Skocz do zawartości
Gruchen

Htc Wildfire – szumy i trzaski w słuchawkach i głośniku przy odtwarzaniu dźwięków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość; post jest długi, ale chcę dobrze opisać sprawę.

HTC Wildfire kupiony jako nowy i update do 2.2 zaraz po wyjęciu z pudełka.

Podczas odtwarzania jakiegokolwiek dźwięku (odtwarzacz, standardowe dzwonki, youtube, dźwięki w menu itd) w tle słychać wyraźne szumy i trzaski, które trwają jeszcze 2-3 sekundy po wciśnięciu pauzy na odtwarzaczu, albo po sygnale potwierdzającym zmianę głośności. Szumy i trzaski występują na słuchawkach (testowałem z 7 par) oraz w głośniku i są najbardziej słyszalne na pierwszej kresce siły głosu (im głośniej, tym bardziej szumy są zagłuszane przez odtwarzany dźwięk)

Nie jestem jakimś maniakiem ultra czystego dźwięku i szum z głośniczka bym przeżył, bo i tak mam go ustawionego co najmniej na pół głośności i nie wsłuchuję się zbytnio. Gorzej z słuchawkami. Słucham głównie audiobookow albo podcastow i ten szum i piszczenie mnie dobija ;/

Próbowałem juz wszystkiego (włączanie wyłączanie każdego urządzenia, sieci, alternatywne playery fabrycznie ustawienia itd itp) i nie znalazłem na forach żadnego tematu, który opisywałby podobna sprawne.

Czy u was dzieje się tak samo ? Oczekuje zbyt wiele od mojego htc ?

Standardowe (albo inne) słuchawki wpinamy do Wildfire’a, zjeżdżamy z głośnością na 1 kreskę, wchodzimy w dźwięki i odpalamy ostatni standardowy dzwonek z lisy (Windchimer)

U mnie wygląda to tak : bardzo słyszalny szum i trzeszczenie (w cichym w pokoju), który trwa jeszcze parę sekund po dzwonku i potem nagle się urywa i nastaje cisza. Dodatkowo gdy podczas odtwarzania dzwonka bawię jest głośnością (kreska w góre, kreska w dól), to pojawia się takie świszczenie w tle.

U was jest to samo ? Proszę dajcie znać. Jeśli parę osób zaprzeczy, to będę próbował wysłać telefon na gwarancje ;/

Dzięki z góry za odpowiedzi :)

Gruchen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to nie jest normalne. Moze przeczysc lekko ta wate pod klapka, jednak watpie zeby to cos dalo jesli trzeszczenie jest jeszcze po koncu piosenki. Nie zastanawialbym sie ani chwili i wyslal do serwisu. Chyba ze te audiobooki sa tak nagrane, ale jesli mowisz ze przy kazdej piosence tak jest to chyba jasne ze padl glosniczek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
to chyba jasne ze padl glosniczek.

Jak padł głsniczek to dlaczego w słuchawkach trzeszczy ? W słuchawkach tez padły głośniczki ?

SERVIS !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie to nie pomyslalem. W takim razie sprobuj najpierw zrobic wipe'a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wipe’y i przywracania ustawień fabrycznych nic nie dają. Obawiam się że problem tkwi we flakach, a dokładniej we wzmacniaczu. Pobuszowałem trochę po forach i kilka osób miało podobną przypadłość w różnych modelach HTC. Żadnych szczegółów się jednak nie dowiedziałem (a chodziło mi głównie o to, czy uznali im to na gwarancji)

W jednym wątku zalecali przetestowanie odtwarzania na słuchawkach o długim kablu i z pilotem głośności. Rzeczywiście, gdy podpinam moje słuchawki do skype’a (za 12zl z marketu) i zmniejszam głośność na pilocie tak do 80%, szumy są praktycznie niesłyszalne.

Jest to jakieś tam rozwiązanie, ale zauważyłem jeszcze 1 sprawę. Szumy występują także podczas rozmowy (z głośniczka z przodu) :///

To musi być jakiś nietypowy przypadek, bo na tyle sprzedanych Wildfire’ów ludzie o tym nie piszą.

Jak myślicie wskóram coś wysyłając tel do serwisu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesli nie z twojej winy tak sie stalo, a zakladam ze nie to na pewno przyjma na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Podczas odtwarzania jakiegokolwiek dźwięku (odtwarzacz, standardowe dzwonki, youtube, dźwięki w menu itd) w tle słychać wyraźne szumy i trzaski

Mam dokładnie to samo. :(

W zasadzie odkryłem to niedawno jak zacząłem słuchać podcastów. Na zwykłych empetrójkach, słuchanych nico głośniej efekt jest niezauważalny. Początkowo sądziłem, że to jest wina niskiego bitrate'u słuchanych materiałów i tel. z jakichś powodów sobie z nimi nie radzi (nawet czytając na jednym z portali jakiś test wildfire, gdzie autor pisał, że ten telefon ma świetny dźwięk pomyślałem, że mu - autorowi - chyba słoń na ucho nadepnął).

Telefon kupiłem pod koniec stycznia w plusie.

@Gruchen - oddałeś tel do serwisu, przyjęli Ci bez problemu? Na czym może polegać naprawa?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi