Skocz do zawartości
minertoniner

Instalacja CM10 na Xperii E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu (dłuższego) jestem posiadaczem Xperii E (C1505).

Chciałbym na tą Xperię zainstalować Cyanogenmod 10. Jakby co mam roota, ale bootloader nieodblokowany. Przejrzałem już kilka tutoriali wzsystko zrozumiałem itd. ale mam kilka pytań. Mianowicie:

1. Gdyby mi się coś nie powiodło, to można flashtoolem albo fastbootem przywrócić stockowego softa? (Jestem krótko mówiąc ogarnięty i nie chce mi się płacić za "naprawę" telefonu w serwisie)

2. Jeżeli teraz odblokuję bootloadera, to czy po jego ponownym zablokowaniu (jakimś programem) dostanę gwarancję z powrotem?

3. Jakie są skutki odblokowania bootloadera?

PS. Będę po raz pierwszy to robił więc jeżeli możecie wyjaśnijcie mi to dokładnie.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raciborski

1) Tak, można wtedy przywrócić stocka poprzez Flashtool

2) Tak, gwarancja wróci.

3) Nie wiem jak to się przedstawia w Xperii E, ale w Xperii P tracimy kluczę DRM. Czyli brak możliwości poprawnego działania Bravia Engine. W walkmanie tracimy możliwość pobierania inf. o muzyce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wielkie. Raczej ani na jednym ani na drugim mi nie zależy. :)

Wysłane z mojego C1505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy da się zainstalować CM10 na zablokowany Bootloader? w Sony Xperia E.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, musisz odblokować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rasoir

Witam!

Posiadam Xperie E (nie dual tę zwykłą), mam już dość zwiech telefonu (czasami potrafi się sama wyłączyć i uruchomić ponownie z pierwszymi ustawieniami, a po odblokowaniu ekranu dopiero przywrócić moje ustawienia). Problemem staje się nawet napisanie czasami sms'a bo przeskakują literki przez zacięcia.

Chcę zainstalować najnowszego Cm'a (bo szczerze nie znam innego moda a ten wydaje się być dobry). Mam kilka pytań.

Czy odblokowanie bootloadera jest w miarę bezproblemowe? Qmpel twierdził, że w Jtce nie mógł tego zrobić oficjalną metodą Sony - a taką właśnie planuję zrobić.

Czy instalować najnowszą wersję CM? Jeżeli tak to co mam pobrać z tej strony (http://download.cyanogenmod.org/)?

Czy CM posiada klawiaturę swype z polskim słownikiem?

To chyba na tyle w tym momencie ;]

---------- Post dołączono o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

Zrobie UP'a bo widzę lekko umarłe te forum chyba...

Nie działają linki z tutoriali co to za sterowniki usb do fastboota? Może ktoś reupload zrobić?

---------- Post dołączono o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------

Znalazłem info, że bootloadera na mojej xperii e nie odblokuje (jest z Orange-oficjalna metodą nie mogę go odblokować) czy w takim przypadku mam szanse zainstalować CM10 lub jakiś lżejszy soft?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez odblokowanego Bootloadera CM10 lub innego nie zainstalujesz. Mozesz jedynie zainstalować jakiś soft niebrandowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rasoir

Dobra przymierzam się do instalacji Androida 4.1.2 czystego z tego portalu: Powrót do starszej wersji Androida • J Poradniki i modyfikacje • Forum XperiaSite - Jedyne takie forum o twojej XPERII

Pytanie jest czym zrobić kopie zapasowa systemu by móc ją przywrócić w razie konieczności oddania tel na gwarancje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Znalazłem info, że bootloadera na mojej xperii e nie odblokuje (jest z Orange-oficjalna metodą nie mogę go odblokować)

Może odpłatnie odblokować bootloader (przy okazji nie tracać klucz DRM). Na forum są osoby które się tym zajmują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rasoir

Fajnie, że ktoś skleił tematy, ale ten temat nie wiele mi mówi, czytałem go kilka razy.

Czym zrobić kopię softu Orange? Ile kosztuje odblokowanie bootloadera i czy będę mógł go potem sam zablokować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi