Skocz do zawartości
minertoniner

Instalacja CM10 na Xperii E

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra to tak musisz mieć odblokowany bootloader softa wersje do tyłu niż najnowsza i wchodzi do flashtoola ale musi być najnowsza wersja bo starsze nie czytają plików .elf (CWM) jak to zrobisz to jak włączasz fona naciskasz vol- jak zobaczysz SONY i wejdzie w cwma dalej to każdy sobie da rade dajesz full vipe znajdziesz na necie instalujesz cm10 i gappsy do niego wszytko znajdziesz na Xda i Działa a i fon ma 1.3 ghz wtedy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybaczcie że odkopuję.

Mógłby ktoś napisać instrukcję dla zielonego człowieka, świeżego w tych tematach jak zainstalować do swojej XE CyanogenMod ? Telefon jest kompletnie nie ruszany od czasu gdy go dostałem, boot, root itp to pojęcia mi obce, a zależy mi na płynności telefonu i zmianie softu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    carmel

1.Zeby wgrać CM10 musisz odblokować bootloader.

Zajżyj na tą stronę,a wszystkiego się dowiesz tzn.jak go odblokować: http://forum.android.com.pl/f769/tutorial-sony-xperia-t-odblokowanie-bootloader-a-227117/

2.Po odblokowaniu BL wgraj flashtoolem czysty soft(linki do flashtoola i czystego systemu dam na samym dole,natomiast tu masz link do instrukcji wgrywania softu),masz tu link do filmiku,filmik nie jest mój ale zawsze coś:

3.Następnie wgrywasz kernel recovery,poradnik: http://forum.android.com.pl/f1028/poradnik-jak-poprawnie-wykanaae-root-i-zainstalowaae-cwm-na-xperii-e-328333/

4.Teraz przez recovery instalujesz Superuser tak jak w poradniku wyże jest opisane i restartujesz telefon.

5.Takim samym sposobem co root wgrywasz paczkę z CM10 wszystko na kartę wrzucasz w formacie zip,nie rozpakowujesz.

6.Na konie robisz wipe data&cache i uruchamiasz telefon :)

Linki do plików w mojej sygnaturze

Edytowane przez carmel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yuitz
    Może odpłatnie odblokować bootloader (przy okazji nie tracać klucz DRM). Na forum są osoby które się tym zajmują.

Można prosić o namiary? Ciężko to wyszukać w gąszczu informacji.

Zna ktoś przedział cenowy za usługę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    carmel

max 50zł,ale XE ok. 40.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi