Skocz do zawartości
logimen

Goldcard - kilka pytan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiec tak. Mam goldcard'a w swoim HTC Magic. I mam kilka pytan.

Czy dobrze rozumiem, ze goldcard jest robiony na stale i jest to modyfikacja karty SD ?

Czy moze zle rozumiem i np. po formacie karty lub ew. reinstalce Windowsa na PC owa karta nie bedzie juz goldcard'em ?

Oczywiscie goldcard daje nam ROOT'a wlasnie dlatego, ze jest zmodyfikowana ? Bo jak mniemam te hexy, ktore zmienialem daja nam uprawnienia ROOT'a ?

Wytlumaczy mi to ktos bo musze wiedziec. Chce podzielic karte na partycje i niewiem co sie stanie, czy root'a nie bedzie itp.

Dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

Goldcard jest to zmienienie wpisów na startowych sektorach karty pamięci, dzięki czemu omijana jest blokada w SPLu. Po wgraniu pliku przy rootowaniu możesz zapomnieć/zniszczyć lub normalnie używać tej karty. Zwykłe formatowanie w windowsie tego nie usunie. Ja na g1 zrobilem goldcarda w marcu i do tej pory używam tej karty jako pendriva.

Sam goldcard nie daje uprawnien do roota, tak jak pisałem wyżej pozwala tylko ominąc zabezpieczenie.

Jak już zrootowałeś wedle tutoriala to możesz sobie partycjonować karte jak Ci się tylko podoba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki baggus. O taka odpowiedz mi chodzilo. A telefonik zROOTowalem juz wczoraj wieczorem i wgralem Cyana 4.2.6 i smiga. Dane jak w sigu. Rozumiem, ze teraz juz nie mam perfect SPL i bez obaw mozna wgrywac co mi sie podoba i ROOT tez jest ? Bo jakos aplikacja SuperUser nic nie wyswietla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vatri

wpisz w konsoli su. Najprostsza metoda aby sprawdzić czy ma się roota czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i co dalej ? Wyskoczylo okno ze proces ble ble ble chce uruchmic jakis plik jako root:root. do wyboru ALLOW i DENY.

Jakies nie jasne dla mnie te komunikaty :| SuperUser pokazywalo po tym jakas pozycje z zielonym plusem, kliknalem to i zniknelo :|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vatri

Jak wyskoczyło Ci Premision Danied to znaczy, że nie masz rota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To u mnie jest chyba do wyboru, mam lub nie mam. Wedle zyczenia. Zreszta jak moge nie miec jak wgralem Android 1.6 rooted base i pozniej Cyana 4.2.6 :|

P.S. Nie na temat, ale Android System Monitor pokazuje mi ze mam 196mb RAMu pomimo iz mam Magica 32A O_o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi