Skocz do zawartości
marti701

FROYO-Odtwarzanie filmów 720p

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA !!! TE KODEKI DZIAŁAJĄ TYLKO Z FROYO.

Witam

Aby oglądać filmy nagrane w rozdzielczości 720p, należy dograć kodeki za pomocą rootexplorera.

Ściągamy plik lib.zip z strony.aster.pl/marti701/lib.zip i rozpakowujemy.

Po rozpakowaniu otrzymamy katalog LIB, a w nim pliki kodeka, oraz katalog DSP. Pliki z LIB należy przekopiować do system/lib, natomiast pliki z katalogu DSP do system/lib/dsp. Telefonu nie trzeba restartować, do odtwarzania filmów używamy standartowego odtwarzacza.

Edytowane przez marti701

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

To samo, bez galerii 3D i bez aplikacji kamery do wgrania przez recovery.

720p.zip

I aplikacja kamery - dużo lepsza od standardowej:

lgcamera.apk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    To samo, bez galerii 3D i bez aplikacji kamery do wgrania przez recovery.

720p.zip

I aplikacja kamery - dużo lepsza od standardowej:

lgcamera.apk

Już instalowałem lgcamera (z marketu chyba) i powiem, że interfejs jest bardzo słaby i widziałem kilka funkcji które nie działały.

Tak po za tym lgcamera obsługuje tylko robienie zdjęć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amEx

Właśnie wgrałem lgcamera z android market i muszę powiedzieć, że względem do poprzednich wersji, interferjs zmienił się mocno, oczywiście na lepsze. W sumie dodać język polski i moge zapomnieć o orginalnej aplikacji aparatu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Właśnie wgrałem lgcamera z android market i muszę powiedzieć, że względem do poprzednich wersji, interferjs zmienił się mocno, oczywiście na lepsze. W sumie dodać język polski i moge zapomnieć o orginalnej aplikacji aparatu :)

Faktycznie... Zabieram się do testów :)

Tamten interfejs był okropny w porównaniu do tego.

Jednak w tym grafika interfejsu mogłaby być lepsza. Czyżby specjalnie na swifta?

Edit:

Nagrywanie 848x480 skutkuje blackscreenem przy odtwarzaniu.

Zdjęcia jak narazie w makro trochę cienko łapią ostrość z "dużego" bliska. Zara sprawdzę A4

Zwykła aplikacja robi lepsze makro ... już chyba nie mam wątpliwości...

Edytowane przez Krokogator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amEx

Już wychwyciłem buga : /

Pliki zamieszczone przez sp4ubw teoretycznie powinny dać możliwość nagrywania w 848x480 za pomocą lgcamera. Niestety, po wybraniu tejże rozdziałki aplikacja się zawiesza i trzeba resetować telefon, aby uzyskać jakikolwiek dostęp do aparatu (orginalny także przestaje działać)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bether

Niestety u mnie w najnowszym lgcamera jest bardzo poważny bug z focusem, a mianowicie po ustawieniu ostrości przez dotknięcie ekranu powraca do jakichś domyślnych ustawień nie pamiętając ostrości zaraz po dotknięciu :=(

edit:

LGcamera, którą podał sp4ubw chodzi bardzo dobrze. Używam jej do nagrywania filmików, a do zdjęć używam stockowej, składa świetne panoramy, albo Vignette (można przypisać klawisze Volume do pstrykania fot), ta ostatnia niestety płatna, ale za to świetna.

Ogólnie również polecam zestaw zapodany przez sp4ubw library+lgcamera sam taki używam :-)

Edytowane przez bether

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Niestety u mnie w najnowszym lgcamera jest bardzo poważny bug z focusem, a mianowicie po ustawieniu ostrości przez dotknięcie ekranu powraca do jakichś domyślnych ustawień nie pamiętając ostrości zaraz po dotknięciu :=(

U mnie focus akurat działa ... choć i tak macro lgcamera jest gorsze od auto na stockowej aplikacji.

Zna ktoś jakiś inny program? Camera 360 też testowałem, ale nic specjalnego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bether

Spróbuj ustawić dotknięciem ostrość na coś w odległości ok. 10cm i rozpocznij nagrywanie.

U mnie z chwilą rozpoczęcia nagrywania ustawia się automatycznie na stały fokus na chyba nieskończoność.

Nawet jak ustawię na Macro. Natomiast jak ustawię dotknięciem na dalszą odległość to tak zostawia po rozpoczęciu nagrania.

Dodam, że w starszej wersji focus działa jak należy, czy to jako Macro czy to daleko.

[ame=

]
    [/ame]

Oto program w wersji 5.25:

lgcamera 5.25 - download

Edytowane przez bether

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi