Skocz do zawartości
wojtek5

Karta Pamięci SDHC 8GB. Jaka ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dysan

Trochę to głupie ale na kartach się nie znam.

Proszę o pomoc.

Mam zaledwie około 60 zł luzem, za tą też kwotę chciałbym zakupić kartę do HERO.

Jakieś linki do aukci, z góry dziękuje.

(jeśli zły dział, proszę o kasację posta)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nie instalujesz aplikacji na karcie czy też nie masz SWAP'a to wystarczy Ci zwykly SanDisk klasy 2.

4GB - 30-40zł

8GB - 45-80zł

16GB - 100-150zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem nowym userem na forum jak i szczęśliwym od dziś posiadaczem HTC Hero :)

Telefon kupiłem praktycznie bez akcesoriów i rozglądam się teraz głównie za kartą pamięci, folią na ekran oraz kaburą/etui. Ze względu na to, że mam ograniczony budżet, chciałbym na kartę przeznaczyć kwotę ok. 60zł i rozważam pojemność 8GB. Zacząłem więc przeglądać aukcje i forum, i naszły mnie takie dwa pytania:

1. Czy te 8GB wystarczy na zabawy z ROMami, backupami, partycjami, itp? Na razie nie ogarniam, jak czytam tematy o tym, ale w niedalekiej przyszłości rozważam takie modyfikacje, a nie chcę za chwilę kupować kolejnej karty.

2. Co lepiej wybrać:

- Samsung class 6

- Kingston class 4

Chodzi mi głównie o to, czy Samsung jest porównywalny do Kingstona w dziedzinie kart pamięci. Chyba, że macie inne propozycje w podobnej cenie :)

Z góry dzięki za pomoc i porady :)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam serdecznie, jestem nowym userem na forum jak i szczęśliwym od dziś posiadaczem HTC Hero :)

Telefon kupiłem praktycznie bez akcesoriów i rozglądam się teraz głównie za kartą pamięci, folią na ekran oraz kaburą/etui. Ze względu na to, że mam ograniczony budżet, chciałbym na kartę przeznaczyć kwotę ok. 60zł i rozważam pojemność 8GB. Zacząłem więc przeglądać aukcje i forum, i naszły mnie takie dwa pytania:

1. Czy te 8GB wystarczy na zabawy z ROMami, backupami, partycjami, itp? Na razie nie ogarniam, jak czytam tematy o tym, ale w niedalekiej przyszłości rozważam takie modyfikacje, a nie chcę za chwilę kupować kolejnej karty.

2. Co lepiej wybrać:

- Samsung class 6

- Kingston class 4

Chodzi mi głównie o to, czy Samsung jest porównywalny do Kingstona w dziedzinie kart pamięci. Chyba, że macie inne propozycje w podobnej cenie :)

Z góry dzięki za pomoc i porady :)

Pozdrawiam!

8GB wystarczy na wszystko co chcesz. O kartach Class 6 warto jest myśleć tylko jeśli będziesz chciał instalować na nich aplikacje (apps2sd). W przeciwnym wypadku, Class 4 w zupełności wystarcza. Natomiast uważać musisz na chińszczyznę na naszym ulubionym serwisie aukcyjnym. Przykładowo, karta Samsunga, do której link podałeś to (wg mnie) podróba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za info. Widzę, że jednak by zakupić class 6, będę musiał zwiększyć nakład finansowy :| Mam jeszcze pytanie odnośnie kart firmy ADATA. Warto się tym interesować? Jakoś wielu testów tych kart nie widziałem, jakieś sporadyczne opinie, że niby są w porządku, ale nie jestem pewien. Znalazłem coś takiego: ADATA. Ta karta jest tańsza o ~10zł (z czytnikiem!) od tego Transcenda, którego wszyscy polecają. Warto więc kupić ADATA, czy lepiej zainwestować w Transcend+czytnik, co zwiększy koszt o ok. 20zł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam kilka ważnych pytań:

- jaka jest OBECNIE, na dzień dzisiejszy najwydajniesza karta pamięci micro SDHC 8gb class 6, taka która nadawała by się do robienia partycji i APP2SD?

- zależy mi by zrobić ROOT'a na moim Desire, lecz po zakupie karty nie chcę się zawieść, jakie karty polecacie?

wczoraj kupiłem w sklepie kartę GOOD RAM 8gb class 4, o dziwo wszystko chodzi wolniej! niż na standardowej 4gb class 2 od Samsunga...

a więc proszę o pomoc, z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłem Transcenda, którego linkowałem dwa posty wyżej i jestem zadowolony. Rozważałem między tą kartą a tańszą A-DATA (niby też class 6), ale nigdzie nie widziałem na temat tej drugiej opinii, więc wolałem nie ryzykować, tym bardziej, że wykorzystuję ją głównie do instalacji appsów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok, a Twój Transcent jak śmiga? masz APP2SD? jak tak to czy aplikacje szybko się ładują?

i czy przesyłanie plików z kompa przebiega szybko? jaka prędkość? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W porządku, działa szybko i bez problemów. Robiłem benchmark, ale nigdzie nie zapisałem wyników, a aktualnie nie mam czasu, żeby go wykonać, więc jeśli chcesz wynik na szybko, to poszukaj w sieci - widziałem ich mnóstwo. Jak będę miał chwilę to wrzucę test.

W szczególności przejrzyj te tematy:

Jaką kartę pamięci kupić?

Benchmark kart sd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x