wypuszczonych romów :facepalm3:. Skoro na inne modele wychodzą często, oznaczać to może, że są niedoskonałe i stale muszą coś poprawiać. A użytkownicy marnują życie na nieustannym śledzeniu, ściąganiu, wgrywaniu, personalizacji po to, by za kilka dni całą procedurę powtarzać od nowa :facepalm:

Pozdrawiam.

P.S. Prawdopodobnie Megi jako jedne z pierwszych, mają otrzymać aktualizację do KitKata. Uzbrajam się więc w cierpliwość i cieszę się tym, że nie mam takich problemów z Megą, jakie miałem z SIII, którego z radosnym sercem sprzedałem, mimo, że romów było zatrzęsienie ;)

Edytowane przez sp4xkp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bobiak

Inni użytkownicy chcą wycisnąć ze swoich telefonów jak najwięcej, dlatego też powstają oprogramowania, które to umożliwiają. Są też osoby, którym to do szczęścia nie potrzebne i orginalne oprogramowanie wystarcza w codziennym użytkowaniu telefonów :)

Myślę, że modyfikacje są również powodem posiadania telefonu innego niż wszyscy, żeby jednak stać się niezależnym od jakichkolwiek operatorów/brandingu. Ja od małego zawsze musiałem coś kombinować :)

Wysłane z mojego GT-I9205 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4xkp

Osobiście przestałem już wierzyć w "developerskie" wypieki. Każdy z nich zachwala swój produkt jako najlepszy, a po jakimś czasie okazuje się, że dużo rzeczy nie działa tak jak powinno. Ile cennego czasu się straciło testując te "cuda", o tym już nie wspomnę.

Odnośnie CM-a. Może i jest on szybszy. Ale to wszystko. Wiele rzeczy nie działa tak jak powinno. A kombinowanie, zamienianie plików itp. i tak nie przyniesie wymiernych efektów. Jedynym CM-em, jaki mi się podobał, był w wersji 7 do Galaxy S. Wszystkie późniejsze wylatywały szybciej, niż się instalowały.

Ja też od małego uwielbiałem kombinować, przerabiać itp. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dDyniu
    @Up.

Ja kupiłem swoją Megę ze względu na wyświetlacz. Pasuje mi jego rozmiar. Nie czekam na nowe oprogramowania. Będą, to dobrze. Nie będą, też dobrze, skoro ten co jest nie sprawia mi problemów. Natomiast za nieporozumienie uważam żałowanie kupna tylko ze względu na znikomą ilość wypuszczonych romów :facepalm3:. Skoro na inne modele wychodzą często, oznaczać to może, że są niedoskonałe i stale muszą coś poprawiać. A użytkownicy marnują życie na nieustannym śledzeniu, ściąganiu, wgrywaniu, personalizacji po to, by za kilka dni całą procedurę powtarzać od nowa :facepalm:

Pozdrawiam.

P.S. Prawdopodobnie Megi jako jedne z pierwszych, mają otrzymać aktualizację do KitKata. Uzbrajam się więc w cierpliwość i cieszę się tym, że nie mam takich problemów z Megą, jakie miałem z SIII, którego z radosnym sercem sprzedałem, mimo, że romów było zatrzęsienie ;)

To jak nie odpowiada Ci, że ludzie lubią modyfikować oprogramowanie w telefonie to po co w ogóle wchodzisz w taki dział na forum :facepalm3:

---------- Post dołączono o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Żadnych innych błędów nie zauwazyłem. Jedno pytanie czy istnieje mozliwość zeby uaktywnić tą klawiature z stocka która miała alfabet i nad nim pasek z cyframi ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bobiak
    Żadnych innych błędów nie zauwazyłem. Jedno pytanie czy istnieje mozliwość zeby uaktywnić tą klawiature z stocka która miała alfabet i nad nim pasek z cyframi ?

Nie wiem czy będzie działała ta ze stocka na CM, ja osobiście używam SwiftKey.

Tutaj klawiatura taka jak w JB 4.2:

https://play.google.com/store/apps/details?id=jellybeankeyboard.f.g&hl=pl&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dstock+samsung+keyboard+4.2

Wysłane z mojego GT-I9205 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez bobiak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dDyniu

Ma ktos dostep do stocka dla 9205 I9205XUUAMED bo linki z xda na hotfile nie dzialaja a na SamMobile przerzucają pliki na innego hosta.

Jak ustawić aby wykonywane zdjęcia zapisywały się na karcie pamieci ?

Edytowane przez dDyniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bobiak
    Ma ktos dostep do stocka dla 9205 I9205XUUAMED bo linki z xda na hotfile nie dzialaja a na SamMobile przerzucają pliki na innego hosta.

To ma być taki do flashowania Odinem, czy do Recovery w formie .zip?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dDyniu

Najlepiej do recovery, chociaz to bez znaczenie i przez to i przez to wgram stokowego roma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi