Skocz do zawartości
MarcinD36

[A3000] przenoszenie programów na karte sd

Rekomendowane odpowiedzi

mrDark

W oryginale, dotyczyło to karty SD emulowanej w pamięci wewnętrznej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

APP2SD nie dziala na romach z FUSE, a na zwyklych po podmianie pamieci mozna przenosic je przez manager aplikacji.

LINK2SD z reszta tez... (FUSE)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mrDark

Link2SD działa, ale ma problem z montowaniem dodatkowej partycji (testowałem na EXT2 i EXT4).

Po utworzeniu skryptu i restarcie, tablet widzi partycję, a po kolejnym restarcie już nie.

Link2SD znowu tworzy skrypt, restart i znowu działa do kolejnego restartu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie nie miał problemu z montowaniem partycji, ale z jakis powodow dane mimo że znajdowaly sie na ext4 z karty to nie znikaly jednak z pamieci telefonu :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mrDark

Właśnie doszedłem, że to FolderMount wywala skrypt montowania dodatkowej partycji dla Link2SD :(

Po odinstalowaniu FolderMount, Link2SD działa prawidłowo.

Po "linkowaniu" aplikacji widać, że przybywa wolnej pamięci dopiero po ponownym uruchomieniu tabletu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, świeża nowa jak wszyscy i nie znam sie na niczym :) tak ogólnikowo.

Od wczoraj mam lenovo a3000-H i teraz tak - chciałabym zamienić pamieć i dodać opcję dzwonienia.

Mozna te dwie opcje wgrać razem bez problemu ?

Wyjaśnijcie mi jeśli można o co chodzi z tym FUSE bez FUSE, ext4.... bo czytam to forum, rózne wątki i albo przeładowałam się tym wszystkim albo po prostu do mnie nie dociera ....

czy przed rootowaniem powinnam jakos formatować karte pamięci ? czy wybór fuse lub bez fuse zależy od wersji systemu czy od czegoś innego...

czy po prostu, ściągam flash tool, sterowniki, program do roota, interesujący mnie rom i śmigam wg instrukcji ... czy powinnam tablet jakoś njapierw do tego przygotować ?

nie chce za bardzo testować swoich domysłów od razu na tablecie bo szkoda byłoby utopić kilka stówek i nie móc wrócić do oryginału.

No i jeszcze pytnie czy te wszystkie romy nie spowalniają dość szybkiego działąnia systemu .

dzięki wam bardzo za pomoc i jeśli napisałam nie tu gdzie trzeba to bardzo przepraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

wszystko jest tutaj

http://forum.android.com.pl/f1115/oprogramie-do-lenovo-a3000-nieoficjalne-mody-jak-wgraae-375388/

rób krok po kroku (pierwszy post generalnie) a będzie git

root framaroot robisz (pobieraj z xda najnowszy http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276&nocache=1)

możesz pominąć wgranie cwm a w zamian dać titanium backup

ale kopie zapasowe to podstawa

do tego zamiast zamiany pamięci co jednak jest troszke kłopotliwe i powoduje dalsze problemy (koniecznośc robienia partycji, problem z backupami itp itd) choć możliwe (faktycznie mamy wówczas coś koło 27gb pamięci wewn. przy karcie 32gb) zainstaluj foldermount [root] (do trzech gratis później jest chyba z 6 zeta opłata) i masz duże apki i gry na sd (montowane)

foldermount to genialna apka podobnie jak titanium backup

i to wszystko

wgraj 131107 i zaaktualizuj do 112 przez ota (ale jak chcesz cwm to zostan przy 107 bo cwm wywala bład przy aktualizacji ota)

jadę na 131112 (+odinstalowałem -robiąc uprzednio ich kopie zapasowe na sd w razie czego- sporo systemowych śmieci których nie potrzebuje i pamięci zrobiło sie aż nadto szczególnie z foldermount) juz z 2 tygodnie i zero problemów

p.s. jak pomogłem wiesz co robić ;)

Edytowane przez redhead

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym wolal by ktos faktycznie sprawdzil metode z link2sd i dodatkowa partycja na karcie bo foldermount to taka dobra choc niepraktyczna metoda... Komu sie chce przebindowywac foldery :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mrDark

A moje "sprawdzenie" nie uważasz za wiarygodne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi