Skocz do zawartości
MarcinD36

[A3000] przenoszenie programów na karte sd

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno tablet Lenovo idea tab A3000 i chciałbym zapisywać aplikacje które pobieram z marketu na kartę sd, ale problem w tym że nie mogę. Dodatkowo nie mogę nawet przenieść z pamięci telefonu na kartę sd ponieważ pamięć wewnętrzna została w podzielona na partycje. jedna z nich nazywa sie: nośnik USB, i na nią jedynie mogę przenosić programy. żeby tego było mało partycja ta ma jedynie okolo 1 gb pojemności.

co zrobić żebym mógł przenosić programy na karte SD??

Edytowane przez MarcinD36

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest jakaś możliwość bez root-owania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mirba4

Podaj jaki masz obecnie Rom?

To co chcesz możesz osiągnąć poprzez wgranie Romu A3000_A422_000_006_130517_WW_CALL. Można to zrobić bez rotowania. Ale jeżeli chcesz pozamieniać pamięci to potrzebny root. Nie wiem dlaczego boisz się roota. Robi się go szybko i bezpiecznie i w każdej chwili można go usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sertive

Bez roota nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cordat

To ja się podepnę.

Na którym Rom'ie mogę na stałe zamienić pamięci tak by się wszystkie aplikacje, zdjęcia i filmy zapisywały na SD?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mirba4

A3000_A422_000_006_130517_WW_CALL

Tylko ten Rom umożliwia bezproblemową zamianę pamięci.

Co prawda Rosjanie wymyślili jeszcze A3000_A422_by_kupyxa4444_131201, ale go nie testowałem i nie wiem jak się spisuje.

A więc jeżeli kombinować z zamianą pamięci to tylko na tych romach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kenkra
Kupiłem niedawno tablet Lenovo idea tab A3000 i chciałbym zapisywać aplikacje które pobieram z marketu na kartę sd, ale problem w tym że nie mogę. Dodatkowo nie mogę nawet przenieść z pamięci telefonu na kartę sd ponieważ pamięć wewnętrzna została w podzielona na partycje. jedna z nich nazywa sie: nośnik USB, i na nią jedynie mogę przenosić programy. żeby tego było mało partycja ta ma jedynie okolo 1 gb pojemności.

co zrobić żebym mógł przenosić programy na karte SD??

Przeczytaj ten temat : http://forum.android.com.pl/f585/jak-odblokowaae-moa-liwoa-ae-dzwonienia-342367/

W nim uzyskasz interesujaca Cie odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Podaj jaki masz obecnie Rom?

To co chcesz możesz osiągnąć poprzez wgranie Romu A3000_A422_000_006_130517_WW_CALL. Można to zrobić bez rotowania. Ale jeżeli chcesz pozamieniać pamięci to potrzebny root. Nie wiem dlaczego boisz się roota. Robi się go szybko i bezpiecznie i w każdej chwili można go usunąć.

Jestem zielony w tej tematyce, czy możesz podać w jaki sposób usunąć roota aby w serwisie nie sapali

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
spoko2

Też jestem zielony i spróbowałem.Teraz mam root A3000_A422_007_018_131101_WW_CALL_FUSE. Działa fajnie. Tam jest taka opcja DEFAULT WRITE DISK. Do wyboru dwie opcje - pamięć wewnętrzna i karta SD. Wybieram karta SD i aplikacje idą na konto pamięci zewnętrznej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi