Skocz do zawartości
piotrek0

Kilka pytań odnośnie instalacji custom ROMU do Xperia Z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie mam kilka pytań a mianowicie:

1. Podobno warto zrobić kopie jakiś kluczy przed odblokowaniem bootloadera i instalacją romu (jak zrobić tę kopie)

2. Może nie pytanie a sugestia wasza, czy opłaca się czekać na oficjalne 4.3 i tylko odblokować bootloader i można wgrywać wtedy modyfikacje romu ? czy jednak jakiś custom rom wrzucić i co byście polecili ?)

3. Czy ja mam wrażenie czy Wam też cicho gra głośnik (wiem ze to telefon a nie głośnik do muzyki ale jak na takiej klasy telefon i takie pieniądze można by było się czegoś lepszego spodziewać, jest na to jakaś rada w postaci jakiejś modyfikacji jak to bywało w starych sony ericssonach np: k510i ?

Dziękuje za poświecony czas i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seba112

1.Tak, warto zrobić kopie partycji TA, dzięki temu po odblokowaniu bootloadera i wgraniu ponownie romu oryginalnego mamy znów Bravia Engine 2, Walkman'a itp.

To zrobienia potrzebujesz roota, a robi się ją tym o to sposobem [TOOL] Backup TA v9.9 for Windows [20131207] - xda-developers

2.Jest już tjb. wyciek 4.3 dla Z i nie trzeba do tego odblokowanego bootloadera.

Na zablokowany bl polecam eXistenZ, wygląda jak rom z Z1.

Na odblokowanym aktualnie testuje CM11.

3.Głośnik d... nie urywa, u mnie tak samo, można próbować wgrać ViperFX ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a pomożesz ogarnąć mi ten existenZ który wygląda jak Z1 i ten ViperFX i ewentualnie jak wgrać tego andka 4.3 lub 4.4 bo widzę że jesteś ogarnięty w tym temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seba112

Zacznijmy od tego:

1.Wgranie czystego romu .67, wgranie samego kernela .244 by zrobić root metodą DoomLord'a, tutaj masz poradnik [ROOT][Z] How-to for rooting newest firmware 10.3.1.A.0.244/2.67 - xda-developers

2.Jak już masz roota będzie Ci potrzebne recovery do wgrania romu http://forum.android.com.pl/f846/twrp2-6-3-0-cwm-6-0-4-4-xzdualrecovery-2-7-28-beta-334097/

3.Jak już masz recovery nie pozostaje nic innego jak wgrać rom [ROM][LB][uB] eXistenZ v4.3.5 | Ultra Edition | 10.3.1.A.2.74 | FULL HONAMI | 06/12 - xda-developers, w drugim poście instrukcja jak wgrać ;)

4.ViperFX, http://forum.android.com.pl/f29/viper4android-audio-effects-podniea-jakoa-ae-muzyki-wypa-ywajae-cej-z-twojego-telefonu-fx-2-3-1-3-a-298634/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

możesz odezwać się na prywatnej wiadomości ? bo próbuje od rana z tym walczyć i nic z tego nie wiem :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    h4msky

Panowie pomocy !  Nie mogę za cholerkę wgrać żadnego innego romu oprócz resurrection.

Rom u mnie działa niestabilnie, wariuje dotyk, gdzieś sam dzwoni, nie można odblokować, youtube się tnie (i internet jest OK), gubi wifi, gps też słabo działa, zasięg sieci wifi też słaby to samo z siecią komórkową, włącza się sam bluetooth, ładuje baterie dłużej niż na stocku, bateria mimo że nowa rozładowuje się błyskawicznie. Generalnie cyrk na kółkach.

Tłumaczę:

Przy instalacji resurrection odblokowałem bootloader z pomocą tutoriala (flashtool).

Teraz go z powrotem zablokowałem za pomocą flashtoola (myślałem że to jest przyczyną black screena)

Odpalam flashtoola 9.18 (na 9.32 nie idzie wywala błąd Error - null itd.) chce wgrać stock. Wgrywa wszystko, bez błędów. Odpalam telefon, pokazuje się logo Sony Xperia i tyle. Dalej jest czarny ekran. Instaluje TWRP przez ADB. W TWRP daje instalacje innego custom romu np. Existenz i też kicha. Mogę tylko zainstalować ten resurrection żaden inny. Jak to dziadostwo wywalić?

Edytowane przez dszymek
    korekta postu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam sony xperia z C6603 i zauważyłem, że telefon zwolnij po 2 latach. Szkoda mi kasy na nowy a na xda pisali, że lineageOS tchnął w tego smartfona nowe życie. Odblokowalem bootloader, zrootowalem itd ale nie potrafię sflashowac twrp. Na tym głównie polega mój problem. W twrp manager próbuję to wgrać i nie działa. Pisze,ze zakończyło się niepowodzeniem. Mógłby ktoś jakoś pomóc? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    h4msky

@up

Kolego, zainstaluj Flashtoola + sterowniki (win8.1 i wyżej, uruchom w trybie możliwości instalacji niepodpisanych sterowników) Ściągnij sobie TWRP w wersji od 2.8 w góre (plik img). Wyłącz tel. Uruchom Flashtoola, podłącz telefon do kompa z wciśniętym przyciskiem Vol UP, dioda powinna świecić na niebiesko. We flashtool kliknij na piorun i na Fastboot mode. Następnie naciśnij select kernel to flash. Wybierz plik twrp.x.x.x.x.img. Jeśli FT nie wywalił żadnego błędu masz TWRP zainstalowane. Odłącz telefon. Odczekaj 5s. Nasiśnij i trzymaj Vol Dowm i naciśnij przycisk Power ON, nadal trzymaj Vol Down. Jak zawibruje puść Power On. Powinien uruchomić się TWRP  reszta już jest luźna guma

Edytowane przez dszymek
    Nie cytujemy poprzedzajacego postu. Wystarczy @up lub przycisk "@ wspomnij"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi