Skocz do zawartości
NowyAgrest

[Dyskusja] Spyware we wszystkich smartfonach lenovo?

Rekomendowane odpowiedzi

Przez telefony Lenovo? Z Androidem? A to jakaś różnica co za marka czy krucjata przeciwko Lenovo?

Polecam materiały, osobę może i można nie lubić, uznawać za kontrowersyjną, etc jednak to doskonale obrazuje że nie ma tendencji typu "na pewno Lenovo" albo "Nie! w Lenovo nigdy! Prędzej w ZTE"

:muqq:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mst

I potem się dziwią, że nie dają źródeł jak nawet boot.img jest podejrzany :E

lenovosmart.apk i odex właśnie wyleciał z mojego telefonu. Takie mamy czasy niestety.

Edytowane przez mst

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    skutecznym rozwiązaniem jest to co napisali na na reddit.com zinstalować firewall i kompletnie wyłączyć przesył danych dla aplikacji Lenovo podejrzanych o spyware: Launcher, Contacts Manager, Dialer, LenovoPower)
    Oczywiście! W końcu wiadomo, że taki spyware w sofcie implementują niedorozwinięte dzieci, które nawet nie wiedzą że w tak prosty sposób można to unieszkodliwić.

Najpierw panika, a potem ignorancja i lekceważenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sorden
    Oczywiście! W końcu wiadomo, że taki spyware w sofcie implementują niedorozwinięte dzieci, które nawet nie wiedzą że w tak prosty sposób można to unieszkodliwić.

Najpierw panika, a potem ignorancja i lekceważenie.

Spokojnie, 90% userow nie wiem co to spyware, a z pozostalych 10% kolejne 5% to olewa lub nie bardzo orientuje sie, ze mozna sobie z tym poradzic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jw23xx

Jaką apkę polecacie do blokowania wysyłania tego typu danych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyczytałem, że całkiem spoko jest adaway, sam używam i jak na razie udało mi się zablokować dwa hosty lenovo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jest sens prywatności tego tłumaczył nie będę, bo jak to zrobiłem w jednym wątku to się później wątek zamienił w pyskówkę. Niestety media tłuką w łby oglądaczy, że prywatności potrzebują tylko mordercy czy inne zwyrole i ludzie cieszą pysie umieszczając tony prywatnych danych gdzie popadnie. Prywatność to takie samo prawo jak prawo do oddychania. MSPANC.

@jw23xx: bardzo dobra jest ta aplikacja:

https://play.google.com/store/apps/details?id=dev.ukanth.ufirewall

jeśli chodzi o firewall. Dajesz tryb białej listy, zahaczasz tylko to czego używasz i gotowe ;)

Bardzo dobra jest także ta:

https://play.google.com/store/apps/details?id=biz.bokhorst.xprivacy.installer

Tu kontrolujesz wszystkie pozwolenia aplikacji. Ale to już dla dość bardzo zaawansowanych userów (jest także świetna wersja płatna, 12 zł). XPrivacy działa z XPosed Framweork.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    mst

Wszystkie szpiegują, takie to już mamy czasy :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To prawda, że nie tylko Lenovo ma problem. Na serwery Amazona sieje też sporo softu, być może programy używają stamtąd jakichś danych. Np. TuneIn Radio ciągle komunikuje się z czymś pod adresem amazonaws.com. Nie podglądałem pakietów, ale za pomocą XPrivacy zablokowałem dostęp TuneIn Radio do niektórych usług np. IMEI telefonu i gotowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi